Rozšířené

Webkamery Šumava

Rozsáhlé pohoří Šumava se nachází v jihozápadních Čechách podél hranice s Německem a Rakouskem. V Chráněné krajinné oblasti Šumava najdete největší český národní park se stejným názvem, který láká návštěvníky na krásná horská panoramata, ledovcová jezera i klidné lesy. Mezi oblíbené turistické destinace patří také jezero Lipno, Stezka korunami stromů nebo velké množství ski areálů, které milovníkům zimních sportů nabízí kvalitní lyžařské podmínky, skvěle upravené sjezdové tratě i zábavní parky. Běžkaři si přijdou na své díky desítkám kilometrů označených a upravených tras.

Země:
Oblast:

Ačkoli Lipno znají především příznivci letní turistiky, v zimě má tato oblast také co nabídnout. Na dvanácti kilometrech sjezdovek si přijdou na své lyžaři i snowboardisté, najdete zde ale také pojízdné koberce určené pro výuku lyžování, snowpark nebo skicrossové dráhy. Pro nejmenší jsou připravena dvě dětská hřiště a vyzkoušet mohou také bruslařskou dráhu na vodní nádrži. Nejdelší sjezdovka s názvem „Jezerní“ měří 1 400 metrů a láká návštěvníky na večerní lyžování pod umělým osvětlením. Aktuální sněhové podmínky v areálu můžete zkontrolovat na webkameře Ski areálu Lipno.

Jednu z nejlepších možností pro lyžování na české straně Šumavy nabízí Ski & Bike areál Špičák, který leží nedaleko města Železná Ruda. K dispozici je zde více než 7,5 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Návštěvníci jistě ocení také pět upravovaných běžeckých okruhů nebo snowtubing. Areál se nachází v nadmořské výšce 865‒1202 metrů a dostatek sněhu je navíc podpořen také pomocí zasněžovacích děl. Chcete vědět, jak to na Špičáku vypadá? Vyzkoušejte webkameru Ski & Bike Špičák.

Mezi nejoblíbenější rekreační místa na Šumavě patří lyžařské středisko Zadov. Lyžařům a snowboardistům je k dispozici 8 sjezdovek, kvůli nevelkým výškovým rozdílům však areál láká především začátečníky nebo rodiny s dětmi. Okolní terén je ideální také pro běžecké lyžování po upravených trasách. Sněhovou pokrývku můžete zkontrolovat díky webkameře lyžařského areálu Zadov.

Pro nenáročné lyžaře je vhodný menší Ski areál Kvilda, který se nachází v nejvýše položené obci České republiky. Najdete zde několik modrých sjezdovek, ale také snowpark s menšími skoky a vlnami. Jak to v areálu vypadá, zjistíte díky webkameře Ski areálu Kvilda.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no