Rozšířené

Aktuální stav skiareálů Šumava

Národní park Šumava je plný lesů, ledovcových jezer a hornatých panoramat. Nachází se v jižních Čechách, a především jezero Lipno je celoročně oblíbeným místem k rekreaci. Šumava ale nabízí více než jen Lipno, v zimě třeba i kvalitní lyžování se širokou škálou kulturních akcí, když už vám únava neumožní jezdit více.

Země:
Oblast:

Šumava

sníh počet
vleků
web
kamera
denní skipas
dospělý/dítě
počasí
dnes
počasí
zítra
hodnocení skiareálu
České Žleby - ? / 2 - - -
Frymburk - ? / 3 - -
Hartmanice - ? / 1 - -
Horní Vltavice - ? / 3 - -
Kašperské Hory - 0 / 3 - - 9,0 z 10
Kocourov - ? / 1 - - -
Kozí pláň - ? / 2 - -
Kubova Huť - ? / 3 - -
Kvilda - ? / 8 - 5,0 z 10
Libín - ? / 2 - -
Lipno - ? / 8 - 6,0 z 10
Nad nádražím - ? / 8 - -
Nezdice - ? / 1 - - -
Nové Hutě - ? / 5 - -
Pancíř - ? / 2 - -
Rohy - ? / 1 - - -
Samoty - ? / 3 - - -
Špičák - ? / 8 - 4,6 z 10
Strážný - ? / 2 - -
Zadov - ? / 7 - 6,0 z 10

V oblasti Šumavských plání se každoročně v česku měří nejnižší teploty. Díky tomu je oblast oblíbeným rájem lyžařů a především běžkařů, kteří díky velkému množství označených a upravených tras získávají desítky kilometrů běhu krásnou krajinou.

Oblíbenými lákadly jsou dovolené na Lipnem, aquapark a wellness v hotelu Frymburk, stezka v korunách stromů nebo bobová dráha. V zimě se z Lipna stává veliké kluziště, oblast je také protkána Šumavskou běžeckou magistrálou, která nabízí až 140 kilometrů tras.

Zajímavostí oblasti jsou dva plavební kanály, Vchynicko-tetovský a Schwarzenberský, které pochází z 19. století. Tyto kanály byly vybudovány lidskou rukou za účelem dopravy dřeva z těžko přístupných Šumavských lesů. Dřevo odtud putovalo i do Vídně a kanály byly k tomuto účelu využívány až do druhé poloviny 20. století.
Šumava nabízí širokou škálu ubytování. Od možnosti pronájmu celých chalup po luxusní hotely. Oblíbenou volbou jsou penziony poblíž Lipna nebo lyžařských areálů.

Mezi často navštěvované zimní lokality patří Lipno, Kvilda a další lyžařská střediska.

Lipno

Ačkoli je Lipno známo spíše jakožto letní rekreační středisko, v zimě nabízí alespoň takové množství zábavných aktivit jako v létě. Skiareál Lipno nabízí přes 8 kilometrů sjezdovek, které jsou nejen orientovány na rodinné lyžování, najdou si své ale i pokročilí lyžaři.

V zimě také na Lipně vzniká nejdelší bruslařská dráha na světě, ta je za příznivých podmínek až 38 kilometrů dlouhá. Celoročně je zde také možnost výletu do Aquaworldu, bobové dráhy nebo na stezku korunami stromů.

Špičák – Železná ruda

Ski&bike areál nabízí jednu z nejlepších možností pro lyžování na české straně Šumavy. Je vhodný jak pro rodiny, tak pro expertní sjezdaře. V posledních letech prošel areál modernizací a také propojení se střediskem Nad Nádražím. Areál je oblíbený pro svůj snowpark a další rozšířené možnosti pro snowboardisty. Díky ski škole je Špičák ideálním místem pro rodiny a začátečníky.

Kašperské hory

Areál je vhodný především pro rodiny a běžkaře, sjezdovky v areálu jsou totiž mírnější a hned u areálu se nachází upravené běžecké trati, které nabízí 35 kilometrů běhu.

Kvilda

Kvilda je nejvýše položená obec v Česku ve které se nachází informační centrum národního parku Šumava. Velké množství pozornosti získává pramen Vltavy, který se nachází na jihovýchodním svahu Černé hory hned u hranic s Německem. Uprostřed obce je stejnojmenný menší skiareál, vhodný spíše pro rodiny a začátečníky.

Lyžařský areál Zadov

Areál má většinou velmi dobré sněhové podmínky a nabízí denní i večerní lyžování. Nachází se v oblasti Churáňovského vrchu a je jedním z nejznámějších center pro lyžaře a běžce.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no