Rozšířené
Ski & Bike
Špičák

Ski & Bike
Špičák

Sníh: - V provozu: Otevřeno: - Noční lyžování: Není známo
4.6 /10

Popis střediska

Ski and Bike areál Špičák se nachází poblíž města Železná Ruda na Šumavě nedaleko německých hranic. Není tedy divu, že se na svahu setkáte s vysokým počtem zahraničních lyžařů. Na českou stranu Šumavy je láká přes 7,5 kilometrů sjezdovek, z nichž je jedna jediná černá, tři červené a jedenáct modrých. Na své si tedy přijdou jak zkušení lyžaři, tak úplní začátečníci - včetně dětí.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
Obtížnost: Délka: Stav:
Turistická 1. úsek červená 900 m zavřená
Dolní objížďka modrá 230 m zavřená
FREESTYLE Area Špičák modrá 411 m zavřená
Horní objížďka modrá 438 m zavřená
K parkovišti modrá 150 m zavřená
Lyžařské hřiště - Ski school Špičák modrá 40 m zavřená
Šance 1. úsek + Spojka Slalomová černá 400 m zavřená
Šance 2.úsek černá 550 m zavřená
Šance spodní modrá 600 m zavřená
Sirotek I. modrá 160 m zavřená
Sirotek II. modrá 160 m zavřená
Slalomová 1.úsek červená 700 m zavřená
Slalomová 2.úsek červená 705 m zavřená
Turistická 2. úsek modrá 905 m zavřená
U Zalomeného 1. úsek červená 737 m zavřená
U Zalomeného 2. úsek červená 737 m zavřená

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Běžecké tratě

Pokud nejste příznivcem sjezdového lyžování, můžete vyrazit na běžky. V okolí Ski areálu Špičák se nachází hned pět upravovaných okruhů o celkové délce 67 kilometrů – nejkratší měří tří a nejdelší osmadvacet kilometrů. Kombinovat lze i trasy vedoucí po německé straně.

Počasí a sněhové podmínky na Špičáku

Skiareál Špičák se nachází v nadmořské výšce 865 až 1202 metrů. Nabízí tedy poměrně dobrou jistotu sněhu. Pokud počasí nepřeje, zasněžuje se pomocí zasněžovacích děl. Jak to na místě vypadá právě teď, se můžete podívat pomocí webkamery Ski and Bike Špičák.

Pro děti

Kromě jedenácti mírných sjezdovek je v areálu nejen dětem k dispozici také snowtubing a lyžařská škola, která pořádá jak privátní, tak skupinové lekce. Přihlásit své dítě můžete také do víkendového kurzu, který trvá vždy šest sobot či neděl po sobě.

V teplejších měsících mohou děti absolvovat Datlíkovu stezku či stezku Po stopách zajíce. Putování si mohou děti oživit pomocí tajenky, jejímž vyplněním si vyslouží odměnu. Součástí areálu je také dětské hřiště, na kterém si vaše ratolesti mohou zkusit letní tubing nebo si zapůjčit kola a zajezdit si v minibikeparku.

Ski servis a půjčovna

Přímo v areálu se nachází také servis s půjčovnou lyží a snowboardů. Součástí půjčovny je nové Rossignol test centrum Špičák, kde si můžete zapůjčit top modely všech kategorií. Lyžařským zájezdům a soustředěním je v areálu k dispozici také vytápěná tělocvična.

Ubytování na Špičáku

Ubytovat se můžete přímo v areálu, a to hned ve třech chatách s celkovou kapacitou 88 lůžek. V každé chatě se nachází společná umývárna a WC. Stravování probíhá v jedné z chat, konkrétně formou polopenze či plné penze.

Ti, kterým nevadí dojíždění, se mohou ubytovat v Železné rudě. Jedním z nejvyhledávanějších hotelů je například Orea Resort Horizont, který cílí především na náročnější klientelu. Hotel disponuje wellness centrem, které zahrnuje vířivku, bazén, saunu i solárium. Rodinám s dětmi je k dispozici hrací hrad.

Aktivity v okolí

Rozhledna Špičák

Kdo více než zimní sporty ocení přírodu, může navštívit novou šestadvacet metrů vysokou rozhlednu, která od roku 2014 stojí přímo na vrcholu Špičáku. V zimě i létě je atrakce návštěvníkům dostupná sedačkovou lanovkou. Vstup na rozhlednu je zdarma.

Turistika

V zimních i letních měsících je Špičák lákadlem také pro turisty. Ti často míří za Černým jezerem ležícím v nadmořské výšce 1008 metrů. Jeho kamenné dno je velmi specifické. Je totiž pokryto několik metrů hlubokou vrstvou pylu, který do vody padá z okolních jehličnanů už po statisíce. Přímo nad jezerem se zvedá 330 metrů vysoká skalní stěna Jezerní hory.

Bikepark

Jarem sranda nekončí. Jakmile roztaje sníh, mění se ski areál v bike park, který nabízí tratě všech obtížností. Některé z nich jsou okořeněny o kamenné úseky, lesní cesty, houpačky a skokánky. Jiné jsou mírné a bez větších změn terénu. Na své si tedy přijde opravdu každý. Pokud nevlastníte vlastní horské kolo, nevadí. V areálu je možnost jejich zapůjčení.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování snowpark skibus občerstvení parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 1/8
  • Nadmořská výška 865-1202 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků1 / 8 Délka otevřených sjezdovek 0 / 7.82 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 19.01.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no