Rozšířené

Webkamery Jizerské hory a Ještědský hřbet

Jizerské hory představují nejsevernější pohoří České republiky a rozkládají se jak na českém, tak i na polském území. Své jméno dostaly podle řeky Jizery, která pramení na svazích nejvyššího vrcholu české části pohoří s názvem Smrk. Jizerské hory jsou tvořeny náhorními plošinami, hustými lesy a rašeliništi, ale neodmyslitelně k nim patří také ikonický televizní vysílač na Ještědu. Místní vrcholy lákají lyžaře i snowboardisty, hlavním trhákem Jizerských hor jsou však běžky. Směrem od Bedřichova se totiž místní krajinou vine Jizerská magistrála, která je známá díky pravidelné strojové úpravě běžeckých stop o celkové délce více než 180 kilometrů.

Největším zimním střediskem Jizerských hor je Ski areál Tanvaldský Špičák, kde najdete 8,2 kilometru skvěle upravených svahů. Díky různé obtížnosti si zde na své přijdou jak rodiny s dětmi a naprostí začátečníci, tak i zkušení lyžaři. Na vrchol návštěvníky pohodlně dopraví několik vleků a moderní čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou zhruba 6 000 osob za hodinu. Na milovníky freestyle jízdy zde čeká snowpark, děti pak jistě ocení lyžařské hřiště SUNKID. Aktuální sněhové podmínky v areálu můžete zkontrolovat díky webkameře Ski areálu Tanvaldský Špičák.

Přímo v krajském městě Liberec leží Ski areál Ještěd, kde se pravidelně konají světové i kontinentální poháry ve skoku na lyžích a v severské kombinaci. Toto středisko bývá někdy také označováno jako „Český Innsbruck“. Jeho dominantou je vrchol Ještěd, který se tyčí do výšky 1 012 metrů nad mořem. Na jeho svazích najdete sjezdovky v celkové délce přes 9 kilometrů, ti nejmenší se mohou vyřádit také na dětském lyžařském hřišti s dvěma pojízdnými pásy. Jaká je aktuální sněhová situace v tomto ski areálu? To můžete zjistit pomocí webkamery Ski areálu Ještěd.

Ski areál Severák je ideálním místem pro zimní dovolenou s dětmi. Sjezdovky totiž nepřesahují střední náročnost a pro začátečníky je určena lyžařská škola, která využívá pojízdné pásy. Kromě několika dalších upravených svahů zde najdete i sjezdovku s názvem „Přemostěná“, která je dlouhá 645 metrů a vede přes speciální přemostění nad silnicí. Aktuální stav front a sněhu na tomto místě si můžete prohlédnout na webkameře Ski areálu Severák.

Zajímavou destinací pro zimní radovánky je také Ski areál Obří sud – Javorník, kde najdete mimo jiné sjezdovou trať o délce 900 metrů, snowpark pro lyžaře i snowboardisty a dětskou sjezdovku s provázkovým vlekem. Svahy nabízejí také noční lyžování. Jak to v areálu momentálně vypadá, můžete zjistit díky webkameře Ski areálu Obří sud – Javorník.

Země:
Oblast:
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info