Rozšířené
Ski resort
ČERNÁ HORA - PEC (Pec pod Sněžkou)

Ski resort
ČERNÁ HORA - PEC (Pec pod Sněžkou)

Sníh: - V provozu: Otevřeno: 08:30 - 16:00 Noční lyžování: Není známo
8.7 /10

Popis střediska

Lyžařské středisko Pec pod Sněžkou je součástí největšího českého ski resortu Černá hora – Pec, pod který spadají také areály Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. S jedním skipasem si tedy užijete celkem 44 kilometrů sjezdovek různých obtížností. V okolí resortu se nachází celkem dvanáct kilometrů pravidelně upravovaných běžeckých tratí. Obzvlášť oblíbené jsou okruhy na Černé hoře a Světlé hoře.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
2
12km
Obtížnost: Délka: Stav:
Eso červená 350 m zavřená
Funline modrá 450 m zavřená
Hnědý vrch červená 1 500 m zavřená
Hnědý vrch černá 500 m zavřená
Javor 1 červená 1 300 m zavřená
Javor 2 červená 1 200 m zavřená
Javor 3 červená 800 m zavřená
Javořák modrá 600 m zavřená
Klondike 1 modrá 400 m zavřená
Klondike 2 modrá 400 m zavřená
Lyžařská modrá 750 m zavřená
Mulda červená 650 m zavřená
Plynovod modrá 700 m zavřená
Slovan modrá 600 m zavřená
Smrk modrá 900 m zavřená
U lesa modrá 400 m zavřená
U potoka modrá 650 m zavřená
Zahrádky červená 1 100 m zavřená
Zahrádky - Funpark červená 600 m zavřená

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Ski areál Pec pod Sněžkou

Jak už název napovídá, skiareál Pec pod Sněžkou nabízí kromě sportovního vyžití také unikátní výhled na nejvyšší českou horu a hřebeny Krkonoš. Čtrnáct kilometrů rozmanitých sjezdovek se rozkládá na obou stranách údolí, k dispozici je také Funline s klopenými zatáčkami a tunelem či trať obřího slalomu s časomírou.

Milovníci freestylu mohou vyzkoušet upravovaný snowpark nebo funpark na sjezdovce Javor. Pod stejnou tratí sídlí lyžařská škola s výukovou zónou a pojízdnými koberci. K dispozici je také půjčovna lyží.

Na svah můžete vyrazit také večer. Ve skiareálu totiž probíhá večerní lyžování, a to na sjezdovkách Javor a U lesa – každý den od 18 do 21 hodin. Lyžováním však zábava nekončí. Pod sjezdovkou se scházejí lidé v oblíbeném baru Bullbar, kde v hlavní sezóně hraje živá hudba.

Lyžařské podmínky a počasí v Peci pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou se rozkládá v nadmořské výšce 830 až 1215 metrů nad mořem. Nabízí tedy dobré lyžařské podmínky a díky zasněžovacím dělům také garanci sněhu. Jaké jsou aktuální sněhové podmínky v areálu, zjistíte pomocí webkamery skiareálu Pec pod Sněžkou.

Ubytování Peci pod Sněžkou

Možností ubytování je v Peci pod Sněžkou hned několik. Na své si přijdou jak rodinný s dětmi, které ocení především rodinné penziony, tak velmi nároční hosté. Pro ty je v centru Pece pod Sněžkou k dispozici například hotel Hrizont, který kromě luxusního prostředí nabízí také vlastní posilovnu a wellness. Přímo u sjezdovky se nachází například apartmán Javor nebo penzion Melkus.

Restaurace v Peci pod Sněžkou

V okolí skiareálu se nachází velké množství restaurací – od pizzerií až po podniky s nabídkou pro vegetariány. Občerstvit se můžete také přímo u sjezdovky, a to konkrétně v Bullbaru Pec, který se nachází přímo pod sjezdovou Javor, nebo ve Ski Baru Emerich.

Parkování v Peci pod Sněžkou

V areálu se nachází tři placené parkoviště, která s účtují 120 korun na den. V případě vícedenních pobytů se platí 70 korun za den. V případě zakoupení skipassu SkiResord Card online můžete využít jednodenní parkovné pod Javorem zdarma. Bez poplatku je také parkování během večerního lyžování – konkrétně mezi 17 a 21 hodinou.

Aktivity v okolí

Ti, kteří nemají lyže nebo snowboard zrovna v oblibě, mohou navštívit největší horu České republiky. Přímo na Sněžku je doveze kabinková lanovka, která je v provozu od 8 do 18 hodin. V případě silného větru však může být uzavřena. V okolí areálu se nachází také bobová dráha, dětský Monkey Park a hřiště, či bowling. Některé hotely nabízejí také wellness služby.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování skibus občerstvení dětský koutek parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 1/14
  • Nadmořská výška 830-1215 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků1 / 14 Délka otevřených sjezdovek 0 / 13.85 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 26.03.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no