Rozšířené

Webkamery Jizerské hory a Ještědský hřbet

Jizerské hory představují nejsevernější pohoří České republiky a rozkládají se jak na českém, tak i na polském území. Své jméno dostaly podle řeky Jizery, která pramení na svazích nejvyššího vrcholu české části pohoří s názvem Smrk. Jizerské hory jsou tvořeny náhorními plošinami, hustými lesy a rašeliništi, ale neodmyslitelně k nim patří také ikonický televizní vysílač na Ještědu. Místní vrcholy lákají lyžaře i snowboardisty, hlavním trhákem Jizerských hor jsou však běžky. Směrem od Bedřichova se totiž místní krajinou vine Jizerská magistrála, která je známá díky pravidelné strojové úpravě běžeckých stop o celkové délce více než 180 kilometrů.

Země:
Oblast:

Největším zimním střediskem Jizerských hor je Ski areál Tanvaldský Špičák, kde najdete 8,2 kilometru skvěle upravených svahů. Díky různé obtížnosti si zde na své přijdou jak rodiny s dětmi a naprostí začátečníci, tak i zkušení lyžaři. Na vrchol návštěvníky pohodlně dopraví několik vleků a moderní čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou zhruba 6 000 osob za hodinu. Na milovníky freestyle jízdy zde čeká snowpark, děti pak jistě ocení lyžařské hřiště SUNKID. Aktuální sněhové podmínky v areálu můžete zkontrolovat díky webkameře Ski areálu Tanvaldský Špičák.

Přímo v krajském městě Liberec leží Ski areál Ještěd, kde se pravidelně konají světové i kontinentální poháry ve skoku na lyžích a v severské kombinaci. Toto středisko bývá někdy také označováno jako „Český Innsbruck“. Jeho dominantou je vrchol Ještěd, který se tyčí do výšky 1 012 metrů nad mořem. Na jeho svazích najdete sjezdovky v celkové délce přes 9 kilometrů, ti nejmenší se mohou vyřádit také na dětském lyžařském hřišti s dvěma pojízdnými pásy. Jaká je aktuální sněhová situace v tomto ski areálu? To můžete zjistit pomocí webkamery Ski areálu Ještěd.

Ski areál Severák je ideálním místem pro zimní dovolenou s dětmi. Sjezdovky totiž nepřesahují střední náročnost a pro začátečníky je určena lyžařská škola, která využívá pojízdné pásy. Kromě několika dalších upravených svahů zde najdete i sjezdovku s názvem „Přemostěná“, která je dlouhá 645 metrů a vede přes speciální přemostění nad silnicí. Aktuální stav front a sněhu na tomto místě si můžete prohlédnout na webkameře Ski areálu Severák.

Zajímavou destinací pro zimní radovánky je také Ski areál Obří sud – Javorník, kde najdete mimo jiné sjezdovou trať o délce 900 metrů, snowpark pro lyžaře i snowboardisty a dětskou sjezdovku s provázkovým vlekem. Svahy nabízejí také noční lyžování. Jak to v areálu momentálně vypadá, můžete zjistit díky webkameře Ski areálu Obří sud – Javorník.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no