Najděte si lyžařské středisko pro svou zimní dovolenou
Rozšířené

Silvestr na horách: Kam za večírky a kam za pohodou?

Už máte plán, kde strávíte letošního silvestra? Rok od roku se stále více mladých i starších chystá zažít poslední den v roce na horách. Obrovské party, noční lyžování ale i nezapomenutelná atmosféra horské přírody. To jsou důvody, proč silvestra na horách volí jak mladší generace, tak i lidé v pokročilejším věku.

Ti starší často vyberou některou z chat nebo rodinných penzionů a užijí si krásný večer ve společnosti svých přátel nebo třeba i nových známých. Ty mladší naopak zajímají party a novoroční akce, které se na horách rok od roku zvětšují. Jak si vybrat a kde zažít toho nejlepšího silvestra?

Krkonoše

Tradičně největší večírky a party se odehrávají v Krkonoších. Špindlerův mlýn je vyhlášeným místem, kde tráví silvestrovský večer mnoho českých celebrit i další tisíce mladých lidí. Vyhlášené kluby jako třeba Nová Dolská každoročně hostí nejlepší české dýdžeje a praskají ve švech.

Kromě večírků ale Špindlerův mlýn i Krkonoše obecně nabízejí na Silvestra perfektní lyžařský servis, otevřené sjezdovky až do nočních hodin a restaurace, kde si pochutnáte na exkluzivním silvestrovském menu.

Šumava

Šumavská Železná Ruda samozřejmě nezůstává pozadu a i tady se to poslední den v roce pořádně roztočí. Známý klub Big Apple v přímo v centru bývá nejen na silvestra našlapaný a zastavit se v „Jablku“ je témět povinnost pro každého, kdo si chce užít silvestrovskou party uprostřed Šumavy.

Pokud naopak dáváte přednost romantickému večeru ve dvou, taky si zde přijdete na své. Šumava skýtá velké množství chat a penzionů, kde o romantiku nebude nouze. Pokud se chcete vyhnout davům a turistům, zvolte místo rušné Železné Rudy třeba klidnější Hojsovu stráž nebo Brčálník.

Beskydy

Také v Beskydech můžete zažít jedinečného silvestra. Kromě večírků jsou tu k dispozici také speciální silvestrovské pobyty třeba pro seniory. Na krásných místech, jako například Rožnov pod Radhoštěm si můžete užít nejen hory a procházky, ale třeba i wellness a rehabilitační procedury.

Pozadu nejsou samozřejmě ani další pohoří, poslední letošní den si perfektně užijete třeba i v Orlických horách, Jizerkách nebo Jeseníkách. Většina lidí plánuje svou novoroční dovolenou dlouho dopředu, proto už teď je mnoho ubytovacích zařízení obsazeno.

Volné ubytování ale stále ještě můžete najít na www.booking.com nebo si můžete rezervovat celý pobyt u cestovních kanceláří či na slevových portálech.

Jak se Vám článek líbil? Ohodnoťte jej.

Hodnotit článek (1-nejhorší, 5-nejlepší)

Zavřít formulář
 

Dále čtěte:

Představujeme lyžařskou oblast Ski Amadé, která se pyšní 760 km sjezdovek!

Už jste navštívili Ski amadé? Jaký na vás udělalo dojem? Na nás ohromný. Vybrali jsme pár středisek, o kterých si myslíme, ze stojí za zmínku. Lyžarská oblast Ski amadé se nachází približně 50 km jižně od Salzburgu.… celý článek

Už jste navštívili Ski amadé? Jaký na vás udělalo dojem? Na nás ohromný. Vybrali jsme pár… celý článek

Neválčete se sněžnými řetězy a nezapomeňte, že mohou patřit i do povinné výbavy!

Hodně sněhu na sjezdovkách si přejeme všichni. Na silnicích bychom ho nejraději vůbec neviděli. Kvalitní zimní pneumatiky nás mnohdy nezachrání a tak musíme sáhnout po sněžných řetězech. Na různých místech v ČR i… celý článek

Hodně sněhu na sjezdovkách si přejeme všichni. Na silnicích bychom ho nejraději vůbec… celý článek

poslední recenze v ČR

Černý důl

11 7 km -1 °C
denní: 480 CZK Oblast: Krkonoše Recenze (4) 6,5 /10

Klínovec

19 19 km -1 °C
denní: 680 CZK Oblast: Krušné hory Recenze (7) 7,7 /10

České Petrovice

6 3 km -3 °C
denní: 310 CZK Oblast: Kralický Sněžník Recenze (4) 7,5 /10

Další střediska

nejnovější články

Jak se chovat, když se utrhne sněhová lavina?

Celý týden byly naším tématem laviny. Dnešním článkem tuto sérii ukončíme. Doufáme, že tyto rady nebudete muset nikdy využít. Ale jelikož štěstí…

Věci, za které zaplatíte spoustu peněz, ale doufáte, že je nebudete muset použít

Každý jsme svého štěstí strůjcem. Částečně. Občas přírodě…

Jaké jsou stupně lavinového nebezpečí a jaká je pravděpodobnost, že přežijete lavinu?

Často slýcháme, že se v horách utrhla lavina. Vždy si jen…

Jak vznikají laviny a co je způsobuje?

Laviny padají. Je to naprosto normální fyzikální jev. Čas od…

Další články
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info