Rozšířené
Ski resort
ČERNÁ HORA - PEC (Pec pod Sněžkou)

Ski resort
ČERNÁ HORA - PEC (Pec pod Sněžkou)

13 °C 11 °C
Sníh: - V provozu: Otevřeno: 08:30 - 16:00 Noční lyžování: Není známo
8.7 /10

Popis střediska

Lyžařské středisko Pec pod Sněžkou je součástí největšího českého ski resortu Černá hora – Pec, pod který spadají také areály Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. S jedním skipasem si tedy užijete celkem 44 kilometrů sjezdovek různých obtížností. V okolí resortu se nachází celkem dvanáct kilometrů pravidelně upravovaných běžeckých tratí. Obzvlášť oblíbené jsou okruhy na Černé hoře a Světlé hoře.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
11
8
1
2
6,1km
7,5km
0,5km
12km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Středa Čtvrtek Pátek
15 °C 16 °C 16 °C
11 °C 10 °C 9 °C
Srážky: Srážky: Srážky:
0.0 mm 0.0 mm 0.0 mm

Ski areál Pec pod Sněžkou

Jak už název napovídá, skiareál Pec pod Sněžkou nabízí kromě sportovního vyžití také unikátní výhled na nejvyšší českou horu a hřebeny Krkonoš. Čtrnáct kilometrů rozmanitých sjezdovek se rozkládá na obou stranách údolí, k dispozici je také Funline s klopenými zatáčkami a tunelem či trať obřího slalomu s časomírou.

Milovníci freestylu mohou vyzkoušet upravovaný snowpark nebo funpark na sjezdovce Javor. Pod stejnou tratí sídlí lyžařská škola s výukovou zónou a pojízdnými koberci. K dispozici je také půjčovna lyží.

Na svah můžete vyrazit také večer. Ve skiareálu totiž probíhá večerní lyžování, a to na sjezdovkách Javor a U lesa – každý den od 18 do 21 hodin. Lyžováním však zábava nekončí. Pod sjezdovkou se scházejí lidé v oblíbeném baru Bullbar, kde v hlavní sezóně hraje živá hudba.

Lyžařské podmínky a počasí v Peci pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou se rozkládá v nadmořské výšce 830 až 1215 metrů nad mořem. Nabízí tedy dobré lyžařské podmínky a díky zasněžovacím dělům také garanci sněhu. Jaké jsou aktuální sněhové podmínky v areálu, zjistíte pomocí webkamery skiareálu Pec pod Sněžkou.

Ubytování Peci pod Sněžkou

Možností ubytování je v Peci pod Sněžkou hned několik. Na své si přijdou jak rodinný s dětmi, které ocení především rodinné penziony, tak velmi nároční hosté. Pro ty je v centru Pece pod Sněžkou k dispozici například hotel Hrizont, který kromě luxusního prostředí nabízí také vlastní posilovnu a wellness. Přímo u sjezdovky se nachází například apartmán Javor nebo penzion Melkus.

Restaurace v Peci pod Sněžkou

V okolí skiareálu se nachází velké množství restaurací – od pizzerií až po podniky s nabídkou pro vegetariány. Občerstvit se můžete také přímo u sjezdovky, a to konkrétně v Bullbaru Pec, který se nachází přímo pod sjezdovou Javor, nebo ve Ski Baru Emerich.

Parkování v Peci pod Sněžkou

V areálu se nachází tři placené parkoviště, která s účtují 120 korun na den. V případě vícedenních pobytů se platí 70 korun za den. V případě zakoupení skipassu SkiResord Card online můžete využít jednodenní parkovné pod Javorem zdarma. Bez poplatku je také parkování během večerního lyžování – konkrétně mezi 17 a 21 hodinou.

Aktivity v okolí

Ti, kteří nemají lyže nebo snowboard zrovna v oblibě, mohou navštívit největší horu České republiky. Přímo na Sněžku je doveze kabinková lanovka, která je v provozu od 8 do 18 hodin. V případě silného větru však může být uzavřena. V okolí areálu se nachází také bobová dráha, dětský Monkey Park a hřiště, či bowling. Některé hotely nabízejí také wellness služby.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování skibus občerstvení dětský koutek parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 0/15
  • Nadmořská výška 830-1215 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků0 / 15 Délka otevřených sjezdovek 0 / 14.1 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 15.03.2019
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no www.skiresort.info