Rozšířené

Aktuální stav skiareálů Krušné hory

Krušné hory tvoří 130 kilometrů dlouhé a 40 kilometrů široké pohoří podél hranice mezi Českem a Německem. Rudohoří, jak se pohoří dříve nazývalo, je hustě protkáno turistickými stezkami pro letní i zimní výlety. Nejvyšší horou pohoří je Klínovec se svými 1 244 metry nad mořem.

Země:
Oblast:

Krušné hory

sníh počet
vleků
web
kamera
denní skipas
dospělý/dítě
počasí
dnes
počasí
zítra
hodnocení skiareálu
Alšovka - ? / 2 - -
Bouřňák - ? / 6 - 6,5 z 10
Boží Dar - Novako - ? / 4 - 7,0 z 10
Bublava - ? / 7 - 7,3 z 10
Český Jiřetín - ? / 4 - 9,5 z 10
Hamry - ? / 5 - -
Klínovec - 0 / 17 - 6,9 z 10
Klíny - ? / 3 - -
Komáří Vížka - ? / 3 - - -
Mariánky - ? / 3 - 8,0 z 10
Meziboří - ? / 1 - -
Náprava - Jáchymov - ? / 3 - - 8,0 z 10
Plešivec - ? / 9 - 10,0 z 10
Potůčky (SKIPOT) - ? / 1 - -
Pyšná - ? / 3 - -
Saporo a Krajka - ? / 2 - - -
Telnice - ? / 5 - 4,0 z 10

Nedaleko hor se nachází několik významných lázeňských měst, které jsou oblíbené především v létě pro své kulturní možnosti, v zimě je zase oblast atraktivní pro lyžaře a běžkaře.

Mezi Chebem a Sněžníkem u Děčína vede skrz celé pohoří Krušnohorská magistrála. Jedná se o 242 kilometrů dlouhou stezku, která se v zimě využívá jakožto běžecká trať, v létě je ideální pro pěší či cyklistické výlety. Celá trasa je asfaltová, proto je vhodná i pro kočárky nebo pro lidi na vozíčku.

Mezi oblíbená místa návštěv patří Mariánské lázně, naučná stezka kolem Blatenského vodního příkopu, přírodní park Přebuz nebo Božídarské rašeliniště. V zimě se lidé sjíždějí do lyžařských areálů, jako je Klínovec, Boží dar, Mariánské lázně, Plesnivec, Telnice a do dalších středisek.

Mariánské lázně

Mariánské lázně jsou takovým městem v parku. Všudypřítomná zeleň umocňuje lázeňskou architekturu, a i proto jsou mariánské lázně oblíbeným místem mnoha umělců. Léčebné procedura však nejsou tím jediným, co můžou Mariánské lázně nabídnout.

Pouhých 400 metrů od kolonády se navíc nachází Skiareál Mariánky. Ten třikrát týdně nabízí i večerní lyžování. V letní i zimní sezóně zde můžete využít kabinkovou lanovku na vrchol Krakonoš.

Klínovec

Je největší a nejmodernější středisko Krušných Hor. Tvoří jedno středisko společně s německým Fichtelbergem díky čemuž nabízí až 33 kilometrů sjezdovek, společně se areál jmenuje InterSkiregion. Do německého střediska vás zaveze bezplatný kyvadlový skibus.

Je zde také vybudovaná tři kilometry dlouhá a 100 metrů široká sjezdovka, která se svými parametry mezi českými sjezdovkami vyniká.

Boží dar

Je lyžařské středisko v centrální části Krušných hor, současně se jedná o nejvýše položené město v ČR. Pouhé tři kilometry od města je Klínovec, nejvyšší hora Krušných hor. Areál nabízí lyžování na velmi dobře upravených sjezdovkách a také neobvyklou zábavu v podobě snowkitingu, výletů na sněžnicích a dobře vybavené snowparky.

Nedávno také došlo k lyžařskému propojení Skiareálu Klínovec s Neklidem a Božím darem.

Plešivec

Lyžařský areál, který se nachází v obci Abertamy nabízí k ježdění devět sjezdovek, které potěší zdatné lyžaře i úplné začátečníky či rodiny s dětmi. Celková délka sjezdovek je okolo 15 kilometrů, které jsou udržovány zasněžené díky technickému sněhu.

Areál je oblíbený i v létě. Na vrcholu hory Plešivec stojí šestnáct metrů vysoká rozhledna z roku 1895 ze které se skýtá pohádkový výhled na Krušnohorské hřebeny.

Telnice

Aki areál Telnice láka na to, že je pouhou hodinu daleko z Prahy. Díky každodenní lyžařské výuce a dětské školičce s hračkami je především atraktivní pro rodiny s dětmi a pro začátečníky. Není třeba mít vlastní vybavení, každý den je u sjezdovky otevřená půjčovna lyží a snowboardů. Ve středisku se můžete těšit ze pěti kilometrů sjezdovek.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no