Rozšířené
Vyhlídka Ořešník a Vodopád Štolpich

Vyhlídka Ořešník a Vodopád Štolpich

Vstupné: - Dnes otevřeno: non stop V provozu: celosezónní
Otevírací doba
PO non stop
ÚT non stop
ST non stop
ČT non stop
non stop
SO non stop
NE non stop

MAPA

Popis aktivity

Vrchol Ořešník společně s jeho skalní vyhlídkou stojí za to navštívit kdykoli od jara do podzimu. Naskytne se vám pohled na město Hejnice s dominantní bazilikou Navštívení Panny Marie, některé vrcholy frýdlantské pahorkatiny a výraznou část frýdlantského výběžku. Kudy se nahoru vůbec vydat? Nejlepší přístup je ze zmiňovaného města Hejnice, sem vede jak autobusové, tak vlakové spojení nebo můžete využít vlastní dopravu. Míst na parkování se zde najde spousty. Odtud už musíte po svých. Přímo z města vede turistické značení až na samý vrchol. Od baziliky se vydáte po červené a budete pouze stoupat. Trasa měří přibližně 3 kilometry jedním směrem. Celkem tedy ujdete 6 km.

Vyhlídka je velmi fotogenická hlavně díky přítomnosti dřevěného kříže, který spolu s pozadím panoramat tvoří pěkné scenerie. Když už jste vyšlápli až nahoru, stojí za to pokračovat po červené kolem vodopádu Velký Štolpich zpět do Hejnic. Zajdete si zhruba o 2 km více. Vodopádu právem patří prvenství jako největšímu vodopádu Jizerských hor, obzvlášť v jarních měsících. V létě nabízí příjemné ochlazení v jedné z mnoha přítomných tůní. U vodopádu odbočíte po žluté trase směr Ferdinandov a následně pořád z kopce dolu po zelené až k barokní bazilice.

Po náročném výstupu a následném sestupu se můžete občerstvit v cukrárně u baziliky.

Jedu vlakem / autobusem

Hejnice nabízejí celkem dostačující vlakové i autobusové spojení převážně ze směru od Liberce. Pokud využijete železnice, počítejte s přestupem v Raspenavě směr Bílý Potok. Naopak autobus jezdí pouze z Frýdlantu v Čechách.

Jedu autem

Díky vysokému počtu návštěvníků samotné baziliky je často obtížné zaparkovat přímo u ní. Auto se dá nechat víceméně kdekoli, kde nebude překážet a porušovat zákaz stání.

Pěší okruh od baziliky Hejnice přes ořešník a vodopád Štolpich naleznete na mapě.

Ceník

O cenách se informujte na oficiálních stránkách.

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Počasí na předchozí dny

Předpověď není dostupná

Partneři: www.yr.no