Rozšířené

3 evropské ski resorty s nejlepší vánoční atmosférou

Zdroj: Snímek použit na základě licence Shutterstock.com

Ski resorty v Evropě, to je nejen skvělé lyžování, ale i mnoho dalších zážitků. Také o Vánocích se proto snaží nabídnout víc, než zasněžené kopce a perfektní tratě. Podívali jsme se na 3 nezajímavější místa a přinášíme vám tipy, kam se o vánocích podívat. A i když to letos už možná nestihnete, rozhodně je to skvělá inspirace na příští rok.

LES GETS

Francie

Zdroj: Snímek použit na základě licence Shutterstock.com

Areál patřící do oblasti Portes du Soleil je znám jako jeden z nejrodinnějších z celých Alp. Ve vánočním čase proto rozhodně nezapomíná na děti a tu pravou atmosféru. Santa Klaus tu pořádá výpravy a provází děti i dospělé po celém areálu. Kromě toho ho potkáte nejen ve vesnici pod sjezdovkou, ale také přímo na tratích. Celý vánoční pobyt je tak protkán vyprávěním Santových příběhů. Celý areál Portes du Soleil, kam patří resort Les Gets, nabízí dohromady 580 kilometrů sjezdovek a je jedním z největších v Evropě. 310 km tratí je pro začátečníky, 210 km pro středně pokročilé a 60 km těch nejnáročnějších. Výhodou areálu je jeho poloha, autem ze Ženevy se sem totiž dostanete zhruba za hodinu a můžete si tak užít vánoční atmosféru i v tomto krásném švýcarském městě. Za celodenní permanentku zaplatíte 51 Eur.

Aktuální sněhové podmínky a informace o areálu zde.

MEGEVE

Francie

Zdroj: Snímek použit na základě licence Shutterstock.com

Ačkoliv nejde o nejvyšší alpské kopce, o vánocích patří tento areál k těm nejoblíbenějším. Nebyl totiž postaven klasicky během poválečné éry jako většina ostatních alpských resortů. Jde o francouzskou vesničku z 13. století, která se ukrývá v Savojských Alpách. Na Vánoce se vesnici postaví obrovský vánoční strom a mezi 20. a 27. prosincem se otevře celá „vánoční vesnička“, kde se protínají všudypřítomná vánoční světýlka a dekorace od Swarovského s vyzdobenými koňskými povozy. Atmosféra je zde opravdu nezapomenutelná. Zároveň i lyžování si skvěle užijete. Tratě jsou situovány ve výšce mezi 850 metry a 2 353 metry nad mořem. V areálu je k dispozici dohromady 263 kilometrů sjezdovek, z toho 98 kilometrů těch nejsnazších, 134 kilometrů tratí pro středně pokročilé a 31 kilometrů nejsložitějších. K dispozici je celkem 80 lanovek a vleků a celodenní permanentka do areálu vás bude stát 46 Euro.

Aktuální sněhové podmínky a informace o areálu zde.

KITZBÜHEL

Rakousko

Zdroj: Snímek použit na základě licence Shutterstock.com

Jeden z nejkosmopolitnějších resortů v Alpách vás také svou vánoční atmosférou nadchne. Staré město s vyzdobenými uličkami, vánoční trhy a zpěváci koled vás dostanou do té správné nálady. Zároveň budete mít jedinečnou možnost poznat pravé tyrolské vánoce, protože se zde slaví podle starodávných zvyků a tradic.

Čeká vás 178 kilometrů sjezdovek, z toho 101 kilometrů nejjednodušších, 61 těch pro středně pokročilé a 17 kilometrů nejnáročnějších tratí. Areál se nachází ve výšce mezi 800 a 2000 metrů nad mořem a permanentka pro dospělého člověka na den stojí 53 Euro.

Aktuální sněhové podmínky a informace o areálu zde.

Zdroj: Snímek použit na základě licence Shutterstock.com

Jak se Vám článek líbil? Ohodnoťte jej.

Hodnotit článek (1-nejhorší, 5-nejlepší)


Dále čtěte:

3 evropské ski resorty s nejlepší vánoční atmosférou

Ski resorty v Evropě, to je nejen skvělé lyžování, ale i mnoho dalších zážitků. Také o Vánocích se proto snaží nabídnout víc, než zasněžené kopce a perfektní tratě. Podívali jsme se na 3...

celý článek

Ski resorty v Evropě, to je nejen skvělé lyžování, ale i mnoho dalších...

celý článek
Jak naučit dítě lyžovat rychlou a zábavnou formou?

Jak ty moje děti naučit lyžovat. Otázka, kterou si pokládá nejeden rodič. Existuje mnoho různých názorů. Rádi bychom vás alespoň lehce inspirovali, jak naučit dítě lyžovat podle nás. Praktikujeme...

celý článek

Jak ty moje děti naučit lyžovat. Otázka, kterou si pokládá nejeden rodič....

celý článek

nejnovější články

Slovensko jako lyžařská destinace. Jaké lyžařské areály najdeme u našich sousedů?

Zde na NaSvah.cz vám přinášíme pravidelné informace z českých a alpských středisek. Od dnešního dne zde však najdete i aktuální situaci ve slovenských areálech....

Jaké existují typy sjezdových lyží?

Pro každého lyžaře se hodí jiný druh lyží. Vybírají se nejen...

5 ski areálů nejen v Jeseníkách, které jsou 100% připraveny na sezónu. Jaké novinky letos představí?

Teploty se stále více a více přibližují nule. Na horách již...

Proč je důležitá u dětí všestrannost aneb proč se některé děti naučí lyžovat rychleji než jiné?

Zima se nezadržitelně blíží. Spousta rodičů se už teď nemůže...

Další články

NaSvah.cz na instagramu

@nasvah.cz

#letovpohybu
Sledovat
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info