Rozšířené

Monínec vlastní světový unikát, sníh zde mohou mít i při 35°C

Milovníkům zimních sportů to pravděpodobně bude znít jako sen, ale již nyní mají jistotu, že ve Středních Čechách budou mít k dispozici stále a kvalitně zasněžené sjezdovky, a to minimálně 7 měsíců v roce.

Největší středočeské lyžařské centrum Areál Monínec zve všechny sportovní nadšence a příznivce zimy na zahájení sezóny již 26. října. Přestože podzim ještě není ani ve své půlce, na Monínci jsou na zimní sezonu dobře připraveni.

Díky nové supertechnologii, kterou zde od září letošního roku mají, bude tento středočeský areál jediným místem v Česku, kde budete moci lyžovat i v případě, že teploty budou nad nulou. Vysoko nad nulou. Za vším stojí unikátní zařízení Snowfactory, továrnička na technický sníh, která není závislá na okolní teplotě a dokáže ho vyrábět při teplotách až do 35°C. Vyrobený sníh neobsahuje žádnou zbytkovou vlhkost ani chemické přísady.

Tyto továrny se doposud používaly při zasněžování biatlonových či běžkařských okruhů, skokanských můstků, zkrátka všude tam, kde si organizátor nemohl dovolit přijít o přislíbené příjmy, Monínec je ovšem první na světě, kde Snowfactory využijí v tak velkém rozsahu za účelem zasněžovat sjezdovky.

Na tomto technickém sněhu se dá normálně lyžovat, provozovatelé středočeského ski-areálu s ním ale počítají hlavně jako s kvalitním podkladem, na který budou při nižších teplotách klasicky zasněžovat. Výkonný ředitel monínského areálu Jaroslav Krejčí ml. uvedl, že ačkoli celková investice pro nadcházející sezonu přesáhla 57 milionů korun, návštěvníci se rozhodně nemusí obávat, že by tyto nadstandartní výdaje měly vliv na cenu jízdného.

Mnozí byli velmi skeptičtí, když kdysi na Monínci koupili první sněžná děla. Větší uznání přišlo o něco později, když na severním svahu pod Javorovou skálou vznikla více jak kilometr dlouhá sjezdovka, která disponovala sedačkovou lanovkou a moderním zasněžováním.

Co by řekli nyní ti, kteří tenkrát nad nápadem lyžařského střediska ve Středních Čechách, jen pochybovačně kroutili hlavou. Monínec ma unikát, který jen tak jinde v Čechách nenajdete. Před konkurencí jsou rozhodně nyní o krok napřed, mráz již nepotřebují.

Jak se Vám článek líbil? Ohodnoťte jej.

Hodnotit článek (1-nejhorší, 5-nejlepší)


Dále čtěte:

Výstup na Mt. Blanc očima ženy

Lidé zkouší v životě různé věci. Má maminka komentuje mé snažení slovy „jen blbni.“ Nejsem žádný horolezec, ale mám odhodlání, chuť a cílevědomost. Tudíž téměř vše, co ke svému životu...

celý článek

Lidé zkouší v životě různé věci. Má maminka komentuje mé snažení slovy...

celý článek
10 zimních středisek, kde se již lyžuje

Teploměry ukazují stále nižší teploty a tak je čas vytáhnout lyže a snowboard a najít rukavice, páteřák, helmu a další vybavení. Pak už jen stačí sledovat, kdy a kde se otevřou sjezdovky. V...

celý článek

Teploměry ukazují stále nižší teploty a tak je čas vytáhnout lyže a snowboard...

celý článek

nejnovější články

Slovensko jako lyžařská destinace. Jaké lyžařské areály najdeme u našich sousedů?

Zde na NaSvah.cz vám přinášíme pravidelné informace z českých a alpských středisek. Od dnešního dne zde však najdete i aktuální situaci ve slovenských areálech....

Jaké existují typy sjezdových lyží?

Pro každého lyžaře se hodí jiný druh lyží. Vybírají se nejen...

5 ski areálů nejen v Jeseníkách, které jsou 100% připraveny na sezónu. Jaké novinky letos představí?

Teploty se stále více a více přibližují nule. Na horách již...

Proč je důležitá u dětí všestrannost aneb proč se některé děti naučí lyžovat rychleji než jiné?

Zima se nezadržitelně blíží. Spousta rodičů se už teď nemůže...

Další články

NaSvah.cz na instagramu

@nasvah.cz

#letovpohybu
Sledovat
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info