Rozšířené

Webkamery Lužické hory

Lužické hory představují nevelké pohraniční pohoří, které se rozkládá na severu Česka a východě Německa. Hlavní hřeben tvoří 3-6 kilometrů dlouhý Lužický hřbet, který vede od vrchu Spravedlnost po Horní Sedlo. Nejvyšší horou tohoto pohoří je Luž, která se tyčí na česko-německé hranici do nadmořské výšky 793 metrů. Lužické hory jsou známé jako oblast, která byla ve středověku bohatá na hornickou činnost a která je považována za kolébku českého sklářství. Kromě toho je toto místo oblíbené díky svým nedotčeným přírodním krásám. V létě se návštěvníci vydávají prozkoumat desítky turistických stezek, které se vinou kolem malebných vesniček se stavbami lidové architektury, v zimě dávají přednost lyžařským areálům.

Mezi nejoblíbenější zimní střediska Lužických hor patří Ski areál Jedlová, jehož součástí jsou dvě moderní sjezdovky. Ta delší měří 1 400 metrů a je určena především pro rodiny s dětmi a začátečníky. Druhá sjezdovka je dlouhá 1 200 metrů. Díky většímu sklonu se na ní vyřádí hlavně pokročilejší lyžaři, v horní části je dokonce označena jako černá. Součástí areálu jsou také dva dětské lanové vleky a sjezdovky Mezičky a Pod lanem. Aktuální sněhové podmínky a stav front v tomto zimním středisku můžete zkontrolovat na webkameře Ski areálu Jedlová.

Ski areál Horní Podluží nabízí kvalitní lyžování v průběhu celého zimního období. Díky zasněžovacímu systému se navíc nemusíte bát o kvalitu sjezdového povrchu. Začátečníci jistě ocení půjčovnu lyží a lyžařskou školu, najdete tu ovšem i speciální dětskou školičku pro nejmenší. Areál je navíc uměle osvětlen, takže si můžete užít i perfektní večerní lyžování. Jaká je aktuální sněhová situace, můžete zjistit pomocí webkamery Ski areálu Horní Podluží.

Země:
Oblast:

Webkamery Lužické hory

webkamera 01 webkamera 02 webkamera 03 webkamera 04 webkamera 05
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info