Rozšířené

Aktuální stav skiareálů Jeseníky

Jeseníky jsou oblíbenou filmovou lokalitou právě proto, že oplývají přírodními i historickými krásami. Zalesněné kopce, které se tyčí v mlze, působí pohádkově. Jesenická oblast, jak se Jeseníky oficiálně jmenují, je tvořena Rychlebskými horami, Králickým Sněžníkem, Nízkým a Hrubým Jeseníkem.

Země:
Oblast:

Jeseníky

sníh počet
vleků
web
kamera
denní skipas
dospělý/dítě
počasí
dnes
počasí
zítra
hodnocení skiareálu
Avalanche - ? / 2 - - 5,5 z 10
Avalanche - 0 / 2 - - -
Branná - ? / 4 - 7,5 z 10
Čerťák pod Pradědem - ? / 3 - - -
Červenohorské sedlo - ? / 8 - 6,3 z 10
Dolní Morava - Sněžník - ? / 8 - 7,8 z 10
Filipovice - ? / 3 - -
HEIPARK Tošovice - ? / 10 - -
Hlubočky 60 cm 0 / 4 - 4,5 z 10
Hraběšice - ? / 1 - - -
Hrubá Voda - ? / 5 - - -
Kareš - ? / 4 - -
Karlov - ? / 11 - 8,3 z 10
Kaste - Petříkov - 0 / 1 - -
Klepáčov - ? / 5 - -
Kopřivná - Malá Morávka - ? / 3 - 9,0 z 10
Kouty nad Desnou - ? / 4 - 6,0 z 10
Kraličák - ? / 8 - 7,5 z 10
Kunčice - ? / 4 - 6,5 z 10
Lázeňský vrch - 0 / 4 - -
OAZA - ? / 3 - -
Ostružná - ? / 4 - 7,0 z 10
Paprsek - ? / 2 - -
Potštát - ? / 4 - -
Praděd - Figura 160 cm ? / 7 - 6,3 z 10
Přemyslov - ? / 3 - -
Příčná - 0 / 1 - -
Ramzová - ? / 5 - 4,2 z 10
Skalka Family Park - ? / 3 - -
Vaňkův kopec - ? / 5 - -
Větrný Vrch - ? / 2 - -
Vraclávek - ? / 1 - -
Vrbno pod Pradědem - 0 / 2 - -
X-park Františkov - ? / 2 - -

Nejvyšším bodem Jeseníků je Praděd s nadmořskou výškou 1491 metrů. Území je z 80 % zalesněné a je obzvláště oblíbené v zimě, díky kvalitnímu lyžování se zajímavými možnostmi zábavy po lyžování.
Mezi nejvyhledávanější areály v regionu patří Dolní Morava, Karlov, Kouty nad Desnou, Červenohorské Sedlo a Kopřivná. Region toho má k nabídnutí ale mnohem víc.

Dolní Morava nabízí mnoho zábavy v létě i v zimě. Typická je stezka v oblacích, která se tyčí nad vrcholem hory až do výšky 1 116 metrů. Výše stezky je 55 metrů, díky čemuž vzniká 710 metrů trasy po dřevěné lávce. Dále je celoročně otevřená bobová dráha, v létě je otevřené lanové centrum a v zimě zase ski areál.

Dolní Morava

Areál nabízí 8 běžných sjezdovek, které jsou profesionálně upraveny a své si najdou jak začátečníci, tak pokročilí lyžaři. Pro děti se nabízí lyžařská škola i dětské ski parky. Areál je vhodný i pro skialping či běžky, díky 50 kilometrům upravovaných běžeckých stop.

V celém areálu je také kyvadlová autobusová doprava zdarma.

Ski Aréna Karlov

Areál, který se nachází pod Pradědem nabízí 12 kilometrů sjezdovek, z nichž přes 5 kilometrů je osvětlených pro noční lyžování. Nejdelší sjezdovka, takzvaná vyhlídková je jeden a půl kilometru dlouhá, je mírná a vhodná pro rodinné lyžování. Areál také nabízí dopravu minibusem zdarma.

Kouty nad Desnou

Nový ski areál ve středu Jeseníků láká nejen na lyžování, ale také na kulturní zábavu po lyžování. Sjezdovky jsou 2-3 kilometry dlouhé, během nichž překonáte až 500 metrové převýšení. Na vrchol se dostanete moderní sedačkovou lanovkou a dolů si sjedete profesionálně upravené sjezdovky o mírné až středně těžké náročnosti. Areál také zaujme díky dlouhému večernímu lyžování.

Červenohorské sedlo

Areál nabízí několik sjezdovek na svazích hory Velký Klínovec, rozprostírá se ale po několika vrších okolo údolí. Celý areál se nachází ve výšce 862-1 164 metrů nad mořem. Lyžování je především na mírnějších sjezdovkách, které jsou ideální pro rodinné lyžování a začátečníky. Díky dvěma červeným sjezdovkám si na své přijdou i středně pokročilí až pokročilí lyžaři.

Ski Kopřivná

Aneb resort pod Pradědem je nedávno rekonstruované zimní středisko, které nabízí nejmodernější sedačkovou lanovku a nově vybudovanou sjezdovku. V areálu mají technologie pro kvalitní umělé zasněžování a večerní lyžování nabízí na dvou sjezdovkách.

Ubytování

Na internetu se nabízí spousta možností ubytování. Ať už se jedná o tradiční české chaty, hotely, penzion či vily. K většině těmto možnostem je ale třeba mít vlastní auto na dopravu po regionu, téměř každý lyžařský areál má alespoň jednu horskou chatu nebo hotel, kde nabízí ubytování přímo na sjezdovce.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no