Rozšířené
Ski areál
Dolní Morava - Sněžník

Ski areál
Dolní Morava - Sněžník

Sníh: - V provozu: Otevřeno: - Noční lyžování: Není známo
7.8 /10

Popis střediska

Ski areál Dolní Morava leží v údolí stejnojmenné obce. Díky nedalekému vrcholu Kralického Sněžníku, který je vysoký 1424 metrů, patří zdejší svahy mezi ty nejlepší v Česku.

Areál nabízí 8 sjezdovek, které jsou profesionálně upraveny a na nichž si své najdou jak začátečníci, tak pokročilí lyžaři. Navíc se zde nachází sáňkařská trasa, bobová dráha a dětský skipark.

Pro děti a začátečníky se ve středisku nabízí lyžařská a snowboardová škola a jiné zábavné aktivity. Středisko je díky 50 kilometrům upravovaných běžeckých stop vhodné i pro skialpining či běžky. V celém areálu je také kyvadlová autobusová doprava zdarma.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
7
60km
Obtížnost: Délka: Stav:
Kamila červená 600 m zavřená
Malý Slon modrá 700 m zavřená
Mamutíkův skipark modrá 200 m zavřená
Ondráš modrá 600 m zavřená
Slamník červená 600 m zavřená
Sněžník A černá 1 200 m zavřená
Sněžník B červená 1 750 m zavřená
Velký Slon červená 1 200 m zavřená
Vyhlídková 1 modrá 1 050 m zavřená
Vyhlídková 2 modrá 800 m zavřená
Vyhlídková 3 modrá 1 350 m zavřená

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Ski Dolní Morava

V areálu se nachází svahy všech obtížností, které se vyznačují neobvyklou šířkou alespoň 50 metrů. Nejoblíbenější sjezdovkou areálu je sjezdovka U Slona, která je 80 metrů široká a dlouhá 1 200 metrů. Ve středisku se nachází půjčovna a servis vybavení, hlídání dětí s animačními programy a lyžařská škola.

Novinkou je vyhlídková sjezdovka a panoramatická restaurace Skalka, která nabízí panoramatické výhledy na Kralický Sněžník a okolní údolí. Mládež se také může těšit ze zlevněných skipasů až do věku 15 let.

Ski servis

V celém areálu se nachází 3 půjčovny a servisy vybavení. Každá z nich se nachází pod jinou lanovkou, máte tedy možnost servisu kdykoliv vám nastane nějaký problém.

Lyžařská škola

Pro začátečníky či děti se nabízí možnost lyžařské školy. Ta svou výuku dělí do několika skupin, aby byli žáci co nejvíce spokojeni. Na výběr je mezi skupinovou výukou pro děti, která je dále rozdělena do skupin dle schopností lyžaře, skupinová výuka pro děti i dospělé, privátní výuka a privátní výuka pro děti, ta je určena pro děti mladší 4 let.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Díky této stezce se máte možnost projít v korunách stromů, ze kterých uvidíte jedinečný výhled na okolní hory a údolí. Dřevěná lávka se tyčí nad vrcholem hory až do výšky 1 116 metrů. Výše stezky je 55 metrů, díky čemuž vzniká 710 metrů vzdělávací stezky. K cestě dolů je také možné použít tobogán, který končí až u úpatí rozhledny.

Ubytování Dolní Morava

Na internetu se nabízí spousta možností ubytování. Ať už se jedná o tradiční české chaty, hotely, penzion či vily. Přímo u areálu se nachází mnoho možností horských chat, penzionů i hotelů. V obci i širším okolí je možné pronajmout apartmány či soukromé ubytování. Oblíbený Hotel Vista se nachází přímo u sjezdovky, Sport Hotel zase láká na nedávno otevřenou relax zónu a Penzion Jiřinka nabízí rozmanitou nabídku možností ubytování.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží snowpark občerstvení parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 1/8
  • Nadmořská výška 1140 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků1 / 8 Délka otevřených sjezdovek 0 / 10.05 km
Noční lyžování otevřeno Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 08.03.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no