Rozšířené
Ski areál
Špindlerův Mlýn (Horní Mísečky)

Ski areál
Špindlerův Mlýn (Horní Mísečky)

Sníh: - V provozu: Otevřeno: - Noční lyžování: Není známo
10.0 /10

Popis střediska

Skiareál Horní Mísečky se nachází ve stejnojmenné obci a patří mezi čtyři části Špindlerova mlýnu. Areál se nachází na svazích Medvědína a oplývá spíše mírnými svahy, proto je vhodný především pro rodiny a začátečníky. Má však i jednu kilometr dlouhou černou sjezdovku.

Jedná se o nejnovější přírůstek Špindlu, který má moderní vybavení a láká i na snowpark s vlastní lanovkou. Skiareál nabízí snowtubingovou dráhu, večerní lyžování a v jeho okolí se nachází závodní a normální běžecké tratě v délce 50 kilometrů. Sjezdovky jsou v minimální nadmořské výšce 1 000 metrů.

Sjezdovky ve středisku

Zelené
Modré
Červené
Černé
Běžecké tratě
11
65km

Ceník skipasů

Žádné ceny nenalezeny


*Ceny se mohou lišit od skutečnosti. Kompletní oficiální ceník naleznete ZDE

Počasí na další dny

Předpověď není dostupná

Areál Špindlerův mlýn

Nejvyhlášenější lyžařské středisko v Česku je populárním centrem zimního společenského života i místem pro rodinnou dovolenou. Středisko je rozděleno do čtyř areálů: Svatý Petr, Hromovka, Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Areály se nachází na různých horách, proto nabízejí různou obtížnost svahů. Pro pokročilé lyžaře se doporučuje především Svatý Petr, zatímco pro rodinné lyžování tu jsou horní Mísečky.

Ski servis a půjčovna

Půjčovny, servisy lyžařského i snowboardového vybavení se nachází v každém areálu, většinou hned u spodního vleku. Půjčovny často nabízí možnost zakoupení sportovního oblečení či další výbavy.

Lyžařská škola

Celé středisko má společnou oficiální lyžařskou školu, která vyučuje v každém areálu. Škola se nespecializuje pouze na začátečníky, ale i na zlepšování techniky u pokročilých či expertů. Lekce mohou mít skupinovou či soukromou formu. Děti mohou docházet do Meďánkovy školy, která nabízí nejen lekce, ale i hlídání mimo výuku.

Špindlerova bouda

Špindlerova bouda je výchozí bod turistických tras a oblíbená atrakce na česko-polské hranici nedaleko obce Špindlerův Mlýn. Bouda byla postavena v roce 1784, poté ale dvakrát vyhořela. Přesto byla vždy znovu vybudována a stala se turistickým centrem. V dnešní době se v boudě nachází hotel s restaurací, biliard clubem a barem.

Sáňkařská dráha Špindlerův mlýn

Jakmile máte unavené nohy po lyžování, můžete navštívit sáňkařskou dráhu. Ta nabízí tří kilometrovou jízdu s téměř 400metrovým převýšením. K jízdě není třeba nic než zimní oblečení, dokonce ani energii na výšlap. Cena vstupu totiž zahrnuje výjezd autobusem na vrchol kopce i půjčení saní.

Aquapark Špindlerův mlýn

Komplex stojící uprostřed Krkonošského národního parku nabízí ubytování i aquapark. V něm najdete bazén, vířivky, divokou řeku, tobogány a velkou skluzavku, a pro ještě větší relax v areálu nabízí wellness v podobě masáží a parní sauny. Do aquaparku je v rámci lyžařského střediska skibus zdarma.

Ubytování Špindlerův mlýn

V celém lyžařském středisku Špindlerův mlýn je veliké množství možností, kde se ubytovat. Ať už hledáte luxusní hotel, rodinný apartmán, penzion přímo na sjezdovce či horskou chatu, vašemu přání bude snadno vyhověno. Oblast je na české poměry dražší, ale dají se najít i cenové přijatelné alternativy. Pro rodiny s dětmi, které chtějí využívat služby dětské lyžařské školy, se nabízí zajímavá možnost ubytování v hotelech Harmony Club a Clarion, kde škola poskytuje služby přímo v budově.

Služby střediska

restaurace půjčovna lyží lyžařská škola zasněžování servis lyží noční lyžování snowpark skibus občerstvení dětský koutek parkování běžecké tratě

Všeobecné informace

  • Počet vleků 0/9
  • Nadmořská výška 1235 m
  • Začátek sezóny -
  • Konec sezóny -
  • Lyžařské středisko Zavřeno

Recenze střediska

Nádhera nikynee 10   5. 3. 2016

Aktuální sněhové zpravodajství

Min. výška sněhu - Max. výška sněhu - Nový sníh - Počet otevřených vleků0 / 9 Délka otevřených sjezdovek 0 / 14.97 km
Noční lyžování Kvalita sněhu prachový Poslední sněžení 27.03.2024
Vývoj sněhu za poslední týden
WEBKAMERY
STŘEDISKO NA MAPĚ
Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no