Rozšířené

Webkamery Žďárské vrchy

Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy se rozkládá na pomezí Pardubického kraje a kraje Vysočina. Stejnojmenné pohoří, které se zde tyčí v nadmořských výškách přibližně 385‒836 metrů, je součástí Českomoravské vrchoviny. Pro okolní přírodu jsou typické úzké hřbety se skalisky, zelené lesy a hluboká rozevřená údolí. Kromě toho zde pramení několik důležitých českých a moravských řek. Tato lokalita je oblíbeným místem pro letní turistiku, ale návštěvníkům nabízí také spoustu vyžití v průběhu zimních měsíců.

Země:
Oblast:

Webkamery Žďárské vrchy

webkamera 01 webkamera 02 webkamera 03 webkamera 04 webkamera 05

Centrem Ždárských vrchů je Nové Město na Moravě známé především díky soutěži v běhu na lyžích. Najdete zde Ski areál Harusák, který je vhodný pro rodinné výlety. K dispozici je 550 metrů dlouhá sjezdovkou střední obtížnosti, ale také denně upravovaný okruh pro klasiku i bruslení v délce 5 kilometrů. Kromě toho se v okolí nachází také skokanské můstky a závodní areál pro biatlon. Jaké jsou aktuální sněhové podmínky v tomto zimním středisku, můžete zkontrolovat pomocí webkamery Ski areálu Harusák – Nové Město na Moravě.

Ski areál Svratka leží v severovýchodní části CHKO Žďárské vrchy. Návštěvníci se mohou těšit na 400 metrů dlouhou sjezdovku s vlekem. Nechybí zde ani umělé osvětlení pro večerní lyžování a lanový vlek pro nejmenší. Kvalitní sněhovou pokrývku zajišťuje umělý zasněžovací systém. Chcete vědět, jak to v areálu momentálně vypadá? Vyzkoušejte webkameru Ski areálu Svratka.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no