Rozšířené
Ski areál
Ještěd

Ski areál
Ještěd

Sníh: - V provozu: Otevřeno: 08:30 - 16:00 Noční lyžování: Není známo
8.0 /10

Popis střediska

Ski areál Ještěd leží přímo v krajském městě Liberec. Jedná se o středisko se stoletou tradicí zimních sportů, kde se pravidelně konají také světové i kontinentální poháry ve skoku na lyžích a severské kombinaci. Ski areál Ještěd bývá někdy označován jako „Český Innsbruck“, protože je skvěle dopravně dostupný vlastním autem i prostřednictvím MHD a tramvaj vás dokonce zaveze až k dolní stanici lanovky Skalka. Místní dominantou je vrchol Ještěd, který se tyčí do výšky 1 012 metrů nad mořem, kde se nachází masivní televizní vysílač s panoramatickým výhledem.

Co se týče lyžování, rodiny s dětmi mohou využít modré sjezdovky Bucharka a Pláně. Ti nejmenší se také jistě vyřádí na dětském lyžařském hřišti s pestrou přehlídkou zimních atrakcí a dvěma pojízdnými pásy. Pro snowboardisty je zde připraven snowpark a zkušení lyžaři zajisté ocení černou sjezdovku s názvem „Slalomák“, která vede vedle skokanských můstků. Kromě toho je zde také možnost večerního lyžování od 18 do 21 hodin na sjezdovce F10, která měří 300 metrů.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Ještědský vysílač

Ještěd patří mezi důležité uzlové body určené pro šíření rozhlasového a televizního vysílání. V letech 1966 až 1973 byl na jeho vrcholu postaven podle návrhu architekta Karla Hubáčka speciální vysílač ve tvaru jednodílného rotačního hyperboloidu. Stavba je vysoká téměř 100 metrů a na počátku roku 2006 byla prohlášena národní kulturní památkou.

Hotel Ještěd

V unikátním stavebním díle na vrcholu Ještědu najdete kromě vysílače také Hotel Ještěd, který byl slavnostně otevřen již v roce 1973. Ubytování v tomto hotelu s sebou přináší neopakovatelný zážitek, protože z vrcholu hory se otevírá neomezený pohled na všechny světové strany a každý pokoj, ať už je to jeden z moderních návrhů či restaurovaný retro interiér, s sebou přináší kouzelný výhled na okolní krajinu.

Ubytování v Ještědu

Kromě unikátního Hotelu Ještěd se návštěvníkům v okolí nabízí hned několik zajímavých možností. Ti méně nároční mohou vyzkoušet horskou chatu Ještědka, která stojí téměř na samotě v Ještědském přírodním parku. Lyžaři jistě ocení možnost ubytování přímo v centrální budově Ski areálu Ještěd u lanové dráhy. Na Ještědském hřbetu najdete také širokou nabídku chalup a malých penzionů. Turisté si chválí například chatu Pláně pod Ještědem, která provozuje také známou horskou restauraci.

Ještědské restaurace

První oblíbenou volbou, co se týče dobrého jídla spojeného s krásným výhledem, je samozřejmě restaurace Hotelu Ještěd. Na úpatí hory v areálu golfového klubu se nachází Restaurace a Penzion Golf Ještěd, která vyzdvihuje především klidnou rodinnou atmosféru. Pro milovníky originální typicky české kuchyně je vhodná také restaurace Čerti na Ještědu, kde se nachází i stylová svijanská pivnice.

Lanovka Ještěd

Dolní stanici lanové dráhy najdete v části Liberce s názvem Horní Hanychov, horní stanice se nachází u televizního vysílače na vrcholu hory Ještěd. Jako jediná v České republice patří tato unikátní dvoukabinová lanovka stále Českým drahám. Délka trati je zhruba 1 188 metrů a jedna kabina unese až 35 lidí.

Koloběžky

V Ještědu je možné vypůjčit si terénní koloběžky a vyzkoušet si sjezd místní přírodou. Pro děti i dospělé je připravena pestrá nabídka tras různé náročnosti, a na své si tak přijdou milovníci rychlé jízdy a náročného terénu, ale i ti, kteří preferují klidný průjezd krajinou. Půjčovnu koloběžek najdete na samém vrcholu Ještědu.

Jablonné v Podještědí

Jedním z oblíbených výletních míst v okolí je Jablonné v Podještědí. Toto město vzniklo na staré obchodní stezce z Čech do Lužice a jeho historické jádro ukrývá mnoho památek. Dominantou města je barokní kostel sv. Vavřince a sv. Zdislavy. Kromě toho se zde nacházejí také třípatrové katakomby a hrob sv. Zdislavy. Za prohlídku stojí také lovecký zámeček Pachtů z Rájova a z vrcholu hory Klíč je zase nádherný výhled do okolí.

Světlá pod Ještědem

Malebná vesnice Světlá pod Ještědem je známá především jako místo pobytu Karolíny Světlé. Nachází se zde Antošův statek, kde Světlá žila se svým manželem, a který je zároveň dějištěm její pravděpodobně nejznámější knihy Vesnický román. Můžete zde navštívit také kostel sv. Mikuláše, u kterého leží pomník Karolíny Světlé od sochaře J. Bílka.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování snowpark občerstvení parkování běžecké tratě

Všeobecné informace

  • Počet vleků 0/11
  • Nadmořská výška 1000 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků0 / 11 Délka otevřených sjezdovek 0 / 10.52 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 08.02.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no