Rozšířené
Zřícenina hradu Oybin
Fotogalerie

Zřícenina hradu Oybin

Vstupné: - Dnes otevřeno: non stop V provozu: celosezónní
Otevírací doba
PO non stop
ÚT non stop
ST non stop
ČT non stop
non stop
SO non stop
NE non stop

MAPA

Popis aktivity

Oybin je zřícenina hradu, která se nachází v Německu, kousek za českými hranicemi. Pro túru, která vás dovede na hrad a ze ktrého si užijete krásné vyhlídky, můžete vyrazit z obce Jablonné v Podještědí. Čeká vás tak 10 km trasa, převážně přes lesy a louky.

Jedu autobusem / vlakem

Do Jablonného se dostanete jednoduše vlaky z České Lípy či z Liberce. Po přijetí na zastávku pokračujte dle mapy. Hned po pár set metrech narazíte na hlavní silnici mezi Libercem a Českou Lípou, která je velmi frekventovaná. Pod ní však vede podchod. Ten najdete za benzinovou pumpou. Dále budete pokračovat po loukách a následně lesy. Budete míjet vesničky Kněžice, Petrovice a Heřmanice.

Po přechodu hranic zamiřte do místních skal v lesích u Oybinu. Po chvíli vyjdete s lesa do malebné vesničky Oybin a na vrcholku hory uvidíte zříceninu hradu Oybin. Ačkoliv se jedná o pozůstatky hradu, vyplatí se zaplatit si vstupné a projít se po místním vrcholku, možná se občerstvit v restauraci v areálu a obdivovat masivní zdi.

Zpět můžete jít stejnou cestou. Případně si váš výlet ještě prodloužit a zakoupit si jízdenku na parním vláčkem do Žitavy, odkud můžete pokračovat do Liberce a dál domů. Úzkokolejka Oybin - Žitava je známá a končí u hlavního nádraží v Žitavě. Nebudete tedy bloudit, až budete hledat vlak do Čech.

Jedu autem

Pokud jedete autem, můžete se dovést až ke zřícenině hradu skrz otevřené hranice u Petrovic. Minimálně však doporučujeme jít se podívat do lesů v okolí Oybinu. Pokud si chcete udělat procházku, můžete auto zanechat na parkovišti u koupaliště v Jablonném v podještědí a pokračovat jako ti, kteří přijeli vlakem.

Ceník

Zdarma

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Počasí na předchozí dny

Předpověď není dostupná

Partneři: www.yr.no