Rozšířené

Aktuální stav skiareálů Orlické hory

Orlické hory jsou oblíbeným místem pro akční dovolenou v česku. V oblasti se nachází veliké množství hradů, zámků a třeba i válečných bunkrů. Na Orlicko není třeba jezdit výhradně v létě, v zimě je totiž zajímavým místem pro lyžování a jiné zimní sporty.

Země:
Oblast:

Orlické hory

sníh počet
vleků
web
kamera
denní skipas
dospělý/dítě
počasí
dnes
počasí
zítra
hodnocení skiareálu
Čenkovice - ? / 4 - 7,4 z 10
Černá Voda - ? / 1 - - -
České Petrovice - ? / 5 - 7,2 z 10
Deštné v Orlických horách - ? / 8 - 7,6 z 10
Dlouhoňovice - ? / 2 - - -
Kladky - ? / 2 - -
Olešnice v Orlických horách - 3 / 3 - 6,0 z 10
Panská stráň - ? / 1 - - -
Přívrat - ? / 4 - -
Říčky v Orlických horách - ? / 4 - 7,3 z 10
Sedloňov - ? / 3 - 9,0 z 10
Zdobnice - ? / 6 - -

Jsou v severovýchodních Čechách při hranici s Polskem a táhnou se od Olešnice po Heřmanovice. Oblast, jejíž nejvyšším vrcholem je 1 115 metrů vysoká Velká Deštná, je také proťata údolími řek Divoké a Tiché Orlice.

Řeky, pevnosti a kopce lákají především k letním výletům, pohled na zimní zasněženou Orlickou krajinu je ale dechberoucí, a regionální zimní střediska rozhodně mají mnoho co nabídnout, ať už vysokou kvalitou sjezdovek, nebo technickým zázemím středisek. Většina areálů jsou přívětivé pro rodinné dovolené. Nabízí totiž kurzy lyžování, a to už pro nejmenší, a také možností rodinných ski pasů.

Níže se můžete dočíst o nejoblíbenějších střediscích v regionu.

Deštné

Jedná se asi o nejznámější středisko turistiky a rekreace v Orlických horách. Horské středisko nabízí šest sjezdovek pro začátečníky i pro pokročilé. Pro freestylisty je zde každodenně upravovaný snowpark.

Areál je rozložen mezi dvěma propojenými areály, ten menší, areál Marta II., je ideální pro rodiny s dětmi. Během zimní sezóny je v areálu každodenní možnost večerního lyžování. Během jarních prázdnin a víkendech je také možnost využít přímou autobusovou linku mezi Deštnou a Hradcem Králové.

Ski Olešnice

Areál, který se rozprostírá ve výšce 730 metrů nabízí svým zákazníkům 4 sjezdovky, ke kterým si mohou vyjet pomocí dvou vleků. Celý areál je kvalitně upraven s možností umělého zasněžování.

Rokytnice

Přímo nad městem leží lyžařský areál Farský kopec. Ten ačkoli je malý nabízející pouze jednu sjezdovku, nabízí každodenní možnost lyžařské školy nebo snowpark. Díky osvětlení dává zákazníkům možnost večerního lyžování. Nedaleko města Rokytnice je také Ski areál Říčky.

Buková hora – skipark Červená voda

Ski areál Červená voda díky svému navázání na sjezdovky Bukové hory dosahuje až alpských parametrů. Díky rozšíření areálu v Čenkovicích má areál přes 8 kilometrů sjezdovek, ve středisku jsou také dvě sedačkové lanovky.

Ski Říčky

Ski centrum říčky se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky kombinaci dobře umístěných sjezdovek, kvalitních lanovek a dobrých technologií pro umělé zasněžování je nejlepším lyžařským centrem v Orlických horách.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no