Rozšířené
Hruboskalské skalní město

Hruboskalské skalní město

Vstupné: - Dnes otevřeno: non stop V provozu: celosezónní
Otevírací doba
PO non stop
ÚT non stop
ST non stop
ČT non stop
non stop
SO non stop
NE non stop

MAPA

Popis aktivity

Český ráj nenese své jméno nadarmo. Skály, lesy a čistý vzduch jsou jeho dominantou. Že je zde krásně se vědělo už před dávnou dobou a zámky Valdštejn a Hrubá skála stojí na pravém místě. Oblast mezi zámky nese název Hruboskalské skalní město. Nachází se zde spousta pískovcových skal, ze kterých se můžeme kochat ze spousty vyhlídek.

Popis trasy

Z rozcestí Sedmihorky - lázně se vydáme po turistické modré směrem na Antonínův pramen. Dále pokračujeme po žluté k rozcestí Smíchousův rybník. Odtud už povede naše trasa po turistické modré kolem skal Kapela, Kapelník i Skalního města. Z Janovy vyhlídky je krásně vidět do kraje kolem. Dojdeme na Kavčin rozcestník, odkud můžeme, ale nemusíme, zajít k hradu Valdštejn. Od Kavčina rozcestníku se vydáme po turistické červené, jež nás povede po vyhlídkách U Lvíčka a Na Kapelu. Z nich je vidět široko do kraje na nesčetně pískovcových skal. Dovede nás k rozcestí U Adamova lože, odkud si můžeme zajít na zámek Hrubá skála, kde se nachází lanový park i možnost občerstvení.

Od zámku Hrubá skála můžeme pokračovat dále po Hruboskalské cestě nebo se vrátit na rozcestí U Adamova lože a po turistické žluté se dojít až do našeho cíle – zpět k rozcestí Sedmihorky - lázně. Touto cestou mineme Zámeckou a Mariánskou vyhlídku, která stojí za navštívení. Naše oko může z borového háje spatřit zámek Hrubá skála v celé své kráse.

Trasa cesty je 9,5 km

V okolí je několik velice sympitickáých kempů, kde můžete zůstat přes noc. Druhý den můžete vyrazit třeba na Trosky!

Jedu autem

Auto je možné zaparkovat na parkovišti Lázně Sedmihorky, kde se nachází rozcestí Sedmihorky – lázně.

Jedu vlakem

Ideální je dojet do obce Sedmihorky, odkud vede turistická modrá na rozcestí Lázně Sedmihorky.

Ceník

Zdarma

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Počasí na předchozí dny

Předpověď není dostupná

Partneři: www.yr.no