Rozšířené

Aktuální stav skiareálů Česká Sibiř

Česká Sibiř je kopcovitá a zalesněná oblast na samém okraji středních Čech, která je hodna svého jména, to si vysloužila kvůli tuhým a dlouhým zimám. Díky nim a své až 700 metrů vysoké nadmořské výšce je v zimě oblíbeným místem pro lyžaře a běžkaře.

Země:
Oblast:

Česká Sibiř

sníh počet
vleků
web
kamera
denní skipas
dospělý/dítě
počasí
dnes
počasí
zítra
hodnocení skiareálu
Chotouň - ? / 3 - 8,0 z 10
Kvasejovice - ? / 4 - -
Mnichovice - ? / 2 - -
Monínec - ? / 6 - 5,8 z 10
Záluží - ? / 1 - - -

Poměrně dobré vymezení oblasti nabízí města, mezi kterými se nachází. Těmi jsou Vlašim, Benešov, Sedlčany a Tábor. Dle těchto měst je zjevné, že běžky a lyžování rozhodně nejsou jedinými lákadly pro turisty. V oblasti se nachází zámek Vrchotovy Janovice, rozhledna na hoře Velký Blaník, zřícenina hradu Zvěřinec, pivovar a vesnická památková rezervace Ounuz.

Co se týče lyžování, je oblast ideálním řešením pro Pražany, kteří si chtějí zajezdit nedaleko od Prahy, je totiž pouhých 80 kilometrů vzdálená. Nachází se zde Ski Relax Monínec, areál s večerním lyžováním, restaurací i kvalitním ubytováním.

V regionu je pouze jedno lyžařské středisko, a to ski areál Monínec.

Ski Relax Monínec

Skiareál Monínec leží na svazích Javorové skály, která dosahuje 723 metrů nad mořem.

Svým návštěvníkům nabízí dvě sjezdovky mírné až střední náročnosti a celkové délce 1 800 metrů. V areálu se dále nachází Hotelová sjezdovka, snowpark a Funline trať. Na vrchol sjezdovek se můžete dostat třemi vleky a lanovkou, u základny střediska je také k dispozici bezplatné parkoviště.

Lyžařská sezóna je na Monínci díky umělému zasněžování Snow Factory skutečně dlouhá, začíná v říjnu a končí až na konci března. Tento unikátní systém na výrobu sněhu připravuje specifický sníh až do letních teplot 35 stupňů celsia. V areálu lze využít možnosti lyžařské školy a dětské školičky s pojízdným pásem.

Obzvláště oblíbený je třemi lidmi opečovávaný snowpark, který má i vlastní vlek a umělé osvětlení. Části parku jsou rozděleny dle náročnosti na lehce a středně těžké.

Hotel Monínec

Ubytování, které je hned u areálu uvádí ve svém jménu tři hvězdičky, jedná se ale o skutečně kvalitní hotel. V hotelu se nachází wellness, restaurace a možnost ubytování i v apartmánech.

Součástí areálu jsou i tenisové kurty, volejbalové hřiště, venkovní bazén a krb s terasou. Samozřejmostí je dobré wi-fi pokrytí na celém areálu hotelu, internet je bezplatný. Hoteloví hosté mohou využít bazénu a dalších wellness zázemí včetně tělocvičny.

To vše je blízko lesů, sjezdovky a letního lanového centra.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no