Rozšířené

Kdy vyrazit na zimní dovolenou? Podívejte se na přehled svátků a prázdnin pro zimní sezónu 2017/2018

Zdroj: Snímek použit na základě licence Shutterstock.com

Září je skoro za námi a pro většinu sportovních nadšenců to znamená, že postupně začínáme plánovat lyžařské výlety a dovolené. Aby si lyžování užily i děti, aniž by zameškaly školu nebo pracující, aniž by přišli o polovinu dovolené, připravili jsme pro vás přehled prázdnin pro zimní sezónu 2017/2018.

Podzimní prázdniny 2017

Pro někoho by mohlo být v říjnu příliš brzy na lyžování, avšak čtvrtek 26. října 2017 a pátek 27. října 2017 mají děti podzimní prázdniny a některá lyžařská střediska už jsou otevřena pro zimní sezónu 2017/2018, proto není špatný nápad vyrazit na lyže již takto brzy. V říjnu jsou v provozu převážně ledovce jako Hintertux Gletscher nebo Stubaier Gletscher. Více středisek, která jsou v provozu je možné nalézt u nás na mapě středisek.

Prodloužený víkend v listopadu

Státní svátek 17.11. je dnem boje studentů za svobodu a demokracii. Letos připadá na pátek a tak ačkoliv to v září ani říjnu nevyšlo, nyní máme konečně prodloužený víkend. A proč nevyjet na krátký lyžařský výlet k sousedům do Rakouska?

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny pro děti začínají až v sobotu 23.12.2017 a do školy se jde již v úterý 2.1.2018. Což je 10 dní volna. Při odjezdu hned po štědrém dnu můžete strávit celých 7 dní na horách! Pro rodiče to znamená vzít si 3 dny dovolené.

Zdroj: Snímek použit na základě licence Shutterstock.com

Pololetní prázdniny 2018

Pololetní prázdniny připadají na pátek 2. února 2018 a tyto prázdniny platí pouze pro děti, proto je potřeba při plánovaní lyžování myslet na nahlášení dovolené, pokud nejste učitel či učitelka. V mnoha ski areálech platí, že pokud dítě ukáže vysvědčení, může jezdit zadarmo. V některých střediscích je potřeba, aby dítě mělo samé jedničky a v některých ne. Doporučujeme podívat se na facebookové stránky jednotlivých středisek, kde většinou tyto akce zveřejňují.

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a dostávejte aktuální informace z vámi vybraných středisek do emailu!

Jarní prázdniny 2018

Jarní prázdniny nejsou ve všech okresech České republiky stejně. Jedná se o 6 týdnů, které se každoročně střídají, aby žádný okres neměl dvakrát za sebou stejný termín jarních prázdnin. Pro zimní sezónu jsou prázdniny naplánovány takto:

Jako první si prázdniny užijí děti v Praze 1 - 5, Brně a celém Jihomoravském kraji, Lounech, Karviné a na západě Čech v regionu Tachov a Domažlice. Ty začínají již 5. 2. 2018 a končí 11. 2. 2018

Jarní prázdniny od 12. 2. - 18. 2. 2018 jsou vyhlášeny pro zbytek Prahy a blízkém Nymburku. Volno si také užije celý Karlovarský kraj, Děčín a Litoměřice na severu, Jindřichův Hradec na jihu a Přerov a Frýdek Místek na východě.

Třetí prázdninový víkend patří celému Zlínskému kraji a sousedícímu Novému Jičínu. V termínu od 19. února do 25. února mají jarní prázdniny i v Hradci Králové, Teplicích, Mělníku, Plzni (město, sever i jih) a v Praze východ a Praze západ.

Na přelomu února a března se prázdniny přesouvají na sever České republiky do Libereckého kraje. Jarní prázdniny mají v termínu 26. 2. 2018 - 4. 3. 2018 i v celém kraji Vysočina. Dále jsou to regiony Kutná hora, Kolín, Pásek, Bruntál, Kladno a Náchod.

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a dostávejte aktuální informace z vámi vybraných středisek do emailu!

Předposlední týden z 6 týdnů jarních prázdnin si užijí volno v regionu Jeseníku, Šumperku, Olomouci a Opavě. V Jihočeském kraji platí tento termín prázdnin pro Prachatice, Strakonice, Tábor a v sousedním středočeském kraji v Příbrami. V Krušných horách mají volno žáci v regionech Chomutov, Most a v Ústí nad Labem. V podhůří Jizerek a Krkonoš poté Mladá Boleslav a Jičín. Termín prázdnin 5.3. - 11.3. platí i pro Rychnov nad Kněžnou.

Poslední týden je často nechtěný, protože sníh na horách již roztává a v českých střediscích už většinou nebývají ideální podmínky. Letos má pomyslného černého peška Pardubický kraj a vedlejší Prostějov, regiony České Budějovice a Český Krumlov, Klatovy, Rokycany, Beroun, Benešov, Trutnov a Ostava. Poslední týden jarních prázdnin připadá na 12.3. - 18.3. 2018.

Jarní prázdniny 2018 v jednotlivých okresech a krajích
Jarní prázdniny 2018 v jednotlivých okresech a krajích

Velikonoce 2018

Poslední prázdniny, o kterých je možné vypravit se na lyže, jsou velikonoční prázdniny. Ty, které se každým rokem mění v závislosti na prvním jarním úplňku. Kdy jsou velikonoce v roce 2018?

Letos se velikonoční pondělí připadá na 2. 4. 2018. Pro studenty a žáky je tedy volno od čtvrtka 29. března 2018 do pondělí 2.dubna 2018. Pokud budete chtít v tento termín vyrazit s dětmi na lyže, budete si muset vzít 1 den volna. A to ve čtvrtek, který není státním svátkem. Zimní lyžařská sezóna 2017/2018 je sice v mnoha lyžařských střediscích u konce, ale některá střediska jsou ještě v provozu, převážně na alpských ledovcích.


Souhrn všech volných dnů v zimní sezóně 2017/2018

Podzimní prázdniny čtvrtek 26. - 27. října 2017

Prodloužený víkend 17. - 19. listopadu 2017

Vánoční prázdniny 23. prosince 2017 - 2. ledna 2018

Pololetní prázdniny 2. února 2018

Jarní prázdniny 2018 v závislosti na okresu viz mapa výše

Velikonoce 29. března - 2.dubna 2018

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a dostávejte aktuální informace z vámi vybraných středisek do emailu!

Zdroj: Snímek použit na základě licence od Shutterstock.com

Doufáme, že všichni budete mít vydařenou lyžařskou sezónu 2017/2018! Nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích Facebook a Instagram, kde sdílíme vaše lyžařské zážitky. Stačí nás označit na fotce a přidat hashtag #JsemNaSvahu.

Jak se Vám článek líbil? Ohodnoťte jej.

Hodnotit článek (1-nejhorší, 5-nejlepší)

Počet hodnocení: 59 | Průměrné hodnocení: 2.78

Nejlepší: 5 | Nejhorší: 1


Dále čtěte:

Školní prázdniny v Německu aneb kdy budou svahy plné německých lyžařů?

Situace v Německu je s prázdninami velice komplikovaná, jelikož každá spolková země má prázdniny trochu jinak. Je to asi pochopitelné, představte si, že by 80 milionů lidí jelo na prázdniny najednou....

celý článek

Situace v Německu je s prázdninami velice komplikovaná, jelikož každá spolková...

celý článek
10 nejdelších sjezdovek v Evropě

Při sjíždění z vrcholu dolů, má většina asi podobné přání - ať to hned tak neskončí. Lyžařské tratě, které by svou délkou překonávaly hranice deseti kilometrů a více, v České republice...

celý článek

Při sjíždění z vrcholu dolů, má většina asi podobné přání - ať to hned...

celý článek

nejnovější články

Lyžování v italském středisku Livigno potěší freeridery i milovníky kvalitní kuchyně

Livigno je město v italských Alpách, které leží nedaleko hranice se Švýcarskem a je známé především jakožto lyžařské středisko. Jakožto většina italským...

Chcete na svah někam blízko, ale oceňujete Rakouskou kvalitu? Zkuste Ski areál Hochficht

Skiareál Hochficht je atraktivní lyžařské středisko, které se...

Vyraž na snowboardový Camp Kaprun 2018 v Rakousku!

Jaro pomalu klepe na dveře, ale tobě se ještě nechce přestat...

Výuka lyžování: Je jízda v pluhu opravdu taková tragédie?

Prvně si pojďme definovat, koho považujeme za dobrého lyžaře. V...

Další články

NaSvah.cz na instagramu

@nasvah.cz
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info