Rozšířené
Ski areál
Tanvaldský špičák

Ski areál
Tanvaldský špičák

Sníh: - V provozu: Otevřeno: 08:30 - 16:00 Noční lyžování: Není známo
6.9 /10

Popis střediska

Největším zimním střediskem v Jizerských horách je ski areál Tanvaldský Špičák, který se nachází v obci Albrechtice. Najdete tam 8,2 kilometrů skvěle upravených svahů. Pestrost a rozmanitá obtížnost devíti sjezdovek hraje do karet nejen rodinám s dětmi, ale také pokročilejším lyžařům. Požitek z jízdy vám zajistí pět tratí delších než jeden kilometr, nejdelší z nich s názvem Turistická je dlouhá 1 760 metrů a její převýšení je 280 metrů.

Na vrchol lyžaře pohodlně dopraví několik vleků a moderní čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou zhruba 6 000 osob za hodinu. Děti si mohou zalyžovat na dětském hřišti SUNKID, které je vybaveno vlastním krátkým vlekem, a milovníky snowboardové freestyle jízdy jistě potěší snowpark Pod lesem. Kromě toho na sjezdovce Špičák 2 Zalomený probíhá večerní lyžování.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
2
186km
Obtížnost: Délka: Stav:
Dětské hřiště modrá 285 m zavřená
Dětské hřiště Sun Kid modrá 40 m zavřená
Kostelní modrá 1 180 m zavřená
Pod lesem modrá 310 m zavřená
Slalomák černá 1 050 m zavřená
Slalomák do rukávu černá 1 480 m zavřená
Turistická modrá 1 760 m zavřená
U Přibližováku modrá 110 m zavřená
Zalomená modrá 580 m zavřená
Závodní červená 1 430 m zavřená

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Lyžařské podmínky a počasí

Středisko Tanvaldský Špičák se rozkládá v nadmořské výšce 560 až 800 metrů. Díky své poloze a zasněžovacím dělům nabízí milovníkům zimních sportů dobré lyžařské podmínky. Kvalita tratí, které hostí i různé celosvětové soutěže, je na vysoké úrovni. Jaká je aktuální situace ve ski areálu můžete zkontrolovat pomocí webkamery Tanvaldský Špičák.

Skiaréna Jizerky

Skiaréna Jizerky představuje propojení ski areálů Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov, které dohromady nabízí celkem 18 kilometrů sjezdovek. V rámci Jizerských hor jsou tato střediska spojena jednotným bezdotykovým odbavovacím systémem – společným skipasem a skibusem. Skipasy, které si zakoupíte na Tanvaldském Špičáku budou tedy platit i na Severáku a v Bedřichově.

SKI Bižu SPORT

V rámci Jizerských hor působí lyžařská škola, půjčovna a servis s názvem SKI Bižu SPORT. Na Tanvaldském Špičáku jsou hned dvě pobočky – první půjčovnu a ski servis najdete na parkovišti u lanovky Tanvaldský Špičák I, druhá půjčovna se nachází na parkovišti Tanvaldského Špičáku II a nabízí i služby lyžařských instruktorů.

Doprava a parkování

Ski areál Tanvaldský Špičák se nachází zhruba 110 kilometrů severně od Prahy a je dobře dostupný autem. Středisko nabízí dvě bezplatná parkoviště s celkovou kapacitou 500 míst. Tyto parkovací plochy najdete u nástupu na lanovku a lyžařský vlek. Zajímavostí je i speciální vyhrazená plocha pro vozy značky SUZUKI, které se nachází na parkovišti Tanvaldský Špičák II.

Ubytování na Tanvaldském Špičáku

V okolí ski areálu Tanvaldský Špičák se nachází velké množství hotelů, penzionů i apartmánů, které jsou vhodným místem pro ubytování v průběhu zimní sezóny. Lyžaři a snowboardisté jistě ocení třeba Hotel Grand nebo Hotel Bon, který je vhodný pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi. Penzion Bobovka najdete přímo na jižním svahu hory Špičák, stylová Chalupa Sedmikráska zase láká na klasický dřevěný interiér s původními kachlovými kamny.

Rozhledna Tanvaldský Špičák

Významným lyžařským centrem je hora Špičák nad Tanvaldem (831 metrů nad mořem). Na jejím vrcholu se nachází rozhledna, která měří 18 metrů. Odměnou pro návštěvníky, kteří vystoupají 69 schodů na vyhlídkovou plošinu ve výšce 14 metrů, je krásný výhled na celé Jizerské hory, přes Krkonoše až po Ještědský hřeben.

Bikepark Tanvaldský Špičák

V lyžařském areálu pod Tanvaldským Špičákem najdete dvě dlouhé stezky. Jde o singletraily s upraveným povrchem, které sportovcům na pozadí pozvolného klesání nabízí různé klopenky a vlny. Vyznavači techničtějšího ježdění pak jistě ocení i kratší černou vsuvku s kamenitým sjezdem.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží občerstvení parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 1/9
  • Nadmořská výška 800 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků1 / 9 Délka otevřených sjezdovek 0 / 8.22 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 08.02.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no