Rozšířené
Ski areál
Ramzová

Ski areál
Ramzová

Sníh: 0 cm V provozu: Otevřeno: - Noční lyžování: Není známo
4.2 /10

Popis střediska

Ski areál Ramzová je největším lyžařským střediskem na Moravě. Rozkládá se v nadmořské výšce 782‒1 351 metrů v severozápadním okraji Hrubého Jeseníku, kam vás pohodlně dopraví skibus. Areál uspokojí všechny typy lyžařů, na své si tu přijdou rodiny s dětmi, začátečníci i zkušení sportovci.

Ramzová nabízí 2 modré, 3 červené a 2 černé sjezdovky, které celkem poskytují více než 8 kilometrů kvalitního povrchu. Nejdelší trať je dlouhá 3 kilometry a její převýšení činí 550 metrů, což přináší spolu se zasněženou krajinou jedinečný zážitek. O dopravu na sjezdovkách se starají 2 sedačkové lanové dráhy a 3 vleky. V areálu nechybí ani půjčovna lyžařského vybavení a lyžařská škola. Nezbytnou součástí je i občerstvení, návštěvníkům je k dispozici jídelna a restaurace s barem.

Druhý provozovatel lyžování v Ramzové je Skiarena R3, kde najdete další modrou a červenou sjezdovku. Tento areál je vybaven mimo jiné lanovou dráhou, kvalitní zasněžovací technikou a osvětlenou sjezdovkou, kde se denně můžete těšit na večerní lyžování.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
1
4km
Obtížnost: Délka: Stav:
Čerňava - Ramzová I. červená 1 400 m zavřená
Čerňava - Ramzová II. červená 1 300 m zavřená
Mračná - Černava I. černá 900 m zavřená
Mračná - Černava II. červená 1 100 m zavřená
Ramzová - Louka modrá 400 m zavřená
Šerák - Ramzová červená 3 260 m zavřená

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Lanová dráha Ramzová

V areálu Ramzová se nachází čtyřsedačková lanovka Leitner Automatic SA4 z Ramzové do Čerňavy a také dvousedačková lanovka Nascivera na trase Čerňava – Šerák. Obě jsou v provozu celoročně, v zimní i v letní sezóně. Spodní úsek Ramzová – Čerňava je dlouhý 1 459 metrů, lanovka Čerňava – Šerák měří 1 810 metrů. Lanová dráha Bonera vás vyveze až na horu Šerák, odkud můžete pokračovat pěšky nebo na běžkách po hlavní hřebenové trase Jeseníků.

Půjčovna lyží Ramzová

V Ramzové se nachází půjčovna lyžařského, snowboardového a běžeckého vybavení s názvem Kilpi Snow School Ramzová. Kromě základní výstroje, kterou si zde můžete rezervovat s předstihem až 2 týdny, jsou k dispozici také sněžnice nebo outdoorová kamera, díky které můžete zaznamenat své neopakovatelné zážitky.

Ubytování Ramzová

Ramzová nabízí spoustu možností ubytování, vybrat si můžete z velké nabídky hotelů, penzionů, apartmánů a horských chat. Rodiny s dětmi ocení například Hotel Andromeda, kde se ubytují přímo u vleku, nebo rekreační zařízení Pacifik. K dalším oblíbeným místům patří třeba Penzion Anna, Penzion Neubauer nebo Chata Ramzovské sedlo, která je jedním z výchozích bodů pro letní pěší turistiku i milovníky zimních sportů.

Obec Ramzová

Ramzová je částí obce Ostružná, která se nachází v horském Ramzovském sedle. Jedná se především o významné lyžařské a turistické centrum. V létě mohou příznivci pěší turistiky vyzkoušet velké množství turistických tras, najdete tu zde ale i dobře upravené cyklostezky a rádi sem zavítají i příznivci paraglidingu.

Šerák

Na hřebeni Hrubého Jeseníku leží vrchol Šerák, který je součástí NPR Šerák – Keprník. Tato hora měří 1 351 metrů a těm, kdo se na ni vydají, nabízí překrásné výhledy na Jesenicko, Staroměstsko, Rychlebské hory a Kralický Sněžník. Přímo pod vrcholem najdete horskou Jiřího chatu a meteorologickou stanici, která zde stojí od roku 1888. Prochází zde také známá turistická trasa Ramzová – Šerák – Červenohorské sedlo.

Horské minikáry Ramzová

V Ramzové najdete zajímavou letní atrakci pro celou rodinu. Areál s horskými minikárami se nachází nedaleko vlakové zastávky na trase Ramzová – Jeseník. Na start se dostanete díky 380 metrů dlouhému pozemnímu výtahu a pak už si můžete užít sjezd po serpentinové zpevněné dráze, která měří 855 metrů.

Lesní bar

V obci Lipová – lázně, která se nachází nedaleko Ramzové, najdete speciální lesní bar. Ten slouží především pro zpříjemnění cesty cyklistům a turistům. Můžete se zde občerstvit vychlazeným nápojem, připravit si teplou kávu nebo čaj a ochutnat regionální vyhlášené Staroměstské trubičky. Ve vzdálenosti pouhých 800 metrů leží také Horní bar, kde si užijete třeba pohled na krásné panorama Jeseníků pomocí dalekohledu nebo přírodní horskou sprchu.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování skibus občerstvení

Všeobecné informace

  • Počet vleků 2/4
  • Nadmořská výška 1351 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu 0 cm Max. výška sněhu 0 cm Nový sníh - Počet otevřených vleků2 / 4 Délka otevřených sjezdovek 0 / 8.36 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 08.02.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no