Rozšířené
Ski areál
Stuhleck – Spital am Semmering
Středisko Stuhleck - Spital am Semmering
Fotogalerie

Ski areál
Stuhleck – Spital am Semmering

Sníh: - Nový: - Vleky: - Noční lyžování: Ano
9.0 /10

Popis střediska

Oblast Spital am Semmering-Stuhleck je skutečný ráj pro lyžaře a milovníky sněhu. Tento skiareál, který najdete přímo na hoře Stuhleck, je největším a nejkvalitnějším střediskem na severovýchodě Rakouských Alp. České lyžaře láká především svou vzdáleností od našich hranic, nachází se totiž pouze 230 kilometrů od Brna.

Skiareál Stuhleck nabízí návštěvníkům 24 kilometrů přehledných a poměrně širokých sjezdovek, dvě z nich dokonce dosahují délky až 4 kilometry. Na vrchol hory se můžete nechat vyvézt pomocí komfortních sedačkových lanovek, které jsou částečně vybaveny stříškou proti nepřízni počasí. Neunavitelní lyžaři si také mohou prodloužit své zimní radovánky až do pozdních večerních hodin na osvětlené sjezdovce vleku Sonnelift. S nočním lyžováním je kromě toho propojen také osvětlený snowboardingový Funpark na závodní slalomové dráze Weltcuppiste.

Pro děti je v areálu Stuhleck připravena například 5 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha, kde si během jízdy mohou za doprovodu hudby užít různé atrakce a světelné efekty. V nabídce jsou ovšem i snowparky pro začátečníky i pokročilé nebo třeba dráha pro snowtubing. Jedinou nevýhodou tohoto atraktivního zimního střediska je však právě jeho velká oblíbenost, často zde totiž bývají velké návaly lyžařů z Vídně, Maďarska, Slovenska i z Moravy.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
4
2
18km
6km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Lyžařské podmínky a počasí

Hora Stuhlec, která se tyčí do výšky 1 782 metrů nad mořem, je nejvyšším bodem skupiny Fischbacher Alpen. Lyžaře i snowboardisty tato oblast láká na perfektní sněhové podmínky, všechny sjezdovky ve skiareálu Stuhleck – Spital am Semmering jsou totiž vybaveny nejmodernějším zasněžovacím zařízením. Jaká je aktuální sněhová situace a počasí můžete zkontrolovat pomocí webkamery Ski areálu Stuhleck.

Doprava do Stuhlecku

Lyžařské středisko je vzdálené pouze 100 kilometrů od Vídně, z Brna musí čeští lyžaři ujet 230 kilometrů. Příjezd do skiareálu po rychlostní silnici až do Spital am Semmering bývá většinou bezproblémový. První záchytné parkoviště se nachází u nástupní stanice sedačkové lanovky, dále následuje kaskádovité uspořádání u mezistanice lanovky. Digitální parkovací systém zajišťuje 2 700 parkovacích míst, parkování je zdarma.

Stuhleck skipas

Lyžaři a snowboadisté, kteří se chystají do skiareálu Stuhleck – Spital am Semmering, si mohou své skipasy pořídit nejen na místě, ale také online na stránkách střediska Stuhleck (Stuhleck Webshop). Za jeden den zimních radovánek zaplatí dospělý zhruba 43 euro, pro děti je to 22 euro.

Lanovky Stuhleck

Díky nejmodernějším čtyřsedačkovým a šestisedačkovým lanovkám si po rychlém výjezdu užijete dlouhé a ničím nerušené lyžování. Středisko Stuhleck se ale může pochlubit také tou nejdelší sedačkovou lanovkou z celého Rakouska, čtyřsedačková Sonnenlift zdolá vzdálenost 2 700 metrů za pouhých devět minut.

Zajímavé atrakce

Návštěvníci si mohou ve Stuhlecku ze svého sjezdu pořídit profi záznam na památku. Na 250 metrů dlouhé slalomové trati SkiMovie totiž zaznamenává výkon lyžařů speciální kamera. Video si pak můžete prohlédnout, stáhnout nebo se pochlubit svým přátelům a sdílet ho na internetu. Závodní nadšence určitě nadchne také trať s časomírou, kde si mohou poměřovat svou dosaženou rychlost s ostatními lyžaři.

Stuhleck ubytování

Z nabídky ubytování přímo v obci Spital am Semmering si jistě vybere každý návštěvník, nachází se zde totiž velké množství různých hotelů, apartmánů i horských chat. Oblíbený je například Pension s´Platzl, který leží pouze 400 metrů od stanice lanovky Stuhleckbahn. Apartmánový penzion Weinberger nabízí mimo jiné odpočinek ve vinném sklepě nebo klidné wellness centrum. Ti náročnější mohou vyzkoušet některý ze stylových elegantních hotelů, kam se řadí například Hotel Onkel Fritz nebo Alpenhof Hotel Semmering, který nabízí výhled na krásné alpské panorama.

Restaurace ve Stuhlecku

Lyžaři a snowboardisté nemusí za dobrým jídlem jezdit daleko, občerstvit se totiž mohou přímo ve středisku, kde restaurační služby zajišťuje 12 Aprés-Ski podniků. Mezi nejoblíbenější místa patří moderní samoobslužná restaurace Weißenelf (W11), která je známá především díky panoramatickému výhledu na zasněžené vrcholy v okolí. Poblíž sjezdovky číslo 1 Stuhleck Abfahrt najdete také à la carte restauraci Schwaigerhütte. Čeští turisti pak jistě ocení restauraci Horvath Schnitzelhaus, kde si mohou vybrat z široké nabídky chutných řízků všeho druhu.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování snowpark skibus občerstvení dětský koutek parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků -
  • Nadmořská výška 777-1774 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no