Rozšířené
Ski areál
Lipno

Ski areál
Lipno

Sníh: - V provozu: Otevřeno: 08:30 - 16:00 Noční lyžování: Není známo
6.0 /10

Popis střediska

Skiareál Lipno nabízí přes 12 kilometrů sjezdovek, jejichž mírný sklon hraje do karet začátečníkům i dětem. Ale i zde se ale najde téměř kilometr dlouhá černomodrá sjezdovka, která potěší pokročilé lyžaře. Jedná se totiž o nejkomplexnější český lyžařský areál. Nabízí pojízdné koberce pro výuku, zázemí lyžařských škol, skicrossové dráhy, které jsou upraveny i pro děti, snowpark a 3 čtyřsedačkové lanovky.

Lehkým a středně obtížným tratím dominuje modrá sjezdovka „Jezerní“ se svou délkou 1 400 metrů, na které probíhá i večerní lyžování pod umělým osvětlením. Pro děti jsou zde vybudovaná dvě moderní výuková hřiště Foxpark kapitána Lipánka a další volnočasové aktivity, pro starší začátečníky se zase nabízí možnost skupinových i individuálních lekcí v lyžařské škole.

Nedaleko střediska se také nachází nejdelší bruslařská dráha na světě, která každoročně vzniká na vodní nádrži. Ta je za příznivých podmínek až 38 kilometrů dlouhá. Běžkaři zase mohou využít 40 kilometrů dlouhou upravenou běžeckou trasu, která vede mezi Lipnem a Fymburkem. Celoročně se nabízí výlet do Aquaworldu, na bobové dráhy nebo stezkou korunami stromů.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
4
28km
Obtížnost: Délka: Stav:
Dámská modrá 1 090 m zavřená
Fox park modrá 120 m zavřená
Jezerní modrá 1 400 m zavřená
K Yettimu s měřeným slalomem modrá 500 m zavřená
Lipenská modrá 800 m zavřená
Pánská červená 970 m zavřená
Promenádní červená 930 m zavřená
Sjezdovka lišáka Foxe modrá 1 100 m zavřená
Skicross I červená 800 m zavřená
Skicross II modrá 800 m zavřená
Školní modrá 1 250 m zavřená
Snowcross červená 500 m zavřená
Snowpark modrá 600 m zavřená
Spojovací modrá 350 m zavřená
Střecha černá 970 m zavřená
Vyhlídka červená 1 200 m zavřená

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Ubytování Lipno

Šumava nabízí širokou škálu ubytování. Od možnosti pronájmu celých chalup po luxusní hotely. Většina ubytovacích kapacit u střediska se navíc v docházkové vzdálenosti na sjezdovky. Mezi oblíbené rodinné komplexy patří třeba Lipno Lake Resort, který je hned u sjezdovky, pro vášnivé bruslaře je vhodný zase Landal Marina Lipno.

Při ubytování dál od střediska nabízí areál bezplatnou dopravu ze vzdálenějších částí obce Lipno nad Vltavou. Ten nespojuje pouze město a sjezdovky, ale je možné jej využít i do Aquaworldu, Hopsária, sportovní haly či do restaurací.
Konkrétní nabídka ubytování na Lipně je k nalezení zde.

Lyžařská škola

Lyžařská škola sídlí přímo v areálu, není tedy problém si zajistit lekce bez předchozí domluvy. Nabízí soukromé i skupinové lekce, výhodou těch soukromých je, že jsou vhodné už od 3 let a během lekce má žák skipas zdarma. Lyžařská škola využívá privátní sjezdovky s pojízdnými koberci a lekce probíhají formou hry. Při online rezervaci získáte slevu 15 %.

Servis a půjčovna ve ski areálu Lipno

Přímo v areálu se nachází ski servis, kde je možné si nechat seřídit lyžařské i sjezdové vybavení bez předchozí domluvy. V obchodě se nachází i půjčovna a prodejna zimního vybavení Intersport. Díky tomuto zázemí je možné vyrazit na zimní dovolenou úplně bez vybavení.

Aquaworld Lipno

Nachází se přímo ve výše zmíněném areálu Landal Marina Lipno. Areál je vhodný pro celoroční relax a zábavu. Nachází se v něm vířivka s výhledem, plavecký bazén, skluzavky a další atrakce. Oblibě se těší především v zimní sezóně, neboť nabízí možnost odpočinku po lyžování. Obzvláště vyhlášené jsou místní sauny s esencemi, nebo masáže celého těla. Rodiče s malými dětmi ocení množství atrakcí, na kterých se děti zaručeně vybijí. Otevírací doba je celoročně od 10 rána do 9 do večera.

Bruslení Lipno

Ledová magistrála, která vzniká na Lipně během zimních měsíců je alternativou letních cyklostezek. Na magistrále vzniká více než 10 kilometrů (za ideálních podmínek až 38 km!) osm metrů širokých bruslařských tras, o které se starají místní dobrovolníci. Sezóna je zahájena v případě, že je led alespoň 18 centimetrů tlustý po celé délce trasy a teploty jsou bod bodem mrazu.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování snowpark občerstvení dětský koutek parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 2/8
  • Nadmořská výška 710 - 900 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků2 / 8 Délka otevřených sjezdovek 0 / 13.38 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 24.02.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no