Rozšířené
Ski areál
Harusák - Nové Město na Moravě

Ski areál
Harusák - Nové Město na Moravě

Sníh: - V provozu: Otevřeno: - Noční lyžování: Není známo
7.5 /10

Popis střediska

Ski areál Harusák v Novém Městě na Moravě je ideálním střediskem pro rodinné výlety. Sjezdovka na Harusáku, která měří 550 metrů, je vhodná pro začátečníky, rodiny s dětmi, ale i pro snowboardisty. Na horní stanici v nadmořské výšce 734 metrů vás vyveze dvousedačková lanovka Leitner S2 s přepravní kapacitou 1 400 lidí za hodinu. Lyžařům se doporučuje vyrazit na sjezdovku hned ráno, kdy na čerstvě upravený svah září první sluneční paprsky a návštěvníkům se tak nabízí neopakovatelný zážitek.

V okolí sjezdovky se nachází skokanské můstky a závodní areál pro biatlon, najdete zde ale také denně upravovaný okruh pro klasiku i bruslení v délce 5 kilometrů. O víkendech se navíc na Novoměstsku upravuje pro klasiku více než 100 kilometrů běžeckých tratí a večerní lyžování je zde samozřejmostí. Pro děti je k dispozici také lanový vlek a začátečníci určitě ocení lyžařskou a snowboardovou školu.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
7
92km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Lyžařské podmínky a počasí

Sněhové podmínky ve Ski areálu Harusák jsou vynikající, svah je totiž denně upravován pomocí nejmodernější techniky. V průběhu celé sezóny probíhá také technické zasněžování, takže o sněhovou pokrývku tu rozhodně není nouze. Pokud se chcete sami přesvědčit o počasí a lyžařských podmínkách, podívejte se na webkameru Ski areálu Harusák v Novém Městě na Moravě.

Běžecké tratě

V zimním období se severovýchodně od Nového Města na Moravě upravuje více než 100 kilometrů turistických běžeckých tras. Pro klasický styl v běhu na lyžích jsou upravovány rolbou několikrát za týden a vždy před víkendem. Tratě využívají možnosti místních plání a často vedou i mimo lesní porosty. Na běžkách se dá dojet na místa, jako jsou například Tři Studně, Fryšava nebo Milovy. Na tratích v lese Ochoza se navíc pořádají pravidelné závody Světového poháru v běžeckém lyžování.

Biatlon

V Novém Městě na Moravě mají běh na lyžích a také další zimní sporty dlouhou tradici. Nachází se zde Vysočina Arena, která hostí biatlon, ale také závody v běhu na lyžích, závody horských kol či soutěže v orientačním běhu. První Světový pohár, který se jel v této moderní aréně s kapacitou více než 20 000 diváků, se konal v sezóně 2011/2012. O rok později do Nového Města na Moravě poprvé zavítalo Mistrovství světa v biatlonu.

Ubytování v Novém Městě na Moravě

Co se týče ubytování, na své si v Novém Městě na Moravě a okolí přijdou všichni milovníci zimních sportů. Rodiny s dětmi ocení menší penziony a chaty, nabízí se například chalupa U Popelků, která se nachází v nedalekých Jiříkovicích. Tříhvězdičkový Hotel Ski byl nedávno renovován a zabaví se zde lyžaři, milovníci turistiky, ale také nadšenci do wellness. Ti náročnější mohou vyzkoušet Hotel Panský dům, který se nachází přímo v centru Nového Města na Moravě a návštěvníkům nabízí komfortní ubytování v apartmánech zařízených v anglickém královském stylu.

Restaurace v Novém Městě na Moravě

Pokud nechcete opouštět ski areál Harusák, občerstvit se můžete přímo u sjezdovky. V Novém Městě na Moravě ale najdete také spoustu podniků, které lákají na příjemné posezení a velký výběr jídel. Mezi návštěvníky je oblíbená například Kozlovna U Dvou koček, kde v unikátním interiéru dominuje majestátní socha kozla a dřevěný výčep. Pro odpolední odpočinek se nabízí třeba kávaření Na Patře nebo Kafé 133.

Městské lázně

Pokud si chcete od lyžování na chvilku odpočinout, ale přesto chcete trávit svůj volný čas aktivně, můžete vyzkoušet také Městské lázně v Novém Městě na Moravě. V areálu, který má kapacitu 180 osob, najdete kromě bazénu například i vířivku, wellness a fitness centrum. Relaxační bazén, stejně jako vířivka a dětský bazének se skluzavkou mají slanou vodu, která je méně agresivní na oči. Můžete relaxovat také v saunovém světě a připlatit si třeba za speciální masáže.

Služby střediska

půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování občerstvení běžecké tratě

Všeobecné informace

  • Počet vleků 0/2
  • Nadmořská výška 620-741 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků0 / 2 Délka otevřených sjezdovek 0 / 0.5 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 08.02.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
DALŠÍ STŘEDISKA V OBLASTI
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no