Rozšířené
Plechý a Plešné jezero

Plechý a Plešné jezero

Vstupné: - Dnes otevřeno: non stop V provozu: celosezónní
Otevírací doba
PO non stop
ÚT non stop
ST non stop
ČT non stop
non stop
SO non stop
NE non stop

MAPA

Popis aktivity

Výšlap na horu Plechý je možný v letních i zimních měsících. V zimě však doporučujeme vzít si sebou sněžnice. Hora Plechý je 1378 m.n.m. vysoká a je tak nejvyšším vrcholem pohoří Šumavy. Naše oblíbená trasa je z Nového Údolí, přes horu Plechý a Plešné jezero do Nové pece. Celá trasa má cca 23 km. Nastoupáte přes 1000 výškových metrů a poté slezete dokonce přes 1100 výškových metrů. Je to krásný celodenní výlet s obědem s výhledem na Alpy!

Jedu autem

Pokud jedete autem doporučujeme dojet do Nové Peci autem a zanechat na místním parkovišti auto. Dále budete pokračovat vlakem do Nového Údolí.

Jedu vlakem

Pokud jedete vlakem dojeďte až do Nového Údolí odkud se vydáte pěšky na horu Plechý a poté do Nové Peci, odkud pojedete zase zpátky domů. Ze železniční zastávky Nové Údolí se tedy vydáte po červené turistické ve směru na Třístoličník. Během 7 km nastoupáte více jak 500 výškových metrů - Cesta na Třístoličník vede z počátku do mírného kopce. Během posledních 3 km cesty však nastoupáte 370 výškových metrů.

Odměnou vám bude při dobrém počasí výhled až na Rakouské Alpy. V dáli můžete pozorovat dokonce 3 dachsteinské vrcholky. Pokud nebudete mít štěstí na modrou oblohu nesmutněte a zajděte si na něco dobrého do rakouské hospůdky. Třístoličník se totiž nachází přmo na hranicích Čech a Rakouska. Nezapomeňte si sebou vzít tedy eura. Platba kartou není možná a česká koruna není v hospůdce akceptovaná. U hospůdky je vyhlídka na skále, na kterou vedou schody. Pokud se vydáváte na tuto trasu v zimě ať už na běžkách či se sněžnicemi, nedoporučujeme na samotnou vyhlídku vystoupat, jelikož budou schody pokryté ledem a opravdu hodně to klouže. Zvláště na cestě dolů. Navíc výhled máte skoro stejný i o pár metrů níže.

Po odpočinku, svačince nebo vydatném knödelu budete pokračovat po hřebenu s užívat si výhledu nadále až k hoře Plechý. K nejvyšší hoře Šumavy to máte z Třístoličníku cca 4,5 km stále po červené turistické. Zde potkáte spoustu především rakouských turistů, jelikož se dá až na Třístoličník z rakouské strany dojet autem.

Po dosažení hory Plechý si udělejte fotku u vrcholového kříže a po relativně strmé stezce pokračujte k Plešnému jezeru nebo pokračujte přímo do Nové Pece. Před sebou máte ještě 10 km trasy. Povbuzující je, že cesty z kopce a po rovině. PO 1 km u rozcestí Pod Plechým pokračujte po žluté turistické k Plešnému jezeru. Od něj se vraťte kousek zpátky a u rozcestí Pod kamenným mořem se napojte na zelenou turistickou. Od té se odpojíte až po 3km na rozcestí Rossbach, kde se napojíte znovu na žlutou. Ta vás dovede až k železniční stanici Nová pec. Myslete na to, že se podstatnou část trasy pohybujete v první zóně národního parku a tak není dovoleno pohybovat se mimo vyznačené trasy!

Ceník

Zdarma

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Počasí na předchozí dny

Předpověď není dostupná

Partneři: www.yr.no