Rozšířené

Webkamery Beskydy

Beskydy se rozprostírají na severovýchodní Moravě v oblasti Valašsko, v jižním Polsku a na severu Slovenska. Ačkoliv na některých místech vystupuje na povrch skála, svahy jsou povětšinou oblé a hustě zalesněné. Nejvyšším vrcholem je Babia hora, která se nachází na hranici mezi Polskem a Slovenskem a měří 1 725 metrů. Česká strana Beskyd nabízí ideální podmínky pro zimní radovánky, celý region je totiž plný menších lyžařských areálů s výborně upravenými sjezdovkami. Také zde najdete více než 200 kilometrů běžeckých tratí.

Země:
Oblast:

Mezi nejoblíbenější destinace patří Ski areál Pustevny, který se může pochlubit sedmi kilometry sjezdovek různých obtížností. Na své si zde přijdou i náročnější lyžaři, některé části sjezdovek jsou totiž klasifikované jako velmi těžké. Středisko sahá do nadmořské výšky 1 095 metrů a umělé zasněžování je schopné obsloužit tři kilometry svahů. Jaké jsou aktuální sněhové podmínky, můžete zkontrolovat na webkameře Ski areálu Pustevny. Na místě můžete mimo jiné najít také sochu Radegasta, dřevěnou kapli nebo turistické dřevěné chaty datované do poloviny 18. století. Každoročně se tu také pořádá výstava ledových soch.

Na samotných hranicích se Slovenskem se nachází Ski areál Bílá, který návštěvníky láká na 9 sjezdovek v celkové délce více než 5,4 kilometru. Jedna červená trať se dokonce pyšní tím, že získala homologaci FIS. V areálu kromě toho najdete i snowpark určený pro freestyle snowboarding, lyžařskou školu pro děti i dospělé a čtyři okruhy pro běžecké lyžování. Chcete vědět, jak to na místě aktuálně vypadá? Vyzkoušejte webkameru Ski areálu Bílá.

Dalším vyhledávaným střediskem je Ski areál Kohútka, který najdete na horském hřebeni Javorníků. Na milovníky zimních sportů zde čeká 6 600 metrů sjezdovek, tři z nich jsou dokonce delší než 1 kilometr. Na své si přijdou začátečníci i zkušení lyžaři, pro které je určena 850 metrů dlouhá černá trasa. O kvalitní povrch všech svahů se stará umělé zasněžování. Stav sněhu a front si můžete prohlédnout na webkameře Ski areálu Kohútka.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no