Rozšířené

Webkamery Vysočina

Českomoravská vrchovina, které se lidově také říká Vysočina, je pohoří rozkládající se v srdci České republiky po obou stranách historické zemské hranice Čech a Moravy. Jedná se o rozsáhlou oblast, pro kterou jsou typické mírně zvlněné terény s ojedinělými vrcholky. Nejvyšší hora se nazývá Javořice a tyčí se do nadmořské výšky 837 metrů. Českomoravská vrchovina se pyšní velkým přírodním bohatstvím i celou řadou historických památek. V létě nabízí ideální podmínky pro pěší turistiku i cyklistiku. Najdete tu ovšem také několik lyžařských areálů, které lákají turisty v průběhu zimních měsíců.

Země:
Oblast:

V nadmořské výšce 550‒660 metrů se rozkládá malebný Ski areál Olešnice. Tvoří ho modrá a červená sjezdovka, jejichž celková délka činí 1,1 kilometru. Na snowboardisty zde čeká snowpark se skoky a překážkami a o přepravu se starají dva vleky. Skvělé lyžařské podmínky zajišťuje umělý zasněžovací systém. Jak to v areálu vypadá, můžete zkontrolovat prostřednictvím webkamery Ski areálu Olešnice.

Ski areál Jalovec je sice menší, ale lyžařům nabízí skvělé sněhové podmínky. Najdete zde jednu modrou a jednu červenou sjezdovku, která měří 600 metrů. O přepravu se starají dva vleky a nechybí zde ani lyžařská škola a skoky či různé překážky pro milovníky snowboardingu. K dispozici je navíc také večerní lyžování. Chcete zjistit, jak to v areálu momentálně vypadá? Zkuste webkameru Ski areálu Jalovec.

Zázemí pro začátečníky a rodiny s dětmi, ale i pro pokročilejší lyžaře nabízí Ski areál Hlinsko. Kvalitní sněhová pokrývka je díky zasněžovacímu systému samozřejmostí, což můžete zkontrolovat na webkameře Ski areálu Hlinsko. Doprava na čtyři sjezdovky různé obtížnosti je zajištěna prostřednictvím tří vleků s celkovou přepravní kapacitou 2 000 osob za hodinu. Pro nejmenší je připravena dětská školička, kde mohou zdokonalit své dovednosti.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no