Rozšířené
Cyklo a inline stezka Vyšehrad - Modřany

Cyklo a inline stezka Vyšehrad - Modřany

28 °C 21 °C
Vstupné: - Dnes otevřeno: non stop V provozu: celosezónní
Otevírací doba
PO non stop
ÚT non stop
ST non stop
ČT non stop
non stop
SO non stop
NE non stop

MAPA
-->

Popis aktivity

Tato stezka vede z centra Prahy Vyšehradu až do okrajové části Prahy Modřan. Velkou výhodou je, že vede podél stezky i tramvaj a tak se můžete napojit či odpojit na stezku kdekoliv. Z počátku vede cyklostezka kromě tramvajě i podél silnice z jedné strany a podél řeky Vltavy ze strany druhé. Po cca 3 km cesty se hlavní silnice pro motorová vozidla odkloní a vy si najednou připadáte jako byste byli mimo prahu. Po ceste je několik restaurací a rychlých občerstveních, které můžete využít. V Modřanech poté odbočíte od Vltavy a můžete dojet až do Modřanské rokle. V podstatě neustále kopírujete trasu tramvají. Místy je silnice méně vhodná pro brulaře, avšak jedná se o relativně krátké úseky.

Jako na ostatních místech Prahy, i zde je v odpoledních a večerních hodinnách spoustu cyklistů, bruslařů, ale i chodců a skateboardistů. Stezka je rozdělená dvěmi jízdními pruhy, podobně jako klasická silnice pro motorová vozidla. Jezdí se v pravo. Určitě nedoporučujeme poslech hudby během jízdy, jelikož poté neuslyšíte ostatní sportovce, kteří na cestě jsou. Ti vás mohou požídat napříkad o uvolnění trasy pro průjezd.

Chodci a maminky s kočárky se na této trase také často objevují. Občas i jako skupinky lidí, kteří jdou vedle sebe a blokují tak celý váš pruh. Proto buďte prosím opatrní. Tyto skupinky není jednoduché předjíždět.

Celá stezka až na konec modřanské rokle má přibližně 12 km.

Ceník

O cenách se informujte na oficiálních stránkách.

Počasí na další dny

Pátek Sobota Neděle
26 °C 22 °C 25 °C
21 °C 19 °C 18 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
0.0 mm 0.8 mm 0.5 mm

Počasí na předchozí dny

Pondělí Úterý Středa
24 °C 27 °C 29 °C
18 °C 19 °C 21 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
0.0 mm 0.0 mm 0.8 mm
Partneři: www.yr.no