Rozšířené
Ski areál
Špindlerův Mlýn (Svatý Petr)

Ski areál
Špindlerův Mlýn (Svatý Petr)

Sníh: - V provozu: Otevřeno: - Noční lyžování: Není známo
8.3 /10

Popis střediska

Areál Svatý Petr je nejoblíbenější částí střediska Špindlerův Mlýn, které dohromady má 27 kilometrů sjezdovek. Každoročně se v areálu pořádají české i mezinárodní sportovní události, především na sjezdovce FIS World Cup, která i pokročilým lyžařům poskytuje pořádnou výzvu. Svahy jsou obsluhovány skvělou technikou, mezi níž patří 5 vleků a tři lanové dráhy, dokonce zde můžete najít nejlepší vyhřívanou šestisedačku na trhu.

Spokojenost všem lyžařům zajišťují široké modré, svižné červené i náročné černé sjezdovky. Na své si přijde každý, nejen lyžaři, ale i snowboardisté, běžkaři a skialpinisté. V areálu jezdí bezplatný skibus a u svahu se nachází zázemí pro hlídaní dětí.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
5
24km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Areál Špindlerův mlýn

Nejznámější Český ski areál se nachází ve stejnojmenném městě a je oblíbeným místem setkání nejen české smetánky. Lyžuje se zde v areálech Svatý Petr, Hromovka, Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Především Hromovka a Svatý Petr jsou vyhledávanými místy pro zkušené lyžaře. Středisko Labská je zase vhodné pro rodinné lyžování.

Ski servis a půjčovna

Stejně jako v jiných větších lyžařských střediscích se i ve Špindlu nachází půjčovny a servisy vybavení. Ty se dokonce nacházejí v každém dílčím areálu hned u konce sjezdovky.

Lyžařská škola

Ve Špindlu je možné využít lyžařské školy nejen jako začátečník, ale i v případě, že chcete zlepšit svou techniku jakožto pokročilý lyžař. Lekce mají skupinovou nebo privátní formu. Pro malé děti je zavedena Meďánkova lyžařská školka, která navíc nabízí hlídání i mimo lekce.

Špindlerova bouda

Je oblíbenou turistickou atrakcí, která se nachází 8 kilometrů od města Špindlerův mlýn. Bouda sahá daleko do historie, byla totiž postavena v roce 1784, bohužel v 19. století dvakrát vyhořela. V obou případech ale došlo k její rekonstrukci. Nyní se v boudě nachází hotelový komplex s restauraci, biliard klubem a lobby barem.

Sáňkařská dráha Špindlerův mlýn

Oblast je oblíbená nejen pro lyžování, ale i díky Sáňkařské dráze. Ta je téměř 3 km dlouhá s 400 metrů vysokým převýšením. Dráha je upravená a osvětlená, díky čemuž maximalizuje zážitek ze sáňkování. Na dráhu se platí vstup, který obsahuje výjezd autobusem na vrchol i zapůjčení saní.

Aquapark Špindlerův mlýn

Komplex obsahuje aquapark i hotel. V aquaparku najdete v rekreačním bazénu, vířivky, perličková masážní lůžka, tři tobogány i dětský bazén. Současně můžete navštívit wellness centrum. Aquapark je vytvořen pro maximální relaxaci po dni na lyžích i pro zábavný denní výlet.

Ubytování Špindlerův mlýn

Ve středisku se nachází mnoho možností k ubytování. Ve středisku se nachází drahé, luxusní ale i levnější hotely, příjemné penziony, horské chaty či privátní apartmány. Není výrazný problém najít ubytování za nižší cenu, ta se často odvíjí od termínu. Pro rodiny s dětmi je příjemné využít Harmony Club Hotel nebo Clarion Hotel, ty totiž mají Lyžařskou školu přímo v budově, není tedy třeba své děti daleko vozit. V každém dílčím areálu je také možnost ubytování přímo u sjezdovky.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování snowpark skibus občerstvení dětský koutek parkování

Všeobecné informace

  • Počet vleků 0/8
  • Nadmořská výška 715-1310 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

Pěkné V.Slovan 9   27. 1. 2017
Recenze eliska 8   23. 2. 2017

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků0 / 8 Délka otevřených sjezdovek 0 / 13.68 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 26.03.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no