Rozšířené
Ski areál
Bedřichov

Ski areál
Bedřichov

Sníh: - V provozu: Otevřeno: 09:00 - 16:00 Noční lyžování: Není známo
7.5 /10

Popis střediska

Skiareál Malinovka v Bedřichově se nachází v centru Jizerských hor. Jedná se o lyžařské středisko, které je součástí Jizerské skiarény. Díky svým širokým tratím nízké obtížnosti je tento skiareál vhodný spíše pro začátečníky a rodiny s dětmi, které zde najdou vše, co by mohly na správné zimní dovolené potřebovat.

Na lyžaře v Bedřichově čeká 4,5 kilometrů upravovaných sjezdovek. Díky skvělé přehlednosti tratí a jejich nízké obtížnosti si zde mohou zalyžovat i úplní začátečníci. Pouze jediná půlkilometrová sjezdovka s názvem „Malinovka 1A“ je charakterizována jako červená, na její vrchol lyžaře dopraví velké množství vleků typu poma nebo kotva s celkovou přepravní kapacitou 5 520 osob za hodinu. Ostatních 9 sjezdovek má modrý stupeň obtížnosti.

Večerní lyžování je i v bedřichovském skiareálu samozřejmostí, na trati Malinovka se lyžuje vždy od 16:30 do 21:00 hodin. Součástí areálu je také lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení a pro nejmenší i dětské hřiště s vlastním vlekem.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
2
190km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Skiaréna Jizerky

Skiaréna Jizerky v sobě propojuje ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov. V rámci Jizerských hor zde pro lyžaře platí jednotný bezdotykový odbavovací systém, což zahrnuje skipas i skibus. Skiaréna nabízí více než 17 kilometrů sjezdovek, 22 lyžařských vleků, 1 lanovou dráhu a 3 pohyblivé koberce.

Doprava a parkování v Bedřichově

Skiareál v Bedřichově je dostupný autobusem z Jablonce nad Nisou i z Liberce. Na prvních 50 aut zde čeká bezplatné parkoviště přímo u nástupu na vleky, ostatní si za parkování musí připlatit. V blízkosti jsou například placená parkoviště Maliník, Centrál a Hřiště.

Lyžařské podmínky a počasí

Bedřichovský skiareál se nachází v nadmořské výšce 700‒800 metrů a díky své poloze nedaleko Liberce a Jablonce je vyhledávaným střediskem Jizerských hor. Polovina sjezdových tratí je zde pokryta systémem umělého zasněžování. Aktuální sněhové podmínky a počasí můžete zkontrolovat pomocí webkamery ski areálu Bedřichov.

Běžecké tratě v Bedřichově

Bedřichov je především vyhledávaným místem pro běžecké lyžování. Mezi nejnavštěvovanější areály pro běh na lyžích v České republice dozajista patří Jizerská magistrála, která je známá díky pravidelné strojové úpravě běžeckých stop o celkové délce více než 180 kilometrů. Největším nástupním místem je právě Bedřichov, mezi další patří Hrabětice, Jizerka nebo přehrada Souš. V lednu v Bedřichově startuje také nejznámější český závod v běhu na lyžích s názvem Jizerská padesátka.

Ubytování Bedřichov

Vhodné ubytování v okolí bedřichovského skiareálu najde každý. Vybrat si můžete z velkého množství hotelů, malebných penzionů, apartmánů i horských chat. V samém turistickém centru Krkonoš se nachází například Hotel Volareza Bedřichov, který vyhledávají především milovníci zimních sportů. Na své si zde přijdou ale i fanoušci wellness služeb. Skvělým místem pro ubytování rodin s dětmi je Penzion Uko, který je přizpůsobený právě pobytům s těmi nejmenšími a kde najdete také dětskou bowlingovou dráhu nebo dětský koutek.

Kdo hledá romantiku, na své si přijde třeba v lesní chatě Bedřichov, která má více než stoletou historii a je kompletně postavená ze dřeva. Příjemné ubytování nabízí také rekonstruovaná Prezidentská chata Bedřichov. Ti, kteří by na ubytování rádi ušetřili, mohou navštívit třeba Penzion Eva.

Restaurace Bedřichov

V Bedřichově a blízkém okolí se nachází velké množství zajímavých restaurací. Pro rodiny s dětmi je vhodná například restaurace, která se nachází přímo v penzionu Uko. K dalším oblíbeným místům patří Šámalova chata nebo restaurace U Smutných. Milovníci tradiční italské kuchyně pak jistě ocení podnik La Pasta.

Aktivity v okolí

Okolí Bedřichova nabízí celou řadu zajímavých míst, kam se můžete podívat. Bedřichovský stadion je oblíbeným nástupním místem Jizerské magistrály, lze ho ale využít i jako výchozí bod pro výlety na běžkách, na kole i pěšky. Také zde najdete Lanový park v korunách stromů. V blízkosti se nachází také Bedřichovská přehrada, která je nejvýše položenou přehradou Jizerských hor. V letních měsících se sem jezdí turisté především koupat, během zimních měsíců lze po její zmrzlé hladině jezdit na běžkách.

V minulosti byl Bedřichov zapadlou osadou uprostřed Jizerských hor. Jako připomínka na tyto časy slouží řada dřevěných a kamenných lidových chalup, které jsou oblíbeným místem pro letní i zimní rekreaci. Významnou historickou památkou, kterou určitě stojí za to navštívit, je i kostel sv. Antonína Paduánského postavený v letech 1930‒1932.

Služby střediska

půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží občerstvení parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 0/7
  • Nadmořská výška 710-802 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků0 / 7 Délka otevřených sjezdovek 0 / 4.54 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 08.02.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no