Rozšířené

Silvestr na horách: Kam za večírky a kam za pohodou?

Zdroj: Shutterstock

Už máte plán, kde strávíte letošního silvestra? Rok od roku se stále více mladých i starších chystá zažít poslední den v roce na horách. Obrovské party, noční lyžování ale i nezapomenutelná atmosféra horské přírody. To jsou důvody, proč silvestra na horách volí jak mladší generace, tak i lidé v pokročilejším věku.

Ti starší často vyberou některou z chat nebo rodinných penzionů a užijí si krásný večer ve společnosti svých přátel nebo třeba i nových známých. Ty mladší naopak zajímají party a novoroční akce, které se na horách rok od roku zvětšují. Jak si vybrat a kde zažít toho nejlepšího silvestra?

Krkonoše

Tradičně největší večírky a party se odehrávají v Krkonoších. Špindlerův mlýn je vyhlášeným místem, kde tráví silvestrovský večer mnoho českých celebrit i další tisíce mladých lidí. Vyhlášené kluby jako třeba Nová Dolská každoročně hostí nejlepší české dýdžeje a praskají ve švech.

Kromě večírků ale Špindlerův mlýn i Krkonoše obecně nabízejí na Silvestra perfektní lyžařský servis, otevřené sjezdovky až do nočních hodin a restaurace, kde si pochutnáte na exkluzivním silvestrovském menu.

Šumava

Šumavská Železná Ruda samozřejmě nezůstává pozadu a i tady se to poslední den v roce pořádně roztočí. Známý klub Big Apple v přímo v centru bývá nejen na silvestra našlapaný a zastavit se v „Jablku“ je témět povinnost pro každého, kdo si chce užít silvestrovskou party uprostřed Šumavy.

Pokud naopak dáváte přednost romantickému večeru ve dvou, taky si zde přijdete na své. Šumava skýtá velké množství chat a penzionů, kde o romantiku nebude nouze. Pokud se chcete vyhnout davům a turistům, zvolte místo rušné Železné Rudy třeba klidnější Hojsovu stráž nebo Brčálník.

Beskydy

Také v Beskydech můžete zažít jedinečného silvestra. Kromě večírků jsou tu k dispozici také speciální silvestrovské pobyty třeba pro seniory. Na krásných místech, jako například Rožnov pod Radhoštěm si můžete užít nejen hory a procházky, ale třeba i wellness a rehabilitační procedury.

Pozadu nejsou samozřejmě ani další pohoří, poslední letošní den si perfektně užijete třeba i v Orlických horách, Jizerkách nebo Jeseníkách. Většina lidí plánuje svou novoroční dovolenou dlouho dopředu, proto už teď je mnoho ubytovacích zařízení obsazeno.

Zdroj: Unsplash

Volné ubytování ale stále ještě můžete najít na www.booking.com nebo si můžete rezervovat celý pobyt u cestovních kanceláří či na slevových portálech.

Jak se Vám článek líbil? Ohodnoťte jej.

Hodnotit článek (1-nejhorší, 5-nejlepší)

Zavřít formulář
 

Dále čtěte:

Jaké existují typy sjezdových lyží?

Pro každého lyžaře se hodí jiný druh lyží. Vybírají se nejen podle toho, jak dobře lyžař jezdí, ale také podle terénu, na kterém se chystá lyžovat. Jiné lyže budou samozřejmě používat...

celý článek

Pro každého lyžaře se hodí jiný druh lyží. Vybírají se nejen podle toho, jak...

celý článek
Neválčete se sněžnými řetězy a nezapomeňte, že mohou patřit i do povinné výbavy!

Hodně sněhu na sjezdovkách si přejeme všichni. Na silnicích bychom ho nejraději vůbec neviděli. Kvalitní zimní pneumatiky nás mnohdy nezachrání a tak musíme sáhnout po sněžných řetězech. Na...

celý článek

Hodně sněhu na sjezdovkách si přejeme všichni. Na silnicích bychom ho nejraději...

celý článek

nejnovější články

10 nejdelších sjezdovek v Evropě

Při sjíždění z vrcholu dolů, má většina asi podobné přání - ať to hned tak neskončí. Lyžařské tratě, které by svou délkou překonávaly hranice deseti...

Jak připravit lyže, snowboard a běžky na zimní sezónu?

Zimní sezóna se nezadržitelně blíží a čas lyží a snowboardů...

Představujeme lyžařskou oblast Ski Amadé, která se pyšní 760 km sjezdovek!

Už jste navštívili Ski amadé? Jaký na vás udělalo dojem? Na nás...

Běžkování handicapovaných aneb do běžecké stopy na "saních"

Zatímco v minulém článku jsme se věnovali sjezdovému lyžování,...

Další články

Nasvah.cz na instagramu

@nasvah.cz

#letovpohybu
Sledovat
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info