Rozšířené
Skicentrum
Deštné v Orlických horách

Skicentrum
Deštné v Orlických horách

Sníh: - V provozu: Otevřeno: - Noční lyžování: Není známo
7.6 /10

Popis střediska

V obci Deštné, která je známá jako středisko zimních sportů, se nacházejí dva lyžařské areály. Jedná se o Ski centrum Sport profi a Roznět (Na Špičáku), který provozuje pouze jednu sjezdovku dlouhou 610 metrů. Skicentrum Deštné v Orlických horách naopak návštěvníkům přináší bohatou nabídku zimních aktivit.

Sjezdoví lyžaři si mohou vybrat z několika sjezdových tratí různé obtížnosti o celkové délce 4,5 kilometru, které jsou pravidelně upravovány. Co se týče obtížnosti, 2 sjezdovky jsou označené jako černé, 1 je červená a ostatní potěší hlavně děti i začátečníky, protože jsou charakterizované nejnižší modrou obtížností. Kromě toho zde najdete několik lyžařských vleků a sedačkovou lanovou dráhu a příznivci běžeckého lyžování mohou využít bezmála 100 kilometrů tratí v rámci sdruženého projektu běžeckých stop Orlických hor.

Na své si ve skicentru Deštné přijde opravdu každý. K odreagování slouží například dráhy pro boby a sáňky, oblíbené je ale i večerní lyžování na osvětlených sjezdovkách Sportovní a Turistická (celková délka 2,1 kilometru), které funguje od 18 do 21 hodin. Snowboardisty také jistě potěší kvalitní snowpark s velkým množstvím různých skoků a překážek. Nechybí ani lyžařská škola, půjčovna lyží či parkování zdarma.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
5
45km
Obtížnost: Délka: Stav:
Marta modrá 900 m zavřená
Nad pekárnou modrá 400 m zavřená
Slunečná louka modrá 300 m zavřená
Spojovací modrá 320 m zavřená
Sportovní červená 850 m zavřená
Vyukové hřiště modrá 100 m zavřená
Yettiho hřiště modrá 100 m zavřená
Your park modrá 650 m zavřená
Zákoutí černá 550 m zavřená
Závodní černá 900 m zavřená

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Lyžařské podmínky a počasí

Obec Deštné v Orlických horách leží v nadmořské výšce 650 metrů v údolí Deštěnského potoka a říčky Bělá. O dostatečnou sněhovou pokrývku se ve skiareálu stará výkonný zasněžovací systém, který lyžařům zaručuje skvělé podmínky. Jaká je aktuální sněhová situace a počasí v lyžařském středisku Deštné můžete zkontrolovat díky webkameře Skicentra Deštné v Orlických horách.

Půjčovna lyží Deštné

V Deštném se nachází hned dvě půjčovny s lyžařským servisem. Půjčovna Na Martě leží v dolní části sjezdovek přímo v centru areálu. Nabízí sjezdové, běžecké i snowboardové komplety (v klasickém i carvingovém vydání), ale i jednotlivé části vybavení včetně dětských přileb. Servis provádí kompletní údržbu lyží. Půjčovna Tendr je umístěna ve spodní části lyžařského vleku Šerlišský mlýn v budově vedle centrálního parkoviště.

Lyžařská škola Deštné

Lyžařská škola Na Martě byla založena roku 1991. Své lyžařské umění zde mohou zdokonalit jak úplní začátečníci, tak i pokročilí lyžaři. Kromě toho si zde návštěvníci mohou lyžařské i snowboardové vybavení také zapůjčit. Nově škola Na Martě nabízí výuku snowboardového freestylu a telemarku, ale i dětský klub s animačním programem. Areál je vybavený například cvičným Yettiho hřištěm pro začátečníky, provazovými vleky, kolotočem, různými překážkami a dětským koutkem ve tvaru iglú.

Ubytování Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách nabízí celou řadu různých možností ubytování pro lyžaře, ale také pro turisty, kteří sem jezdí během letních měsíců. Komfort a příjemné prostředí najdete například v celkově zrekonstruovaném Hotelu Praha, v Alfa resortu Deštné nebo v Hotelu Alba. Pro rodiny s dětmi je vhodný třeba penzion Kozí chlívek, který najdete přímo v centru obce Deštné, nebo rodinné apartmány přímo naproti lyžařskému areálu s výhledem na sjezdovku Marta II. Starší lidé naopak určitě ocení Chatu Deštná, která je označována jako ráj seniorů.

Velká Deštná

S nadmořskou výškou 1 115 metrů je Velká Deštná nejvyšším vrcholem Orlických hor. Rozprostírá se 3 kilometry východně od Deštného a nejpohodlněji se na ni dostanete po červené Jiráskově horské cestě ze Šerlichu. Na vrcholu v minulosti stávala dřevěná rozhledna, která byla několikrát stržena a znovu postavena, v současné době si však pohled na Rychnovsko a Stolové hory z výšky neužijete. Výstavba nové rozhledny je ovšem v blízké době opět v plánu.

Masarykova chata

Na hřebenu Šerlichu v nadmořské výšce 1 019 metrů stojí Masarykova chata. Jedná se o oblíbené místo, které nabízí krásný výhled do Čech i Polska a má ideální podmínky pro pěší i lyžařskou turistiku. Kolem prochází červeně značená hřebenová Jiráskova stezka. Tato 170 kilometrů dlouhá trasa vede na počest slavného spisovatele z Broumova až do Litomyšle. V blízkosti chaty se nachází také přírodní rezervace s pestrou škálou rostlinných druhů – prales Bukačka.

Aktivity v okolí Deštného

Samotná obec Deštné nabízí návštěvníkům velké množství zajímavých míst, které by si neměli nechat ujít. K těm patří například barokní kostel sv. Máří Magdaleny nebo Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. Oblíbeným poutním místem je i kaple Panny Marie s léčivým pramenem a torzem zaniklé křížové cesty v nedaleké osadě Dříš. Za návštěvu stojí i přírodní památka Kačenčina zahrádka, kde skrz mokřady vede dřevěný chodníček. Adrenalinoví nadšenci mohou vyzkoušet také Lanové centrum v Deštném.

Služby střediska

půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování snowpark občerstvení dětský koutek parkování běžecké tratě

Všeobecné informace

  • Počet vleků 1/7
  • Nadmořská výška 850 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků1 / 7 Délka otevřených sjezdovek 0 / 5.07 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 08.02.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no