Rozšířené

Webkamery Česká Sibiř

Česká Sibiř je označení pro horský řetězec, který se rozprostírá ve středních Čechách. Své jméno tato oblast získala díky drsným klimatickým podmínkám, protože zdejší zimy jsou delší a tužší než na jiných místech ve vnitrozemí. V létě se na toto místo vydávají milovníci pěší turistiky a cyklovýletů. Jelikož místní zimy přinášejí dostatek sněhu a nadmořská výška místních vrcholů dosahuje i přes 700 metrů, v zimě je Česká Sibiř také oblíbenou destinací pro lyžaře a běžkaře.

Země:
Oblast:

V srdci České Sibiře nedaleko města Sedlec-Prčice leží Ski areál Monínec. Svým návštěvníkům nabízí lyžařskou zábavu na několika sjezdovkách různých obtížností. Vyzkoušet mohou navíc i tzv. Funline, což je trať složená z různých nerovností terénu a dalších překážek pro zpestření jízdy. Děti se jistě rády vyřádí ve Skiparku Médi Brumíka, adrenalinoví nadšenci mohou vyzkoušet snowtubing a na milovníky běžkování zase v okolí čeká zhruba 54 kilometrů upravených stop. Jaké jsou aktuální sněhové podmínky v tomto středisku? To zjistíte díky webkameře Ski areálu Monínec.

Kvůli nadmořské výšce 350‒400 metrů jsou sjezdovky ve Ski areálu Chotouň pravidelně uměle zasněžovány. Jedná se o menší středisko se dvěma svahy, při lyžování byste tedy neměli narazit na žádné dlouhé fronty. Chcete vědět, jak to v areálu momentálně vypadá? Vyzkoušejte webkameru Ski areálu Chotouň.

Ski areál Kvasejovice je vhodný pro rodinné lyžování. Jedná se o druhé největší lyžařské středisko ve Středočeském kraji, které nabízí nádherný výhled na údolí Českého Meránu. Najdete zde několik sjezdovek různé obtížnosti. Děti mohou zdokonalit své dovednosti v lyžařské škole a na své si přijdou i snowboardisté. Stav front a sněhu v tomto středisku si můžete prohlédnout na webkameře Ski areálu Kvasejovice.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no