Rozšířené

Aktuální stav skiareálů Žďárské vrchy

Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy jsou chráněny pro přirozenou kumulaci vod, je totiž pramennou oblastí několika českých a moravských řek. Jedná se o oblast se zelenými lesy, našedlými skalami a nedotknutelnou přírodou. Lokalita je oblíbená pro letní výlety, nabízí ale zajímavý pobyt i v zimě.

Země:
Oblast:

Žďárské vrchy

sníh počet
vleků
web
kamera
denní skipas
dospělý/dítě
počasí
dnes
počasí
zítra
hodnocení skiareálu
Svratka - ? / 1 - -

Nejoblíbenější památkou regionu je kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou. Kostel je na seznamu památek UNESCO a byl postaven ve 20. letech 18. století architektem Santini Aichlem. Kostel je tvarován do pěticípé hvězdy a číslo pět je protkáno celou stavbou.

Centrem vrchů je Nové Město na Moravě, kde se soutěží na běžkách už přes sto let. Vysočina Arena, kde se pořádají závody Zlatá lyže, je oblíbeným tréninkových i závodním centrem běžkařů a biatlonistů.

Netratí zde ani lyžaři a snowboardisti, na Harusově kopci lze totiž najít i 550 metrů dlouhou sjezdovku střední obtížnosti. Areál také láká na večerní lyžování i běžkování s osvětlením.

Již výše zmíněná obec Nové město na Moravě nabízí svým návštěvníkům mnoho vyžití. Ať už jste atleti, kteří hledají místo tréninku zimních sportů, běžkaři, nebo hledáte místo na rodinnou dovolenou.

Ubytování v Novém Městě na Moravě

Možnosti ubytování jsou v Novém Městě široké a není zde problém najít cenově příznivé možnosti. Mezi možnosti ubytování se řadí chalupy, apartmány, penziony i hotely.

Městské lázně v Novém Městě na Moravě

Pro ty, kteří hledají především relaxaci se zde nachází městské lázně, které skýtají moznosti plavání v dlouhé bazénu, relaxační bazén nebo také vířivku a dětský bazének se skluzavkou. Všechny bazény kromě plaveckého využívají léčivou slanou vodu. Součástí lázní je fitness centrum, wellness s relaxačními koupelemi a masáže. Oblíbený je také saunový svět.

Městské lázně byly postaveny teprve před pár lety a jejich stavbu si tohle desetitisícové město zvolilo v referendu.

Ski v Novém Městě na Moravě

Ačkoli jsou ve městě tři kostely, zámek, stará radnice a museum, městu přinesl popularitu především nedaleký sportovní areál Ski Arena Vysočina. Ten je významný mezi běžeckými lyžaři, biatlonisty a MTB. Dokonce se zde každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Areál se dříve jmenoval Zlatá lyže, tedy stejně jako závod, který se zde od roku 1934 pořádá. Od té doby areál rozšiřuje své pole působnosti i na jiné sporty.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no