Najděte si lyžařské středisko pro svou zimní dovolenou
Rozšířené

3 evropské ski resorty s nejlepší vánoční atmosférou

Ski resorty v Evropě, to je nejen skvělé lyžování, ale i mnoho dalších zážitků. Také o Vánocích se proto snaží nabídnout víc, než zasněžené kopce a perfektní tratě. Podívali jsme se na 3 nezajímavější místa a přinášíme vám tipy, kam se o vánocích podívat. A i když to letos už možná nestihnete, rozhodně je to skvělá inspirace na příští rok.

LES GETS

Francie

Snímek použit na základě licence od Shutterstock.com
Snímek použit na základě licence od Shutterstock.com

Areál patřící do oblasti Portes du Soleil je znám jako jeden z nejrodinnějších z celých Alp. Ve vánočním čase proto rozhodně nezapomíná na děti a tu pravou atmosféru. Santa Klaus tu pořádá výpravy a provází děti i dospělé po celém areálu. Kromě toho ho potkáte nejen ve vesnici pod sjezdovkou, ale také přímo na tratích. Celý vánoční pobyt je tak protkán vyprávěním Santových příběhů. Celý areál Portes du Soleil, kam patří resort Les Gets, nabízí dohromady 580 kilometrů sjezdovek a je jedním z největších v Evropě. 310 km tratí je pro začátečníky, 210 km pro středně pokročilé a 60 km těch nejnáročnějších. Výhodou areálu je jeho poloha, autem ze Ženevy se sem totiž dostanete zhruba za hodinu a můžete si tak užít vánoční atmosféru i v tomto krásném švýcarském městě. Za celodenní permanentku zaplatíte 51 Eur.

Aktuální sněhové podmínky a informace o areálu zde.

MEGEVE

Francie

Snímek použit na základě licence od Shutterstock.com
Snímek použit na základě licence od Shutterstock.com

Ačkoliv nejde o nejvyšší alpské kopce, o vánocích patří tento areál k těm nejoblíbenějším. Nebyl totiž postaven klasicky během poválečné éry jako většina ostatních alpských resortů. Jde o francouzskou vesničku z 13. století, která se ukrývá v Savojských Alpách. Na Vánoce se vesnici postaví obrovský vánoční strom a mezi 20. a 27. prosincem se otevře celá „vánoční vesnička“, kde se protínají všudypřítomná vánoční světýlka a dekorace od Swarovského s vyzdobenými koňskými povozy. Atmosféra je zde opravdu nezapomenutelná. Zároveň i lyžování si skvěle užijete. Tratě jsou situovány ve výšce mezi 850 metry a 2 353 metry nad mořem. V areálu je k dispozici dohromady 263 kilometrů sjezdovek, z toho 98 kilometrů těch nejsnazších, 134 kilometrů tratí pro středně pokročilé a 31 kilometrů nejsložitějších. K dispozici je celkem 80 lanovek a vleků a celodenní permanentka do areálu vás bude stát 46 Euro.

Aktuální sněhové podmínky a informace o areálu zde.

KITZBÜHEL

Rakousko

Snímek použit na základě licence od Shutterstock.com
Snímek použit na základě licence od Shutterstock.com

Jeden z nejkosmopolitnějších resortů v Alpách vás také svou vánoční atmosférou nadchne. Staré město s vyzdobenými uličkami, vánoční trhy a zpěváci koled vás dostanou do té správné nálady. Zároveň budete mít jedinečnou možnost poznat pravé tyrolské vánoce, protože se zde slaví podle starodávných zvyků a tradic.

Čeká vás 178 kilometrů sjezdovek, z toho 101 kilometrů nejjednodušších, 61 těch pro středně pokročilé a 17 kilometrů nejnáročnějších tratí. Areál se nachází ve výšce mezi 800 a 2000 metrů nad mořem a permanentka pro dospělého člověka na den stojí 53 Euro.

Aktuální sněhové podmínky a informace o areálu zde.

Jak se Vám článek líbil? Ohodnoťte jej.

Hodnotit článek (1-nejhorší, 5-nejlepší)

Zavřít formulář
 

Dále čtěte:

Být instruktorem lyžování není jen o zvládnutých kurzech a certifikaci

Máme tu Vánoční prázdniny, kdy se plno z nás se chystá na hory. Někteří jako instruktoři, někteří jako rodiče a někteří jen tak za sněhem, večírky, odpočinkem. Dnešní článek je věnován především instruktorům.… celý článek

Máme tu Vánoční prázdniny, kdy se plno z nás se chystá na hory. Někteří jako instruktoři… celý článek

Jak naučit dítě lyžovat rychlou a zábavnou formou?

Po našem článku, co není při výuce lyžování malých dětí nejvhodnější, by bylo dobré napsat, co považujeme za správné. Vaše reakce nás inspirovaly k textu o tom, jak (za nás) ano. Naše rady a doporučení jsme sestavili na… celý článek

Po našem článku, co není při výuce lyžování malých dětí nejvhodnější, by bylo dobré… celý článek

poslední recenze v ČR

Černý důl

11 7 km -1 °C
denní: 480 CZK Oblast: Krkonoše Recenze (4) 6,5 /10

Klínovec

19 19 km -1 °C
denní: 680 CZK Oblast: Krušné hory Recenze (7) 7,7 /10

České Petrovice

6 3 km -3 °C
denní: 310 CZK Oblast: Kralický Sněžník Recenze (4) 7,5 /10

Další střediska

nejnovější články

Jak se chovat, když se utrhne sněhová lavina?

Celý týden byly naším tématem laviny. Dnešním článkem tuto sérii ukončíme. Doufáme, že tyto rady nebudete muset nikdy využít. Ale jelikož štěstí…

Věci, za které zaplatíte spoustu peněz, ale doufáte, že je nebudete muset použít

Každý jsme svého štěstí strůjcem. Částečně. Občas přírodě…

Jaké jsou stupně lavinového nebezpečí a jaká je pravděpodobnost, že přežijete lavinu?

Často slýcháme, že se v horách utrhla lavina. Vždy si jen…

Jak vznikají laviny a co je způsobuje?

Laviny padají. Je to naprosto normální fyzikální jev. Čas od…

Další články
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info