Rozšířené

Aktuální stav skiareálů Krkonoše

Krkonoše tvoří nejvyšší pohoří v České Republice, a nej- přívlastků má více. Jako jedno z mála míst nabízí hned několik vysokých vodopádů i nejvyšší Český vodopád stéká po Krkonošských skalách. Navíc se zde nachází nejvyšší hora země, Sněžka. Především se ale jedná o region, který skýtá mnoho krás.

Země:
Oblast:

Krkonoše

sníh počet
vleků
web
kamera
denní skipas
dospělý/dítě
počasí
dnes
počasí
zítra
hodnocení skiareálu
Aldrov - ? / 7 - 9,0 z 10
Benecko - ? / 14 - 10,0 z 10
Bret - Žacléř - ? / 5 - - -
ČERNÁ HORA - PEC (Černá hora) - ? / 12 - 9,3 z 10
Dolní Dvůr - ? / 6 - -
Harrachov - ? / 5 - 8,3 z 10
Herlíkovice - Bubákov - ? / 8 - 8,0 z 10
Hilbert - ? / 1 - 10,0 z 10
Janova Hora - ? / 3 - -
Kamenec - ? / 2 - 8,0 z 10
Kundratice - ? / 1 - - -
Luisino údolí - ? / 2 - -
Máchovka – Nová Paka - ? / 2 - 8,0 z 10
Malá Úpa - ? / 10 - 6,0 z 10
Mladé Buky - ? / 8 - -
Modrá Hvězda - ? / 4 - - -
Mýtiny - ? / 1 - - -
Pěnkavčí vrch - ? / 1 - -
Radvanice - ? / 2 - -
Rokytnice nad Jizerou - ? / 24 - 7,6 z 10
Sachrovka - ? / 1 - - -
Šachty - ? / 5 - 8,3 z 10
Špindlerův Mlýn (Horní Mísečky) 40 cm ? / 9 - 10,0 z 10
Strážné - ? / 4 - -
Vurmovka - ? / 2 - - -
Zákoutí - Harrachov - ? / 3 - -

Procházka prastarým bukovým Dvorským lesem poskytuje mystickou podívanou. Černohorské rašeliniště zase nabízí panoramatické výhledy. Rašeliništěm vede 3,5 kilometru dlouhá okružní naučná stezka, na jejíž trase je i vyhlídková věž s úžasným výhledem na rašelinnou louku. Černá hora je obzvlášť oblíbená v letních měsících.

Sněžka je nejnavštěvovanější horou Krkonoš. To je způsobeno jejím prvenstvím v Česku co do výšky, nádhernými výhledy krajiny a rašelinišť, které se člověku nabízí při výšlapu, a také díky České poštovně Anežce. Ta je na samém vrcholu hory, vznikla roku 1872 a funguje dodnes. Dnešní nová budova je v podstatě skládačka z 20 tisíc dílů dřeva.

Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvyšší pohoří u nás, je lokalita velmi oblíbená také mezi lyžaři.

Špindlerův mlýn

Nejznámější Český ski areál se nachází ve stejnojmenném městě a je oblíbeným místem setkání nejen české smetánky. Lyžuje se z vrcholů Svatého Petra, Hromovky, Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Především Hromovka a Svatý Petr jsou vyhledávanými místy pro zkušené lyžaře. Středisko Labská je zase vhodné pro rodinné lyžování.

Ve městě je široká škála ubytovacích zařízení, od velice luxusních až po cenově příznivější možnosti. Je zde také k nalezení veliké množství barů a kulturních událostí, které učiní vás pobyt ještě zábavnějším.

Rokytnice nad Jizerou

Je centrem mnoha ski areálů, s nabídkou 30 vleků a 2 sedačkových lanovek. Zde začíná druhá nejdelší lanová dráha v Česku vedoucí na Lysou horu. Během sezóny je také možné využít autobusové linky z Prahy a z Pardubic přímo do lyžařského centra.

Harrachov

Harrachov láká především na lyžování a snowboarding. Sjezdovky sjíždí vrchol Čertovy hory, na nějž vedou 2 sedačkové lanovky. Lyžaři si mohou vybrat mezi dobře značenými úrovněmi sjezdovek, které jsou pověstné svou dokonalou úpravou. Za navštívení také stojí nedaleký Mumlovský vodopád.

Pec pod Sněžkou

Je významným střediskem zimní i letní rekreace. Přímo ve městě se nachází lyžařské středisko SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, které je největší v Česku. N a území obce se nachází hora Sněžka. Mezi areály resortu jezdí bezplatný skibus. V celém resortu můžete na jeden skipas jezdit na 44 kilometrech sjezdovek.

Vrchlabí

Kterému se často přezdívá Vstupní brána do Krkonoš je město se 12 tisíci obyvateli a jedním ski areálem. Všechny sjezdovky ve Vrchlabí jsou na 709 metrů vysokém Kněžnickém vrchu. Středisko je nedaleko centru města, proto není třeba vlastní dopravy.

Partneři: zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ www.yr.no