Rozšířené
Plechý a Plešné jezero

Plechý a Plešné jezero

26 °C 21 °C
Vstupné: - Dnes otevřeno: non stop V provozu: celosezónní
Otevírací doba
PO non stop
ÚT non stop
ST non stop
ČT non stop
non stop
SO non stop
NE non stop

MAPA
-->

Popis aktivity

Výšlap na horu Plechý je možný v letních i zimních měsících. V zimě však doporučujeme vzít si sebou sněžnice. Hora Plechý je 1378 m.n.m. vysoká a je tak nejvyšším vrcholem pohoří Šumavy. Naše oblíbená trasa je z Nového Údolí, přes horu Plechý a Plešné jezero do Nové pece. Celá trasa má cca 23 km. Nastoupáte přes 1000 výškových metrů a poté slezete dokonce přes 1100 výškových metrů. Je to krásný celodenní výlet s obědem s výhledem na Alpy!

Jedu autem

Pokud jedete autem doporučujeme dojet do Nové Peci autem a zanechat na místním parkovišti auto. Dále budete pokračovat vlakem do Nového Údolí.

Jedu vlakem

Pokud jedete vlakem dojeďte až do Nového Údolí odkud se vydáte pěšky na horu Plechý a poté do Nové Peci, odkud pojedete zase zpátky domů. Ze železniční zastávky Nové Údolí se tedy vydáte po červené turistické ve směru na Třístoličník. Během 7 km nastoupáte více jak 500 výškových metrů - Cesta na Třístoličník vede z počátku do mírného kopce. Během posledních 3 km cesty však nastoupáte 370 výškových metrů.

Odměnou vám bude při dobrém počasí výhled až na Rakouské Alpy. V dáli můžete pozorovat dokonce 3 dachsteinské vrcholky. Pokud nebudete mít štěstí na modrou oblohu nesmutněte a zajděte si na něco dobrého do rakouské hospůdky. Třístoličník se totiž nachází přmo na hranicích Čech a Rakouska. Nezapomeňte si sebou vzít tedy eura. Platba kartou není možná a česká koruna není v hospůdce akceptovaná. U hospůdky je vyhlídka na skále, na kterou vedou schody. Pokud se vydáváte na tuto trasu v zimě ať už na běžkách či se sněžnicemi, nedoporučujeme na samotnou vyhlídku vystoupat, jelikož budou schody pokryté ledem a opravdu hodně to klouže. Zvláště na cestě dolů. Navíc výhled máte skoro stejný i o pár metrů níže.

Po odpočinku, svačince nebo vydatném knödelu budete pokračovat po hřebenu s užívat si výhledu nadále až k hoře Plechý. K nejvyšší hoře Šumavy to máte z Třístoličníku cca 4,5 km stále po červené turistické. Zde potkáte spoustu především rakouských turistů, jelikož se dá až na Třístoličník z rakouské strany dojet autem.

Po dosažení hory Plechý si udělejte fotku u vrcholového kříže a po relativně strmé stezce pokračujte k Plešnému jezeru nebo pokračujte přímo do Nové Pece. Před sebou máte ještě 10 km trasy. Povbuzující je, že cesty z kopce a po rovině. PO 1 km u rozcestí Pod Plechým pokračujte po žluté turistické k Plešnému jezeru. Od něj se vraťte kousek zpátky a u rozcestí Pod kamenným mořem se napojte na zelenou turistickou. Od té se odpojíte až po 3km na rozcestí Rossbach, kde se napojíte znovu na žlutou. Ta vás dovede až k železniční stanici Nová pec. Myslete na to, že se podstatnou část trasy pohybujete v první zóně národního parku a tak není dovoleno pohybovat se mimo vyznačené trasy!

Ceník

Zdarma

Počasí na další dny

Středa Čtvrtek Pátek
27 °C 28 °C 26 °C
21 °C 23 °C 21 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
0.0 mm 0.0 mm 0.0 mm

Počasí na předchozí dny

Sobota Neděle Pondělí
25 °C 20 °C 23 °C
18 °C 21 °C 18 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
0.0 mm 3.0 mm 0.0 mm
Partneři: www.yr.no