Rozšířené
Vyhlídka Máj

Vyhlídka Máj

8 °C 4 °C
Vstupné: - Dnes otevřeno: non stop V provozu: celosezónní
Otevírací doba
PO non stop
ÚT non stop
ST non stop
ČT non stop
non stop
SO non stop
NE non stop

MAPA

Popis aktivity

Populárná vyhlídka Máj v blízkosti Prahy láká stovky lidí denně. A není se čemu vidit. Je to kousek za Prahou a navíc to není žádná složitá túra. Celková trasa, kterou navrhujeme má pouhé 4 km, ale můžete si ji i zkrátit.

Jedu autem

Pokud jedete autem, zaparkujte ve vesničce Teletín a dále pokračujte pěšky. Až na vyhlídku se vyvést prostě nemůžete. Místa k zaparkování jsou podél silnice, ale je potřeba sledovat dopravní značení. Cestou půjdete přes louku a poté přes les. Po dosažení vyhlídky Máj se připravte na to, že se z vás stanou „horolezci“. Vyhlídka není nijak upravená a na okraj vyhlídky musíte po vrchoklu skály dolů. Zvládnou to i děti, ale je nutná zvýšená pozornost a opatrnost. Na místě totiž (zatím) nejsou žádné zábrany. Po krásné fotce na hlavní vyhlídce můžete pokračovat dále a užít si výhled na meandry Vltavy i z jiných pohledů. Cestou zpátky k autu se můžete zastavit i na vyhlídce Bednář, na kterou se dostanete po úzkých cestičkách směrem proti proudu řeky Vltavy.

Jedu autobusem

Dostat se k vyhlídce Máj jinak než autem je poněkud náročnější, jelikož do blízkosti vyhlídky moc autobusů nejezdí. Budete však hledat spoj do Teletína.

Mám dítě v kočárku

S dítětem v kočárku můžete dojet k vyhlídce, avšak pro slezení k okraji vyhlídky ho budete muset zanechat nahoře.

Ceník

Zdarma

Počasí na další dny

Středa Čtvrtek Pátek
9 °C 9 °C 9 °C
4 °C 7 °C 6 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
0.0 mm 1.2 mm 0.0 mm

Počasí na předchozí dny

Sobota Neděle Pondělí
9 °C 13 °C 8 °C
9 °C 8 °C 9 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
0.0 mm 2.0 mm 0.6 mm
Partneři: www.yr.no