Rozšířené

Webkamery Orlické hory

Orlické hory se rozprostírají v severovýchodních Čechách na hranici s polským Kladskem. Název tohoto pohoří je odvozený od řeky Orlice, která vzniká spojením dvou menších toků a klikatí se po česko-polské hranici. Nejvyšší vrchol Orlických hor s názvem Velká Deštná se tyčí do výšky 1 115 metrů nad mořem. Celá oblast je posetá velkým množstvím historických památek i přírodních zajímavostí, a díky tomu láká návštěvníky k aktivnímu odpočinku. V zimě ocení místní svahy především příznivci lyžování a snowboardingu, kteří si mohou užít zimní radovánky v moderně zařízených ski areálech.

Země:
Oblast:

Asi nejznámější středisko turistiky a rekreace v Orlických horách je Ski centrum Deštné v Orlických horách. Milovníci zimních sportů si zde mohou vybrat z několika sjezdových tratí různých obtížností, které dohromady měří více než 4,5 kilometru a jsou pravidelně upravovány. Kromě toho zde najdete také několik lyžařských vleků a sedačkovou lanovou dráhu. Pro milovníky freestylu je určený speciální snowpark, běžkaři pak jistě ocení bezmála 100 kilometrů stop, které se vinou okolním terénem. Aktuální sněhovou situaci v tomto areálu můžete zkontrolovat prostřednictvím webkamery Ski areálu Deštné v Orlických horách.

Mezi oblíbené destinace patří také Ski areál Čenkovice. Toto malebné horské středisko se nachází v údolí pod Bukovou horou, na rozmezí Orlických hor, Jeseníků a Králického Sněžníku. Zalyžovat si zde můžete na devíti různých sjezdovkách v celkové délce více než 4 kilometry. Většina z nich je také uměle zasněžována a na jedné se dokonce nachází snowpark s vlastním vlekem a osvětlením. Mezi zajímavé atrakce, které Čenkovice návštěvníkům nabízí, patří projížďky na lyžích za sněžným skútrem. Chcete si prohlédnout, jak to v areálu momentálně vypadá? Vyzkoušejte webkameru Ski areálu Čenkovice.

Na jihovýchodní straně vrcholu s názvem Zakletý najdete Ski centrum Říčky. To návštěvníkům poskytuje 4 sjezdovky různých obtížností. Tři z nich jsou delší než 1 kilometr, poslední měří sice pouze 350 metrů, ale nachází se na ní snowpark a využívá se také k večernímu lyžování. Dopravu na místě zajišťuje jedna čtyřsedačková lanovka. Stav sněhu a front v areálu si můžete prohlédnout na webkameře Ski centra Říčky v Orlických horách.

Ski areál Peklák se nachází na západním okraji městě Česká Třebová v podhůří Orlických hor. Jedná se o menší středisko, které obsluhuje dvě sjezdovky, kotvový vlek a snowpark s překážkami. V okolí najdete také více než 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Na aktuální sněhové podmínky se můžete podívat pomocí webkamery Ski areálu Peklák.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no