Rozšířené
Ski areál
Peklák - Česká Třebová

Ski areál
Peklák - Česká Třebová

Sníh: - V provozu: Otevřeno: - Noční lyžování: Není známo

Popis střediska

Ski areál Peklák najdete na západním okraji města Česká Třebová v podhůří Orlických hor. Rozkládá se v nadmořské výšce 395‒545 metrů a obsluhuje dvě sjezdovky. První z nich je červená sjezdovka „Peklák“, která je dlouhá 800 metrů a její převýšení činí 150 metrů. Druhý svah s názvem „Zahrádky“ měří pouhých 80 metrů a slouží převážně k výuce lyžování.

Sjezdovky nabízí krásný výhled na město Česká Třebová a blízké okolí. Jsou také vybaveny technickým zasněžováním a pravidelně upravovány, aby si lyžaři mohli užít co nejlepší požitek z jízdy. O dopravu se stará kotvový vlek s přepravní kapacitou 1 200 osob za hodinu. Kromě toho je delší sjezdovka celá osvětlena z 24 míst, což umožňuje kvalitní večerní lyžování každý den od 17:00 do 21:00 hodin.

Areál je dobře přístupný jak autobusem či vlakem, tak i vlastním automobilem, a parkoviště je pro návštěvníky zcela zdarma. Mezi další služby patří lyžařská škola se servisem a půjčovnou lyží, na středisko navazuje také 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
1
30km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Snowpark

Součástí ski areálu Peklák je také snowpark s překážkami. Jedná se o menší park, který je zaměřený spíše na začínající jezdce, v následujících letech by se však měl začít postupně rozrůstat. Snowpark je kompletně uměle osvětlen, jízdu si zde díky tomu můžete užít až do 21:00 hodin, kdy končí provoz celého areálu. K dispozici je několik skoků a railů, ale také kotvový vlek.

Bikepark Peklák

V roce 2012 vznikl na svazích ski areálu také Bikepark Peklák, který sportovcům nabízí tratě různých obtížností. Najdete zde černé tratě pro zkušené downhill ridery, červené technické sjezdy se spoustou skoků a klopených zatáček, ale také klidné modré dráhy pro širokou veřejnost. Kolo si můžete přivézt vlastní nebo si ho na místě společně s integrální přilbou za malý poplatek vypůjčit.

Káry Česká Třebová

Na hlavním svahu je v létě pro návštěvníky připravena také adrenalinová atrakce v podobě horských kár. Nahoru se dostanete pomocí rychlého vleku a dolů se vydáte po vyznačených a zabezpečených tratích na 800 metrů dlouhé sjezdovce. K dispozici jsou dvě tratě – modře značená Slalomka a oranžově značená SuperG.

Město Česká Třebová

Česká Třebová se nachází v okrese Ústí nad Orlicí. Co se rozlohy týče, jedná se o druhé největší město Pardubického kraje. Lidé ho znají především jako důležitou železniční křižovatku, najdete zde ovšem i mnoho zajímavých míst. Za návštěvu stojí například klasicistní kostel sv. Jakuba Většího z roku 1801 nebo sloup se sochou Panny Marie Immaculaty. V okolí se nachází také chaloupka a rozhledna Maxe Švabinského.

Krytý bazén Česká Třebová

Přímo ve městě Česká Třebová najdete také krytý plavecký bazén. Mezi jeho hlavní atrakce patří kondiční a rekreační bazén, 88 metrů dlouhý tobogán se světelnými efekty, vířivka nebo třeba parní komory s vonnými esencemi. Pro děti je k dispozici také dětský bazén s chrličem.

Restaurace v České Třebové

Město Česká Třebová nabízí spoustu možností, kde se můžete po lyžování i v průběhu letní sezóny občerstvit. Zajímavá je třeba restaurace a pivovar FALTUS, kde na návštěvníky čekají české speciality a pivo vlastní výroby. Za zmínku stojí i Restaurace EVA nebo Cukrárna Suk, která svým návštěvníkům nabízí klasické cukrářské výrobky již od roku 1925.

Služby střediska

půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží občerstvení parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 0/2
  • Nadmořská výška 395-545 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků0 / 2 Délka otevřených sjezdovek 0 / 0.9 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 17.01.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no