Rozšířené
Ski areál
Mariánky

Ski areál
Mariánky

2 °C 0 °C
Sníh: 30 cm V provozu: Otevřeno: - Celodenní: 370 CZK Noční lyžování: Není známo
8.0 /10

Popis střediska

Ski areál Mariánky se nachází ve Slavkovském lese pouhých 400 metrů od lázeňské kolonády. Více než 1,5 kilometru různě obtížných sjezdovek nabízí vyžití pro lyžaře i snowboardisty. V případě nedostatku přírodního sněhu je celý areál technicky zasněžován.

Středisko se rozprostírá v nadmořské výšce 648‒720 metrů a poskytuje lyžařům v zimním období skvělé podmínky. Vybrat si zde můžete z několika sjezdovek. Černý Slalomák a červený Slalomák 2 jsou dvě kratší sjezdové tratě, které jsou osvětlené a vhodné také pro večerní lyžování. Další možností je kilometr dlouhá modro-červená trať Krakonoška. Přímo v lyžařském středisku se o přepravu starají dva vleky a jedna kabinová lanovka.

Ve Ski areálu Mariánky najdete mimo jiné půjčovnu lyží a kvalitní ski servis. Méně zdatní lyžaři se mohou odevzdat do rukou instruktorů zdejší lyžařské školy a pro nejmenší je připraven také dětský lyžařský park. Občerstvení je zajištěno jak přímo na svahu, tak v místní restauraci. Na sjezdovkách probíhají také různé soutěže, které pravidelně lákají nové návštěvníky.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
2
1
5
1,3km
0,3km
29km
Obtížnost: Délka: Stav:
Krakonoška červená 1 000 m zavřená
Slalomák I. černá 300 m otevřená
Slalomák II červená 300 m otevřená

Ceník skipasů

Dospělí Junioři
2 hodiny 240 CZK 190 CZK
3 hodiny 270 CZK 210 CZK
4 hodiny 290 CZK 230 CZK
Celodenní 370 CZK 300 CZK
2 dny 650 CZK 500 CZK
3 dny 900 CZK 700 CZK
4 dny 1 150 CZK 950 CZK
5 dní ze 7 1 350 CZK 1 100 CZK

*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Úterý Středa Čtvrtek
3 °C 2 °C 7 °C
-1 °C 0 °C 3 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
0.0 mm 0.0 mm 0.0 mm

Město Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou známé především jako město obdařené léčivými minerálními prameny, kam za lázeňským odpočinkem ročně míří tisíce návštěvníků. V okolí města vyvěrá sto různých minerálních pramenů, které obsahují oxid uhličitý a minerální soli. K vidění jsou zde nádherné lázeňské parky, pavilony i romantické kolonády. Co se týče kulturních zážitků, neměli byste si nechat ujít třeba vystoupení Západočeského symfonického orchestru, sportovní nadšenci zase mohou poznávat okolí na kole nebo prostřednictvím Nordic Walkingu. V průběhu zimní sezóny se město mění na ráj pro všechny lyžaře.

Ubytování Mariánské lázně

Co se týče ubytování nedaleko Ski Areálu Mariánky, u sjezdovky se nachází především chaty a menší chalupy. K dispozici jsou ovšem také soukromé apartmány a penziony. V Mariánských Lázních najdete také přehlídku dobrých hotelů, mezi které patří například čtyřhvězdičkový Continental s nabídkou relaxačních a léčebných pobytů, lázeňský Hotel Royal vhodný pro wellness pobyty nebo třeba oblíbený Spa Resort Hvězda, který sídlí v jedné z nejkrásnějších budov Mariánských Lázní. Ti méně nároční ocení třeba Hotel Krakonoš.

Lanovka Mariánské Lázně

V Mariánských Lázních najdete také nejstarší provozovanou kabinkovou lanovou dráhu v Čechách. Lanovka Koliba-Krakonoš, která je v provozu od dubna do října, má speciální pulzní systém přepravy. Vyveze vás na vrchol Krakonoš, odkud se můžete vydat pěšky, nebo jsou tu k dispozici také terénní koloběžky.

Park miniatur

Nedaleko Ski Areálu Mariánky se nachází také nejnavštěvovanější atrakce Karlovarského kraje – Park Boheminium. Čtvrtý největší park miniatur v Evropě funguje již od roku 1999 a v současné době si zde můžete prohlédnout celkem 75 modelů památek.

Zpívající fontána

Mezi dominanty Mariánských Lázní patří rozhodně i Zpívající fontána, která se poprvé rozezněla v roce 1986. V provozu je vždy od 30. dubna do konce října a hraje denně od 7 do 19 hodin každou lichou hodinu. Pokud se přijdete podívat na večerní projekce ve 21 nebo 22 hodin, užijete si také speciální barevné osvětlení. Autorem výtvarného řešení místní fontány, která má více než 250 trysek a řídí ji počítač, je akademický architekt Pavel Mikšík.

Lázeňská kolonáda

K nejznámějším symbolům Mariánských Lázní patří také novobarokní Kolonáda Maxima Gorkého, která je historickou památkou českého lázeňství. V letech 1888‒1889 ji nechal postavit opat kláštera Teplá. Zatímco mnoho českých i zahraničních lázeňských staveb bylo postupně likvidováno, kolonáda v Mariánských Lázních přežila a je tak vzácnou připomínkou, jak vypadalo lázeňství v minulosti.

Služby střediska

půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování občerstvení dětský koutek parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 3/3
  • Nadmořská výška 652-758 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Otevřeno

Recenze střediska

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu 10 cm Max. výška sněhu 40 cm Nový sníh 0 cm Počet otevřených vleků3 / 3 Délka otevřených sjezdovek 0.6 / 1.6 km
Noční lyžování Kvalita sněhu vlhký Poslední sněžení 12.03.2019
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info