Rozšířené
Ski areál
Pustevny

Ski areál
Pustevny

Sníh: - V provozu: Otevřeno: 08:30 - 16:00 Noční lyžování: Není známo
7.3 /10

Popis střediska

Do beskydského ski areálu Pustevny, který nabízí hned 7 kilometrů sjezdovek různých obtížností, se nejsnáze dostanete z Trojanovic. V areálu si najdou své začáteční i zdatní sjezdaři. Některé části sjezdovek jsou totiž klasifikovány jako velmi těžké. Z Trojanovic vás ke sjezdovkám doveze speciální sedačková lanovka, z které se vám naskytne kouzelný výhled na zasněžené Beskydy. Kochat se můžete i při běžeckém lyžování, v okolí areálu jsou k dispozici upravované okruhy.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
7
74km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Lanovka Pustevny

Sedačková lanovka vedoucí z Trojanovic do skiareálu Pustevny je v provozu od roku 1987, kdy byla dokončena její rozsáhlá rekonstrukce. Její předchůdkyně z roku 1940 byla první sedačkovou lanovkou v Evropě.
Nástupní místo dvousedačkové lanovky se nachází poblíž hotelu Ráztoka v nadmořské výšce 620 metrů a nově zrekonstruovaná horní stanice z roku 2017 ve výšce 1018 metrů nad mořem. Ačkoli se jedná o hlavní spoj mezi skiareálem a Trojanovicemi, skipass z Pusteven zde neplatí. Cestu nahoru si cestující musejí zaplatit zvlášť.

Počasí a lyžařské podmínky na Pustevnách

Skiareál Pustevny sahá do výšky 1095 metrů nad mořem. Ve středisku se zasněžují necelé tři kilometry ze sedmi kilometrů sjezdovek. Na aktuální sněhové podmínky se můžete podívat pomocí webkamery skiareálu Pustevny.

Ubytování Pustevny

V Beskydech naleznete širokou nabídku ubytování – od turistických penzionů až po luxusní hotely s wellness službami. Luxusní podmínky nabízí například hotel Troyer, který se nachází v podhůří Pusteven. Zhruba 150 metrů od lyžařských vleků se pak nachází luxusní hotel Tanečnica, jehož silnou stránku je především jedinečný výhled na pohoří Beskyd. Levnější alternativu, kterou ocení hlavně rodiny s dětmi či méně nároční hosté, představuje chata Šumná, která rovněž leží v těsné blízkosti vleků.

Aktivity v okolí

Pustevny jsou zřejmě nejatraktivnějším turistickým lákadlem v celých Beskydách, a to hlavně díky dřevěným zdobeným stavbám architekta Dušana Jurkoviče. Pustevny se tak vyplatí navštívit kdykoli během roku.

Sedačková lanovka je v provozu po celý rok, a zatímco v zimě vozí převážně lyžaře, v teplých měsících turisty mířící na osadu či mytickou horu Radhošť a za sochou Radegasta. Cestovat se po Pustevnách dá samozřejmě i pěšky či na kole. K zapůjčení jsou zde i koloběžky.

V zimě můžete vyzkoušet jízdu na sněhoběžkách či zajít na festival ledových soch, který se na Pustevnách koná každý rok v lednu.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží občerstvení běžecké tratě

Všeobecné informace

  • Počet vleků 0/1
  • Nadmořská výška 1095 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků0 / 1 Délka otevřených sjezdovek 0 / 0 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 28.01.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no