Rozšířené

Webkamery Česká Sibiř

Česká Sibiř je označení pro horský řetězec, který se rozprostírá ve středních Čechách a mírně zasahuje také do Jihočeského kraje. Své jméno tato oblast získala díky drsným klimatickým podmínkám, protože zdejší zimy jsou delší a tužší než na jiných místech ve vnitrozemí. V létě se na toto místo vydávají milovníci pěší turistiky a cyklovýletů, lákají je totiž zelené lesy, pastviny a rybníky v okolí. Jelikož místní zimy přinášejí dostatek sněhu a nadmořská výška místních vrcholů dosahuje i přes 700 metrů, v zimě je Česká Sibiř také oblíbenou destinací pro lyžaře a běžkaře. Oblast je navíc ideálním řešením pro milovníky zimních sportů z Prahy a okolí, protože je od našeho hlavního města vzdálená pouhých 80 kilometrů.

V srdci České Sibiře nedaleko města Sedlec-Prčice leží Ski areál Monínec. Svým návštěvníkům nabízí lyžařskou zábavu na několika sjezdovkách různých obtížností. Vyzkoušet mohou navíc i tzv. Funline, což je trať složená z různých nerovností terénu a dalších překážek pro zpestření jízdy. Děti se jistě rády vyřádí ve Skiparku Médi Brumíka, adrenalinoví nadšenci mohou vyzkoušet snowtubing a na milovníky běžkování zase v okolí čeká zhruba 54 kilometrů upravených stop. Jaké jsou aktuální sněhové podmínky v tomto středisku? To zjistíte díky webkameře Ski areálu Monínec.

Kvůli nadmořské výšce 350‒400 metrů jsou sjezdovky ve Ski areálu Chotouň pravidelně uměle zasněžovány. Jedná se o menší středisko se dvěma svahy, při lyžování byste tedy neměli narazit na žádné dlouhé fronty. Chcete vědět, jak to v areálu momentálně vypadá? Vyzkoušejte webkameru Ski areálu Chotouň.

Ski areál Kvasejovice je vhodný pro rodinné lyžování. Jedná se o druhé největší lyžařské středisko ve Středočeském kraji, které nabízí nádherný výhled na údolí Českého Meránu. Najdete zde několik sjezdovek různé obtížnosti. Děti mohou zdokonalit své dovednosti v lyžařské škole a na své si přijdou i snowboardisté. Stav front a sněhu v tomto středisku si můžete prohlédnout na webkameře Ski areálu Kvasejovice.

Země:
Oblast:
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info