Najděte si lyžařské středisko pro svou zimní dovolenou
Rozšířené

Monínec vlastní světový unikát, sníh zde mohou mít i při 35°C

Milovníkům zimních sportů to pravděpodobně bude znít jako sen, ale již nyní mají jistotu, že ve Středních Čechách budou mít k dispozici stále a kvalitně zasněžené sjezdovky, a to minimálně 7 měsíců v roce.

Největší středočeské lyžařské centrum Areál Monínec zve všechny sportovní nadšence a příznivce zimy na zahájení sezóny již 26. října. Přestože podzim ještě není ani ve své půlce, na Monínci jsou na zimní sezonu dobře připraveni.

Díky nové supertechnologii, kterou zde od září letošního roku mají, bude tento středočeský areál jediným místem v Česku, kde budete moci lyžovat i v případě, že teploty budou nad nulou. Vysoko nad nulou. Za vším stojí unikátní zařízení Snowfactory, továrnička na technický sníh, která není závislá na okolní teplotě a dokáže ho vyrábět při teplotách až do 35°C. Vyrobený sníh neobsahuje žádnou zbytkovou vlhkost ani chemické přísady.

Tyto továrny se doposud používaly při zasněžování biatlonových či běžkařských okruhů, skokanských můstků, zkrátka všude tam, kde si organizátor nemohl dovolit přijít o přislíbené příjmy, Monínec je ovšem první na světě, kde Snowfactory využijí v tak velkém rozsahu za účelem zasněžovat sjezdovky.

Na tomto technickém sněhu se dá normálně lyžovat, provozovatelé středočeského ski-areálu s ním ale počítají hlavně jako s kvalitním podkladem, na který budou při nižších teplotách klasicky zasněžovat. Výkonný ředitel monínského areálu Jaroslav Krejčí ml. uvedl, že ačkoli celková investice pro nadcházející sezonu přesáhla 57 milionů korun, návštěvníci se rozhodně nemusí obávat, že by tyto nadstandartní výdaje měly vliv na cenu jízdného.

Mnozí byli velmi skeptičtí, když kdysi na Monínci koupili první sněžná děla. Větší uznání přišlo o něco později, když na severním svahu pod Javorovou skálou vznikla více jak kilometr dlouhá sjezdovka, která disponovala sedačkovou lanovkou a moderním zasněžováním.

Co by řekli nyní ti, kteří tenkrát nad nápadem lyžařského střediska ve Středních Čechách, jen pochybovačně kroutili hlavou. Monínec ma unikát, který jen tak jinde v Čechách nenajdete. Před konkurencí jsou rozhodně nyní o krok napřed, mráz již nepotřebují.

Jak se Vám článek líbil? Ohodnoťte jej.

Hodnotit článek (1-nejhorší, 5-nejlepší)

Zavřít formulář
 

Dále čtěte:

Jak připravit lyže, snowboard a běžky na zimní sezónu?

Zimní sezóna se nezadržitelně blíží a čas lyží a snowboardů už pomalu klepe na dveře. V některých zahraničních střediscích se už lyžuje, na několika českých kopcích začalo zasněžování. Jste ale pořádně připraveni? A… celý článek

Zimní sezóna se nezadržitelně blíží a čas lyží a snowboardů už pomalu klepe na dveře. V… celý článek

Výstup na Mt. Blanc očima ženy

Lidé zkouší v životě různé věci. Má maminka komentuje mé snažení slovy „jen blbni.“ Nejsem žádný horolezec, ale mám odhodlání, chuť a cílevědomost. Tudíž téměř vše, co ke svému životu potřebuji. Mt. Blanc byl jeden z… celý článek

Lidé zkouší v životě různé věci. Má maminka komentuje mé snažení slovy „jen blbni.“… celý článek

poslední recenze v ČR

Černý důl

11 7 km -1 °C
denní: 480 CZK Oblast: Krkonoše Recenze (4) 6,5 /10

Klínovec

19 19 km -1 °C
denní: 680 CZK Oblast: Krušné hory Recenze (7) 7,7 /10

České Petrovice

6 3 km -3 °C
denní: 310 CZK Oblast: Kralický Sněžník Recenze (4) 7,5 /10

Další střediska

nejnovější články

Jak se chovat, když se utrhne sněhová lavina?

Celý týden byly naším tématem laviny. Dnešním článkem tuto sérii ukončíme. Doufáme, že tyto rady nebudete muset nikdy využít. Ale jelikož štěstí…

Věci, za které zaplatíte spoustu peněz, ale doufáte, že je nebudete muset použít

Každý jsme svého štěstí strůjcem. Částečně. Občas přírodě…

Jaké jsou stupně lavinového nebezpečí a jaká je pravděpodobnost, že přežijete lavinu?

Často slýcháme, že se v horách utrhla lavina. Vždy si jen…

Jak vznikají laviny a co je způsobuje?

Laviny padají. Je to naprosto normální fyzikální jev. Čas od…

Další články
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info