Rozšířené
Ski areál
Harrachov

Ski areál
Harrachov

Sníh: - V provozu: Otevřeno: 08:00 - 16:00 Noční lyžování: Není známo
8.3 /10

Popis střediska

Ski areál Harrachov leží v západní části Krkonoš a ocení ho především lyžaři, kteří upřednostňují kvalitu před kvantitou. Pro návštěvníky je zde připraveno více než 7,3 kilometrů sjezdovek, které jsou pověstné díky své špičkové úpravě i v jarních měsících. Na vrchol Čertovy hory se dostanete pomocí dvou čtyřsedačkových lanovek a následně si můžete zvolit ze čtyř různě dlouhých a obtížných sjezdových tratí.

Modrá sjezdovka, která je vhodná hlavně pro začátečníky, měří 2 200 metrů. Červená I. láká především pokročilejší lyžaře, je dlouhá 1 640 metrů a ve spodní části se do ní napojuje modrá sjezdovka. Červená II. je rozdělena na dva úseky. Vrchní část se díky různorodému profilu doporučuje spíše zkušenějším lyžařům, kteří si na 1 850 metrech mohou užít výhled na Jizerské hory. Spodní část má mírný sklon, je tudíž vhodná hlavně pro začátečníky a děti. Pokud vám nevyhovuje ani jedna z těchto možností, můžete zkusit nejprudší černou sjezdovku, která měří 1 259 metrů. Areál nabízí také vynikající podmínky pro běžkařské lyžování.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
3
57km
Obtížnost: Délka: Stav:
Amálka červená 360 m zavřená
Harrachov - Červená II. červená 1 850 m zavřená
Harrachov - osvětlenka Červená II. modrá 400 m zavřená
Rýžoviště - Černá černá 1 250 m zavřená
Rýžoviště - Červená I. červená 1 640 m zavřená
Rýžoviště - Modrá modrá 2 200 m zavřená
Zákoutí červená 200 m zavřená

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Ubytování v Harrachově

Středisko nabízí mnoho různých možností k ubytování. Na výběr jsou zde drahé i levnější hotely, klidné penziony i útulné horské chaty. Rodiny s dětmi ocení například hotel Resident Harrachov, u kterého se nachází dětská sjezdovka s lanovým vlekem, nebo třeba Hotel Centrum, který nabízí speciální rodinné pobytové balíčky. Vhodnou variantou pro ty, kteří hledají luxusní ubytování spojené s širokou nabídkou wellness a masáží, jsou hotely Pytloun či Orea Resort Sklář. Vánoční, silvestrovské i jarní pobyty nabízí také oblíbený Hotel Svornost.

Lanová dráha Delta

První lanovka byla v Harrachově uvedena do provozu roku 1983 a v současné době zde funguje ta, která je v provozu od roku 2002. Dráha měří 1 303 metrů a na 130 čtyřmístných sedačkách může být z Harrachova na Čertovu horu přepraveno až 1 782 osob za hodinu. U dolní stanice, která leží v nadmořské výšce 665 metrů, se nachází dětský park, horní stanice je situována v 1 022 metrech nad mořem.

Skokanské můstky

V Harrachově můžete najít tři areály se skokanskými můstky. S bobovou dráhou sousedí areál malých můstků zvaný Kaml, který je určen pro děti, střední můstky leží za hotelem Skicentrum a ty velké se nacházejí na Čertově hoře vedle Lanové dráhy Delta. Tam najdete například můstek K120, hlavní atrakcí je ovšem mamutí můstek K180 určený pro lety na lyžích. Patří mezi šest největších můstků na světě a jelikož umožňuje lety dlouhé až 210 metrů, konají se zde závody světového poháru či Mistrovství světa v letech na lyžích.

Sklárna a minipivovar

Při návštěvě Harrachova nezapomeňte navštívit Sklárnu a minipivovar Novosad a syn. Byla založena již na počátku 18. století, řadí se mezi nejstarší sklárny v Čechách a tradičním způsobem se tu dodnes vyrábí křišťálové lustry, užitkové i luxusní nápojové sklo. Prohlídka zahrnuje historickou brusírnu i muzeum skla. Od roku 2002 v areálu funguje také minipivovar s restaurací, odkud mohou návštěvníci pozorovat skláře při práci, a v roce 2007 přibyl také hotel s pivními lázněmi pro klidnou relaxaci.

Bobová dráha

Na okraji Anenského údolí se nachází také známá bobová dráha. Je dlouhá 1 000 metrů, její převýšení činí 38 metrů, a zatímco maximální sklon je až 12 %, průměrně to je zhruba 6 %. Dráha obsahuje 17 zatáček a dvě nadzemní křížení. Koryto i vlek jsou v celé délce vyhřívány a dráha je osvětlená, což umožňuje návštěvníkům vyzkoušet také večerní jízdy. V okolí poslední zatáčky je umístěn Monkey Park, který na 273 metrech nabízí 14 překážek společně s adrenalinovým skluzem po laně nad horským jezírkem.

Hornické muzeum

V Harrachově se nachází také hornické muzeum s prohlídkovou štolou dlouhou zhruba 1000 metrů. Najdete zde ukázky minerálů fluoritových ložisek, mapy a fotografie, které dokumentují práci zdejších horníků, či nástroje a pomůcky používané při těžbě. Na prohlídku štoly jsou návštěvníci vybaveni ochrannou přilbou, trasa je vysypána štěrkovou drtí a vede typickým prostředím rudného dolu. K vidění jsou zde mimo jiné důlní vozy, kompletní těžní stroj nebo třeba akumulátorová lokomotiva.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování skibus občerstvení dětský koutek parkování běžecké tratě

Všeobecné informace

  • Počet vleků 1/5
  • Nadmořská výška 650-1022 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

Zima 2015 Dusan.Zoulek 8   27. 10. 2016
Pecka :) Tereza Mládková 9   21. 2. 2017

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků1 / 5 Délka otevřených sjezdovek 0 / 7.9 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 19.01.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no