Rozšířené
Cyklostezka Hradec Králové Kuks

Cyklostezka Hradec Králové Kuks

Vstupné: - Dnes otevřeno: 09:00 - 17:00 V provozu: celosezónní Webové stránky
Otevírací doba
PO Zavřeno
ÚT od 09:00 do 17:00
ST od 09:00 do 17:00
ČT od 09:00 do 17:00
od 09:00 do 17:00
SO od 09:00 do 17:00
NE od 09:00 do 17:00

MAPA

Popis aktivity

Cyklostezka Hradec Králové Kuks 31 km

Doporučujeme: silničku či trekové kolo

Lákadla: pěkná asfaltová cyklostezka po břehu Labe, barokní hospital Kuks se sochami lidských vlastností Matyáše Brauna, pevnosti v Josefově

Záchytné body: Smiřice, Černožice, Jaroměř, Josefov

Popis trasy: Trasa vede po značení A2. Z 90 % po pěkném asfaltu. V těch 10 % procentech se schovává šotolinová cesta kolem pevnosti Josefov (ale lze objet po silnici - info pro silničkáře), 200 m dlouhý šotolinový sjezd za Jaroměří, a kočičí hlavy těstě před cílem - Kuksem. Neustále se držíme řeky Labe. Mezi HK a Jaroměří jedeme alejí po hrázi řeky, následně kolem pevnosti Josefov, kde je možnost návštěvy, projedeme kolem říčky a obydlenou částí trasy nad Jaroměř a opět lůnem krásné přírody podél řeky až na Kuks. Po cestě je spousta možností občerstvení (Smiřice, Černožice, za Jaroměří, v Kuksu).

Barokní Kuks sloužil v dřívějších dobách jako hospitál pro vojenské vysloužilce. Bylo to místo velkolepých oslav ctností a neřestí. Z kašen zde tenkrát tekly dokonce proudy vína. Jedné noci však přišla velká voda, která tomuto rušnému životu nastolila konec. O zašlé slávě Kuksu dnes svědčí největší galerie barokní plastiky pod širým nebem, která nekončí v místních zahradách, ale pokračuje i v okolních lesích, kde skály, proměněné v obrovské sochy, dodnes vyzařují blahodárnou energii. Zajímavé jsou sochy vyobrazených ctností a neřestí sochaře Matyáše Brauna. Můžete zkusit, kolik jich uhodnete. Současně zde můžete navštívit farmaceutické museum. V září se zde každoročně koná vinobraní.

Mezi Hradcem Králové a Josefovem (což je 20 km) je krásný nový asfalt ideální pro in-line bruslení.

Ceník

O cenách se informujte na oficiálních stránkách.

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Počasí na předchozí dny

Předpověď není dostupná

Partneři: www.yr.no