Rozšířené

Projekt Keiki - ski vezme české děti na trénink na pořádné kopce

Jen si to představte. Dovolená na prosluněném ledovci s celou vaší rodinou, kde si každý přijde na své. Vy si zalyžujete podle chuti a vaše děti se naučí něco nového. Bude o ně dobře postaráno českými instruktory se spoustou zkušeností a díky zahraniční praxi si poradí se vším. Večer si pak zahrají různé pohybové hry rozvíjející všestrannost a protáhnou celé tělo včetně kompenzačních cvičení. Fandíme všem projektům, které mají „drive“ a smysl. Jedním takovým je třeba Keiki ski, který se koná každoročně na ledovci na jaře i na podzim.

Koncept

Keiki - ski Jarní i podzimní rodinná dovolená na ledovci (tento duben konkrétně na Rakouském Kitzsteihornu (Kaprun)), kde se děti učí novým dovednostem, pilují techniku a především lyžují v kolektivu stejně starých dětí podobné výkonosti a je o ně celý den postaráno šikovnými instruktory. Rodiče si užívají jarní lyžovačky a s dětmi se mohou potkat o polední pauze a pochopitelně mimo sjezdovku. Děti vyžadují pestrost, zábavu a individuální přístup. Na to je na výuce kladen velký důraz. Skupinky jsou tvořeny po 4 až 6 dětech a panuje tak kurzem rodinná atmosféra. Kromě ladění techniky těch nejmenších je prostor i pro lekce dospělých. Rádi vám poradí, jak vylepšit styl, objevit nové obzory i získat jistotu na odpolední rozježděné sjezdovce. Kromě skupinového lyžování dětí je možnost pro děti domluvit i výuku na snowboardu.

keiki - ski
keiki - ski

Videocoaching

Videorozbor jízdy je výborná věc pro doplnění výuky. Pokud se člověk vidí na videu, snáze pochopí, co instruktor myslel například tím a oním a lépe může porozumět tomu, co zlepšit a především jak. Kromě toho se u toho vždy zažije spousta legrace.

Všestrannost

O tom jak moc je důležitá všestrannost, jsme se už zmiňovali. Co si pod tím představit přímo u Keiki-ski? Přes den se na kopci lyžuje, což je samo o sobě poměrně dosti všestranný sport. Večer je věnován hrám, jež podporují rozvíjení všestrannosti a tak důležitým kompenzačním cvičením.

Program

Kurzy probíhají každý den 10-12 a 13-15 hodin. V poledne je pauza na oběd, aby děti nabraly dostatek sil na odpoledne. Trénuje se, co síly stačí. Večer je pak prostor na hrají různých pohybových her i kompenzačních cvičení. Rodiče si mohou udělat den, jaký jim vyhovuje. Lyžování podle chuti včetně odpoledního kafíčka či lekcí na zlepšení techniky.

keiki-ski
keiki-ski

Kdo jsou zač

Dětem se věnují čeští instruktoři s dlouholetou praxí a nepřeberným množstvím zkušeností. Dětem, ale i dospělým se věnují instruktoři, jež přes hlavní zimní sezónu vyučují v zahraničí (Zell am See, Ski Amade, Zermatt) a disponují potřebným vzděláním. Patronkou projektu Keiki ski je olympionička Kateřina Paulátová. Pro naše malé sportovce je to obrovská motivace setkat se a lyžovat po boku závodnice, jež obsazuje příčky světového poháru a účastnila se ZOH v Pchjongšchangu.

Kateřina Paulátová
zdroj: Agence zoom
Kateřina Paulátová, zdroj: Agence zoom

Jak se Vám článek líbil? Ohodnoťte jej.

Hodnotit článek (1-nejhorší, 5-nejlepší)

Počet hodnocení: 30 | Průměrné hodnocení: 3.30

Nejlepší: 5 | Nejhorší: 1


Dále čtěte:

Proč se vydat za skvostnými výhledy a třpytivým sněhem do Zell am See?

Středisko, kde to žije a to jak ve dne, tak v noci. Pokud si zařizujete dovolenou sami a jste s němčinou na štíru, Zell am See je jedno z Rakouských středisek, kde slyšíte víc angličtinu, jak němčinu....

celý článek

Středisko, kde to žije a to jak ve dne, tak v noci. Pokud si zařizujete dovolenou...

celý článek
Jak zatočit se strachem na sjezdovce

Jako instruktorka se setkávám s různými typy klientely. Jedním z nich jsou dámy, které lyžovaly před 20 lety, maminky, které se na lyže rozhodly postavit, aby mohly později lyžovat se svým dítětem, či...

celý článek

Jako instruktorka se setkávám s různými typy klientely. Jedním z nich jsou dámy,...

celý článek

nejnovější články

Školní prázdniny v Německu aneb kdy budou svahy plné německých lyžařů?

Situace v Německu je s prázdninami velice komplikovaná, jelikož každá spolková země má prázdniny trochu jinak. Je to asi pochopitelné, představte si, že by 80...

Začíná lyžařská sezóna! Jaké skiareály otevírají tento víkend?

Mrazivé počasí vlekařům tento týden přálo, a tak s třetím...

Chystáte se na lyže do Rakouska? Vyzkoušejte ta nejlepší zimní střediska

Jednou z nejoblíbenějších destinací pro lyžování a další...

Jak vybrat dobrou lyžařskou školu? Dejte na profesionalitu a osobní přístup

Vyrážíte na hory, ale s lyžemi jste doteď přišli do styku jen...

Další články

NaSvah.cz na instagramu

@nasvah.cz
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info