Rozšířené

Webkamery Krušné hory

Krušné hory se rozprostírají podél česko-německé hranice na severozápadě Čech a jihu Saska. Jedná se o 130 kilometrů dlouhé pohoří, které je hustě protkané turistickými stezkami vhodnými pro letní i zimní aktivní dovolenou. Nejvyšší hora Klínovec se tyčí do výšky 1 244 metrů nad mořem a na její vrchol vede lanovka z Jáchymova. V okolí se nachází několik významných lázeňských měst a také zimní střediska, která jsou atraktivní pro lyžaře, snowboardisty i běžkaře. Skrz celé pohoří vede také Krušnohorská magistrála, což je 242 kilometrů dlouhá stezka, která v zimě slouží jako běžecká trať a v létě je určená pro pěší či cyklistické výlety.

Země:
Oblast:

Nejdelší sjezdovkou celé České republiky je Rondo, které najdete ve Ski areálu Klínovec. Návštěvníky láká na 5 200 metrů dlouhou jízdu mírným terénem s převýšením 500 metrů. Největší lyžařské středisko Krušných hor celkově nabízí více než 18 kilometrů upravovaných tratí, ale také dětský skipark s pohyblivými pásy a kvalitní snowpark s U-rampou. Pro dopravu na vrchol je k dispozici několik vleků a moderní čtyřsedačkové lanovky. Jak to momentálně v areálu vypadá? To můžete zkontrolovat díky webkameře Ski areálu Klínovec.

Ve městě Abertamy se nachází Ski areál Plešivec, který se pyšní dvanácti kilometry sjezdovek různých obtížností. Svahy nesoucí různá ženská jména potěší úplné začátečníky i zdatné lyžaře. Díky technickému zasněžování jsou lyžařské podmínky vynikající, což můžete zkontrolovat na webkameře Ski areálu Plešivec. Dále středisko nabízí také dětský park, který láká nejmenší lyžaře na 40 zajímavých atrakcí včetně pojízdných pásů.

Na rodiny s dětmi se zaměřuje klidný Ski areál Novako na Božím Daru. Najdete zde mírné modré svahy, moderní vlek i pojízdný koberec pro nejmenší, vyhlášenou lyžařskou školu, nebo třeba Nordic centrum pro běžecké nadšence. Každý den je v provozu večerní lyžování a na adrenalinové nadšence zde čeká zábava v podobě snowtubingu. Aktuální sněhové podmínky a stav front si můžete prohlédnout na webkameře Ski areálu Boží Dar – Novako.

Pokud si chcete vyzkoušet lyžování nedaleko lázeňské kolonády, za návštěvu určitě stojí Ski areál Mariánky. Více než 1,5 kilometru různě obtížných sjezdovek zde nabízí vyžití pro lyžaře i snowboardisty. Středisko, které se rozprostírá v nadmořské výšce 648‒720 metrů, návštěvníkům poskytuje skvělé sněhové podmínky. V případě nedostatku přírodního sněhu je celý areál technicky zasněžován. Jaká je současná situace v Mariánských Lázních? To zjistíte díky webkameře Ski areálu Mariánky.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no