Rozšířené

Aktuální stav skiareálů Beskydy

Beskydy tvoří pohoří, které se vyskytuje na severovýchodní Moravě v oblasti Valašsko, v jižním Polsku a na severu Slovenska. Kopce Beskyd se pyšní oblými vrchy s hustým zalesněním s občasným vykouknutím skal. Nejvyšší horou je Babia hora (1725 m), která leží na hranici mezi Polskem a Slovenskem.

Země:
Oblast:

Beskydy

sníh počet
vleků
web
kamera
denní skipas
dospělý/dítě
počasí
dnes
počasí
zítra
hodnocení skiareálu
Bílá - ? / 7 - 6,6 z 10
Biocel - Zlatník - ? / 2 - -
Gruň - ? / 3 - 7,0 z 10
Jasenka - ? / 3 - - -
Jezerné - ? / 1 - - -
Karolinka - ? / 4 - 6,0 z 10
Kocianka - ? / 2 - - -
Kohútka - ? / 7 - 5,6 z 10
Kyčerka - ? / 9 - 8,3 z 10
Malenovice - ? / 4 - -
Mezivodí - ? / 4 - -
Morávka Sviňorky - ? / 1 - -
Mosty u Jablunkova - ? / 5 - 10,0 z 10
Opálená - ? / 2 - -
Pustevny - ? / 1 - 7,3 z 10
Rališka - 0 / 3 - 8,0 z 10
Razula - ? / 6 - -
Řeka - ? / 2 - -
Rusava - ? / 3 - -
Soláň - Vrchol - ? / 4 - -
Tesák - ? / 2 - -
Trnava Luhy - ? / 4 - -
Troják - ? / 5 - 9,0 z 10
U Bambuchů - ? / 2 - -
U Sachovy studánky - ? / 4 - 10,0 z 10

Na české straně jsou Beskydy příjemným místem pro zimní radovánky. Díky velkému množství hor a kopců je totiž region plný menších lyžařských středisek. Ty sice nenabízejí velké množství sjezdovek, zato jsou dobře technicky upravené a za lidovou cenu. Se svými 200 kilometry upravených běžeckých tratí jsou ideálním místem pro běžkaře.

Po sportu nebo náročném pracovním týdnu je možné si vybrat z široké škály wellness hotelů a středisek. Ty nabízejí lesní, řecké, bylinné i pivní lázně, sauny a masáže.

Pustevny

Celoročně jsou nejoblíbenějším střediskem v Beskydech Pustevny, které se nacházejí okolo tisíce metrů nad mořem. V nich můžete najít dřevěnou radhošťskou kapli, sochu Radegasta nebo turistické dřevěné chaty z druhé poloviny 18. století.

V létě je areál oblíbeny pro cyklistiku a turistiku, v zimě zase pro běžky a díky moderně vybavenému ski areálu. Každoročně se zde také pořádá výstava ledových soch.

Kohútka

Dalším oblíbeným střediskem je Kohútka, které se nachází na horském hřebeni Javorníků, jehož vrchol se nachází v 913 metrech nad mořem. Středisko má moderní vybavení a sjezdovky zajímavé i pro pokročilé lyžaře. Hned u střediska je také stejnojmenná chata, která nabízí ubytování i posilnění při jednodenním výletu.

Skiareál Bílá

Ski areál Bílá se nachází v nejvýchodnější moravské obci, na samých hranicích se Slovenskem. Nabízí 9 sjezdovek a velké popularitě se těší místní lyžařská škola, která je vhodná pro děti i dospělé. Na dětský vlek je při zaplacení lyžařské školy vstup zdarma.

Ubytování

V regionu lze najít širokou škálu možností pro ubytování. Velmi oblíbené jsou na Valašsku chalupy, které si můžete celé pronajmout. Při lyžařském pobytu se nabízí možnost horských chat, které se nachází hned u sjezdovek, nebo také pobyty ve wellness hotelech. Všechny možnosti jsou velmi snadno dohledatelné na internetu. Pro maximální užitek z pobytu je většinou potřeba auto.

Wellness a lázně

Beskydy jsou také rájem wellness hotelů, center a malých lázní. V lázních můžete absolvovat koupele a procedury na různé způsoby. Oblíbené jsou především bylinné a pivní koupele. Wellness nabízí kombinaci výřivek, páry, koupelí a bazénů. Většinou nabízí i masáže a aromaterapie. Po operaci také oceníte rehabilitační centrum Čeladná, kde se snoubí relaxační pobyt s intenzivními a velice efektivními rehabilitacemi.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no