Rozšířené
Ski areál
Praděd - Figura

Ski areál
Praděd - Figura

Sníh: 0 cm V provozu: Otevřeno: 08:30 - 16:00 Noční lyžování: Není známo
6.3 /10

Popis střediska

Lyžařské středisko Praděd - Figura nabízí špičkově upravené sjezdovky v celkové délce přes 4,5 kilometru. Kvalitní lyžařský povrch je rozdělen na 9 sjezdovek. Najdete zde převážně terén lehčí obtížnosti, ale na své si přijdou i náročnější lyžaři. Z vrcholu s názvem Petrovy Kameny (1 446 metrů nad mořem) totiž vede černá sjezdovka nejvyšší obtížnosti. Dopravu zajišťuje 7 vleků, jejichž přepravní kapacita činí 5 000 osob za hodinu. Pro příznivce běžeckého lyžování jsou k dispozici také upravované okruhy do délky 80 km.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
5
44km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Ski areál Praděd - Figura

Ski areál Praděd - Figura návštěvníci nazývají také „Moravský ledovec“. Nachází se v okolí Pradědu, který je se svou nadmořskou výškou 1492 metrů nejvyšší horou Hrubého Jeseníku. Skipas platí pro odbavování v celém areálu, takže díky němu můžete lyžovat na všech místních sjezdovkách.

Součástí lyžařského střediska Praděd jsou také další zařízení, mezi které patří například půjčovna lyží a snowboardů, skiservis v Hotelu Figura, dětské lyžařské hřiště na sjezdovce Malý Václavák nebo třeba lyžařská škola. Snowboardisté pak jistě ocení udržovaný snowpark.

Sjezdovky vytvořené v okolí hory Praděd potěší nejen sjezdaře začátečníky či pokročilé, ale také ty, kteří rádi vnímají přírodu kolem sebe, protože chráněná krajinná oblast Jeseníky zde návštěvníkům nabízí nedotčené přírodní podmínky. Právě díky krásným výhledům na místní krajinu je ski areál Praděd - Figura vyhledávanou destinací pro milovníky zimních sportů.

Počasí a lyžařské podmínky

Ski areál Praděd - Figura se rozkládá v nadmořské výšce 1235 až 1445 metrů. Středisko je vyhlášené svými dobrými sněhovými podmínkami a kvalitním lyžařským povrchem. Sjezdovky i běžecké tratě bývají pro milovníky zimních radovánek otevřeny od konce října do konce dubna. Jaké jsou aktuální sněhové podmínky a počasí, můžete zjistit díky webkameře ski areálu Praděd - Figura.

Ubytování v areálu Praděd

V okolí Pradědu se nachází velké množství různých hotelů a penzionů, které jsou vhodným místem pro ubytování nejen v průběhu zimní sezóny. Všichni lyžaři jistě ocení Hotel Figura, který se nachází přímo uprostřed CHKO Jeseníky a nabízí krásný výhled na samotný Praděd. Pro milovníky běžeckého lyžování je vhodná také horská chata Švýcarna, rodiny s dětmi si naopak přijdou na své v hotelu Ovčárna pod Pradědem. Kdo si chce odpočinout, může také vyzkoušet wellness v hotelu Praděd Thamm.

Chata Barborka

Oblíbenou turistickou destinací je horská chata Barborka, která se nachází na jižním úbočí Pradědu v nadmořské výšce 1 400 metrů. Nejstarší chata v Jeseníkách je vhodným místem pro přechod hlavního hřebene Hrubého Jeseníku. Zároveň je to ideální místo pro pořádání zimních lyžařských kurzů, ale také pro rodinné dovolené.

Vysílač Praděd

Neoddělitelnou součástí Jeseníků se stal také televizní vysílač Praděd. Jeho vrchol je nejvyšším umělým pevným bodem České republiky, s nadmořskou výškou 1637 metrů totiž převyšuje i Sněžku. Věž je vysoká 146,5 metru a v druhé prosklené plošině se zde nachází rozhledna, která za příznivého počasí nabízí široký pohled do okolí. Najdete zde také hotel a restauraci.

Výlety v okolí Pradědu

Pokud si chcete od lyží a snowboardů na chvíli odpočinout, můžete navštívit třeba lázně v Karlově Studánce, které jsou oblíbenou zastávkou po cestě na chatu Barborka nebo do horského střediska Ovčárna. Zajímavým centrem turistického ruchu je také Bělá pod Pradědem, v jejímž okolí najdete třeba Vysoký vodopád, Sněžnou kotlinu nebo třeba pralesní rezervaci Šerák - Keprník - Vozka. Za návštěvu stojí také obec Rudná pod Pradědem nebo vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží občerstvení parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků /7
  • Nadmořská výška 1440 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu 0 cm Max. výška sněhu 0 cm Nový sníh 0 cm Počet otevřených vleků / 7 Délka otevřených sjezdovek / 4.8 km
Noční lyžování Kvalita sněhu morký Poslední sněžení 30.03.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no