Rozšířené

Webkamery Lužické hory

Lužické hory představují nevelké pohraniční pohoří, které se rozkládá na severu Česka a východě Německa. Hlavní hřeben tvoří Lužický hřbet, který vede od vrchu Spravedlnost po Horní Sedlo. Nejvyšší horou je Luž, která se tyčí na česko-německé hranici do nadmořské výšky 793 metrů. Lužické hory jsou známé jako oblast, která byla ve středověku bohatá na hornickou činnost a která je považována za kolébku českého sklářství. Kromě toho je toto místo oblíbené díky svým nedotčeným přírodním krásám. V létě se návštěvníci vydávají prozkoumat desítky turistických stezek, v zimě dávají přednost lyžařským areálům.

Země:
Oblast:

Webkamery Lužické hory

webkamera 01 webkamera 02 webkamera 03 webkamera 04 webkamera 05

Mezi nejoblíbenější zimní střediska Lužických hor patří Ski areál Jedlová, jehož součástí jsou dvě moderní sjezdovky. Ta delší měří 1 400 metrů a je určena především pro rodiny s dětmi a začátečníky. Druhá sjezdovka je dlouhá 1 200 metrů. Díky většímu sklonu se na ní vyřádí hlavně pokročilejší lyžaři, v horní části je dokonce označena jako černá. Součástí areálu jsou také dva dětské lanové vleky a sjezdovky Mezičky a Pod lanem. Aktuální sněhové podmínky a stav front v tomto zimním středisku můžete zkontrolovat na webkameře Ski areálu Jedlová.

Ski areál Horní Podluží nabízí kvalitní lyžování v průběhu celého zimního období. Díky zasněžovacímu systému se navíc nemusíte bát o kvalitu sjezdového povrchu. Začátečníci jistě ocení půjčovnu lyží a lyžařskou školu, najdete tu ovšem i speciální dětskou školičku pro nejmenší. Areál je navíc uměle osvětlen, takže si můžete užít i perfektní večerní lyžování. Jaká je aktuální sněhová situace, můžete zjistit pomocí webkamery Ski areálu Horní Podluží.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no