Rozšířené
Ski areál
Annaberg
Ski areál Annaberg
Fotogalerie

Ski areál
Annaberg

Sníh: - Nový: - Vleky: - Noční lyžování: Není známo
8.0 /10

Popis střediska

Ski areál Annaberg se nachází v rakouské lyžařské oblasti Dolní Rakousy zhruba na půl cesty mezi Linzem a Vídní. Jeho výhodou je tedy blízká vzdálenost z České republiky. Pro lyžování a snowboarding zde vlekaři každý den sezóny připravují více než 13 kilometrů sjezdovek. Pokud je Annaberg v plném provozu, tak zde naleznete 6 vleků. Ski areál je situován v nadmořské výšce 896 až 1334 metrů nad mořem.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
8km
2,5km
2km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Sjezdovky

Ski areál Annaberg ocení především rodiny s dětmi. Lyžovat se tu totiž dá především na modrých sjezdovkách, jejichž celková délka dosahuje osmi kilometrů. Středně obtížných tratí je v areálu o poznání méně. Měří necelé tři kilometry. Nejobtížnějších černých sjezdovek ski areál nabízí úplně nejméně, a to zhruba dva kilometry.

Ubytování

V okolí areálu se nachází hned několik možností ubytování. Jednou z nich je Junges Hotel Annaberg, který uspokojí jak náročnější klientelu, tak rodiny s dětmi. Součástí služeb je totiž tenisový kurt, hřiště na basketball, beach volejbal a fotbal. Podobně nároční hosté se ubytovávají také v Gasthof & Appartementhaus Meyer, který se nachází přímo v centru města Annaberg a zhruba 800 metrů od svahu. Součástí hotelu je lyžárna, neplacené parkoviště a wifi zdarma. Přímo u sjezdovky se pak nachází například tříhvězdičkový JUFA Hotel Annaberg.

Aktivity v okolí

Lyže a snowboard nepředstavují jediné lákadlo v Annabergu. Do rakouského městečka za zimou každoročně putují také turisté. Velkým lákadlem je zejména hora Tirolerkogel, která se rozprostírá ve výšce 1377 metrů nad mořem. Tu v zimě vyhledávají převážně běžkaři, kteří si užívají okruh dlouhý sedm kilometrů.

Velkolepé výhledy si turisté užijí na cestě z Tirolerkogel do Türnitzu. Zdejší trasy jsou známé svou rozmanitostí a nenáročností, jsou tedy vhodné také pro děti a starší lidi.

Annaberg je jednoznačně dobrou volbou pro rodiny s dětmi, které jistě ocení Anna-Land s lanovkou a kobercem či lyžařskou školu přímo v areálu. Milovníci koní si mohou užít vyjížďku kočárem taženým koňmi.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží snowpark skibus občerstvení bobová dráha

Všeobecné informace

  • Počet vleků -
  • Nadmořská výška 896 - 1334 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no