Rozšířené

Webkamery Jeseníky

Jesenickou oblast, což je oficiální název pro Jeseníky, tvoří Rychlebské hory, Hrubý a Nízký Jeseník a Králický Sněžník. Jedná se o oblíbenou filmovou lokalitu a centrum turistického ruchu, které oplývá přírodními krásami. Zalesněným kopcům dominuje nejvyšší vrchol s názvem Praděd (1 491 metrů), na kterém se tyčí známý televizní vysílač s rozhlednou. Celá oblast je v létě ideálním místem pro pěší vycházky i cykloturistiku, v zimě si zde přijdou na své především milovníci lyžování a snowboardingu.

Země:
Oblast:

Mezi nejoblíbenější destinace pro zimní dovolenou patří Ski areál Dolní Morava. Ten návštěvníky láká na 8 profesionálně upravených sjezdovek, kde se vyřádí jak začátečníci, tak i pokročilí lyžaři. Navíc zde najdete také sáňkařskou dráhu, bobovou dráhu i dětský skipark. Aktuální sněhové podmínky v areálu si můžete prohlédnout na webkameře Ski areálu Dolní Morava. Díky 50 kilometrům upravovaných běžeckých stop je středisko vhodné také pro běžky či skialpinismus. Za návštěvu určitě stojí i známá Stezka v oblacích, odkud vás čeká dechberoucí výhled na celý masiv Králického Sněžníku.

Na svazích vrcholu Velký Klínovec se rozprostírá Ski areál Červenohorské sedlo, který návštěvníkům nabízí několik sjezdovek různých obtížností. K dispozici je dále snowpark, který najdete na jižním svahu podél vleku F, lyžařská škola i kompletní servis lyží. Díky nadmořské výšce 862‒1 164 metrů se toto lyžařské středisko může pochlubit vynikajícími podmínkami pro lyžování, které si můžete zkontrolovat na webkameře Ski areálu Červenohorské sedlo.

V chráněné krajinné oblasti Jeseníky se nachází také Ski areál Kouty, který se může pochlubit první šestisedačkovou lanovkou v Česku. Některé sjezdovky jsou zde dlouhé přes dva kilometry a návštěvníci jistě ocení jejich padesátimetrovou šířku. Mezi další atrakce patří dětský park s pojízdným pásem, snowpark nebo třeba večerní lyžování. Dostatek sněhu garantuje moderní zasněžovací technika, která je schopná obsloužit všechny sjezdovky. Jak to v areálu momentálně vypadá? To zjistíte díky webkameře Ski areálu Kouty.

Nejdelší upravený svah celých Jeseníků najdete ve Ski areálu Ramzová. Sjezdovka Šerák měří 3 260 metrů a díky nenáročnému terénu ji ocení především začínající či mírně pokročilí lyžaři. Pro náročnější návštěvníky jsou určeny čtyři červené a dvě černé trasy s celkovou délkou více než 5,3 kilometru. Stav sněhu a front v areálu si můžete prohlédnout na webkameře Ski areálu Ramzová.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no