Rozšířené
Zřícenina hradu Oybin
Fotogalerie

Zřícenina hradu Oybin

24 °C 9 °C
Vstupné: - Dnes otevřeno: non stop V provozu: celosezónní
Otevírací doba
PO non stop
ÚT non stop
ST non stop
ČT non stop
non stop
SO non stop
NE non stop

MAPA
-->

Popis aktivity

Oybin je zřícenina hradu, která se nachází v Německu, kousek za českými hranicemi. Pro túru, která vás dovede na hrad a ze ktrého si užijete krásné vyhlídky, můžete vyrazit z obce Jablonné v Podještědí. Čeká vás tak 10 km trasa, převážně přes lesy a louky.

Jedu autobusem / vlakem

Do Jablonného se dostanete jednoduše vlaky z České Lípy či z Liberce. Po přijetí na zastávku pokračujte dle mapy. Hned po pár set metrech narazíte na hlavní silnici mezi Libercem a Českou Lípou, která je velmi frekventovaná. Pod ní však vede podchod. Ten najdete za benzinovou pumpou. Dále budete pokračovat po loukách a následně lesy. Budete míjet vesničky Kněžice, Petrovice a Heřmanice.

Po přechodu hranic zamiřte do místních skal v lesích u Oybinu. Po chvíli vyjdete s lesa do malebné vesničky Oybin a na vrcholku hory uvidíte zříceninu hradu Oybin. Ačkoliv se jedná o pozůstatky hradu, vyplatí se zaplatit si vstupné a projít se po místním vrcholku, možná se občerstvit v restauraci v areálu a obdivovat masivní zdi.

Zpět můžete jít stejnou cestou. Případně si váš výlet ještě prodloužit a zakoupit si jízdenku na parním vláčkem do Žitavy, odkud můžete pokračovat do Liberce a dál domů. Úzkokolejka Oybin - Žitava je známá a končí u hlavního nádraží v Žitavě. Nebudete tedy bloudit, až budete hledat vlak do Čech.

Jedu autem

Pokud jedete autem, můžete se dovést až ke zřícenině hradu skrz otevřené hranice u Petrovic. Minimálně však doporučujeme jít se podívat do lesů v okolí Oybinu. Pokud si chcete udělat procházku, můžete auto zanechat na parkovišti u koupaliště v Jablonném v podještědí a pokračovat jako ti, kteří přijeli vlakem.

Ceník

Zdarma

Počasí na další dny

Sobota Neděle Pondělí
14 °C 11 °C 10 °C
9 °C 7 °C 8 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
0.7 mm 0.0 mm 2.2 mm

Počasí na předchozí dny

Úterý Středa Čtvrtek
16 °C 18 °C 22 °C
10 °C 10 °C 13 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
1.1 mm 0.0 mm 0.0 mm
Partneři: www.yr.no